neděle
15. prosince 2019
svátek slaví Radana

Archiv textů

06.12.2019
Hl. m. Praha
Nepřehlédněte
Instituce a kulturní zařízení
luk

PRAHA: Národní galerie Praha zveřejnila výstavní plán na příští rok. Představí výstavy Rembrandta, Mikuláše Medka a buddhistického umění. Veletržní palác bude již tradičně hostit celou řadu projektů současného umění. Výstavní sezónu zahájí březnový Grand Opening výstavami Kurta Gebauera nebo architektury brutalismu.

02.12.2019
Hl. m. Praha
Nepřehlédněte
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
TZ/ika

PRAHA: Do Prahy opět zavítá světová legenda funky a soulu, saxofonista Maceo Parker. Koncertovat bude 6. dubna 2020 v Divadle Archa. Celosvětově se Maceo Parker proslavil hraním s Jamesem Brownem, které sám popisuje jako „studium na univerzitě“. Postupně vystupoval po boku nejen všech nejzásadnějších osobností funkové hudby, ale také nejrůznějších významných hudebníků 20. století, například Prince nebo Red Hot Chili Peppers.

25.11.2019
Královéhradecký kraj
Nepřehlédněte
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
TZ/jal

HRADEC KRÁLOVÉ: Prestižní ocenění Ministerstva kultury převzal Ladislav Zeman dne 24. listopadu z rukou náměstkyně ministra kultury Kateřiny Kalistové v Klicperově divadle v Hradci Králové. Rezortní medailí ocenil ministr kultury Lubomír Zaorálek jeho dlouholeté působení v čele Klicperova divadla a šíření dobrého jména české divadelní kultury doma i v zahraničí.

19.11.2019
Plzeňský kraj
Pozvánky na akce, Nepřehlédněte
Památky, Vzdělávání
klapka

PLZEŇ: Konference na téma vizuální estetiky a vizuální komunikace města má za cíl informovat zastupitele města a odbornou i širokou veřejnost o problematice, a nastartovat tak ozdravný proces města.

15.11.2019
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce, Nepřehlédněte
Knihy, literatura, média, Živé umění
Zdena Selingerová

PRAHA: Zpěvák JEN přizval ke společné spolupráci rappera ABDEho a natočili skladbu “1989”. Kombinací popu s hip/hopovými prvky si tak nevšedně připomínají ty, kteří demonstrací dali najevo svůj nesouhlas s nesvobodou. Také si klade za cíl upozornit mladou generaci, aby na tuto událost nezapomínala a věděla, proč se slaví.

11.11.2019
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce, Nepřehlédněte
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Památky
TZ/jal

PRAHA: Na symbolické adrese Revoluční 30 bude stejnojmenná výstava účtovat s uplynulou dobou. Kde jinde než na symbolické adrese Revoluční 30 připravit výstavu, která by měla reflektovat třicetileté výročí sametové revoluce. Jak jinak než osvědčeným způsobem z 90. let, tedy jen lehce řízenou intervencí do vyklizené kancelářské budovy, kterou v dohlednu čeká demolice. Kurátoři Radek Wohlmuth a Čestmír Suška přizvali tři desítky umělců, jejichž práce během uplynulých desetiletí mnohdy nevybíravým způsobem komentovaly to, co se tady dělo.

01.11.2019
Plzeňský kraj
Pozvánky na akce, Nepřehlédněte
Živé umění
luk

PLZEŇ: Osoba prezidenta Václava Havla je s rokem 1989 neodmyslitelně spjata, proto si jej budete moci připomenout při scénickém čtení, které připravil Plzeňský kraj. Tato postava zde totiž bude „hrát" hlavní roli. Přijďte si do DEPO2015 odposlechnout „Vaňkovky“ a pochopíte...

29.10.2019
Celá ČR, Hl. m. Praha
Nepřehlédněte
Ostatní, Památky
luk

ČR: V letošním roce slaví Česká republika 10. výročí přístupu k Úmluvě UNESCO o zachování nemateriálního kulturního dědictví. Tímto aktem byla v roce 2009 významně posílena péče o dosud opomíjenou součást kulturního dědictví v ČR a díky tomu se za uplynulé období rozvinula velmi plodná a účinná spolupráce v oblasti péče o nehmotné kulturní dědictví na úrovni veřejné správy, odborných institucí i samotných nositelů tradic.

22.10.2019
Kraj Vysočina
Pozvánky na akce, Nepřehlédněte
Soutěže a festivaly
luk

JIHLAVA: Třiadvacátá Ji.hlava je za dveřmi. Mezinárodní festival dokumentárních filmů letos nabídne premiéry českých snímků, přehlídku ukrajinského režiséra Felixe Soboleva, filmy žen o ženách i dosud nezveřejněné záběry z posledních let Václava Havla. Filmů bude letos v Ji.hlavě celkem 277. Z toho 91 ve světové premiéře, 47 v premiéře mezinárodní a 17 premiér evropských. Přihlášených filmů bylo celkem 3700.

11.10.2019
Jihomoravský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje, Nepřehlédněte
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Jaroslav Blecha

BRNO: Výstava věnovaná řezbáři, sochaři, scénografovi a loutkáři Františku Vítkovi k jeho devadesátým narozeninám představí i autorovu méně známou volnou sochařskou tvorbu. Vedle toho uvede i autorovy loutky stěžejního významu. Pořádá Moravské zemské muzeum Brno. Výstava, jejímž kurátorem je znalec Vítkova díla Phdr. Jaroslav Blecha, bude zahájena vernisáží 22. října a potrvá do 12. ledna.