pátek
22. února 2019
Svátek slaví: Petr

Archiv textů

20.02.2019
Celá ČR
Co se děje, Nepřehlédněte
Knihy, literatura, média, Vzdělávání
Karel Souček

ČR: Po Martě Kubišové, Věře Čáslavské a Soně Červené připravuje přední česká dokumentaristka Olga Sommerová film o další nepřehlédnutelné osobnosti. Celovečerní dokumentární film s pracovním názvem Legenda Suchý představí tohoto muže talentovaného v mnoha profesích, který svojí tvorbou ovlivnil hned několik generací. Snímek bude dokončen v létě a do kin zamíří na podzim.

18.02.2019
Královéhradecký kraj
Co se děje, Nepřehlédněte
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly, Živé umění
Kateřina Ostradecká

BROUMOV: Mezinárodní soutěž pro mladé klavíristy Broumovská klávesa letos míří do 9. ročníku, na který právě odstartovala registrace. Soutěž se uskuteční ve dnech 5. – 7. dubna 2019 v broumovském klášteře. Uzávěrka přihlášek je 29. března 2019.

15.02.2019
Celá ČR
Co se děje, Nepřehlédněte
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
Marie Špalová

ČR: Agentura DILIA jako každoročně udělí studentům Cenu Evalda Schorma za původní hru, dramatizaci či překlad. Nominace zasílejte do 31. března 2019!

08.02.2019
Kraj Vysočina
Pozvánky na akce, Co se děje, Nepřehlédněte
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Památky, Vzdělávání, Živé umění
TZ/ika

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU: Rok 2019 je pětistým výročím úmrtí renesančního malíře, sochaře, architekta, hudebníka, spisovatele, přírodovědce, vynálezce a konstruktéra Leonarda da Vinci, který je pokládán za nejvýznamnější renesanční osobnost vůbec. Nyní si tohoto renesančního génia a mnoho jeho vynálezů můžete připomenout na Zámku ve Žďáru nad Sázavou díky interaktivní výstavě Leonardo, která poběží do 30. dubna a zaručeně nadchne jak malé, tak i velké.

04.02.2019
Karlovarský kraj
Co se děje, Nepřehlédněte
Cestovní ruch, Památky
luk

LÁZNĚ KYNŽVART: Brány zámku Kynžvart se tradičně otevíraly až v březnu. Letos první návštěvníky přivítá sídlo kancléře Metternicha již v únoru, a to vždy ve dvou dnech v týdnu. Nenechte si ujít jedinečnou příležitost být u toho, když se zámek probouzí ze zimního spánku a připravuje se na hlavní turistickou sezónu.

24.01.2019
Jihomoravský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje, Nepřehlédněte
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Vzdělávání
TZ/klapka

BRNO: Na rok 2019 připravila Vila Löw-Beer v Brně novinku pro malé návštěvníky. Rodiny s dětmi se mohou každý měsíc těšit na originální program inspirovaný historií, architekturou či životními osudy členů rodiny Löw-Beer. Plánované akce nabídnou badatelské i tvořivé aktivity, hry nebo komentované procházky.

18.01.2019
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce, Co se děje, Nepřehlédněte
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Handicap, Soutěže a festivaly, Živé umění
PROTEXT

PRAHA: V pátek a sobotu 1. - 2. února 2019, o pololetních školních prázdninách, proběhne v Divadle Za Plotem, v areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice, finále republikové hudební soutěže FolkyTonk. Na programu III. ročníku, který je organizován ve spolupráci s Nadací ČRo Světluška, je 70 vystoupení mladých hudebníků ve věku 8 - 26 let, v žánru folk a country. Veškerý výtěžek ze vstupného a ze sbírkové akce bude určen na podporu mladých zrakově postižených muzikantů.

14.01.2019
Celá ČR
Co se děje, Nepřehlédněte
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
luk

ČR: Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s. (AMG), v rámci dokumentace 20. století připravila projekt s názvem „Muzea a 20. století“, který probíhá od roku 2005, třebaže s určitými přestávkami. Jedná se o celoroční informační kampaň s jednotícím tématem z historie 20. století, které se pro jednotlivé roky mění. Rok 2019 se ponese ve znamení 30. výročí od uskutečnění sametové revoluce v listopadu 1989. 

 

03.01.2019
Celá ČR
Co se děje, Nepřehlédněte
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly

ČR: Výstava Má vlast cestami proměn vstoupí letos do 11. ročníku s mottem: Proměněná země 30 let od Sametové revoluce v sídlech a krajině. Vaše město/obec i Vy můžete být přitom. 

31.12.2018
Karlovarský kraj
Co se děje, Nepřehlédněte
Děti a mládež, Knihy, literatura, média, Vzdělávání
luk

​KARLOVY VARY: V rámci vzdělávacího projektu neziskové organizace Post Bellum "Příběhy našich sousedů" vznikla unikátní publikace s názvem "Břemeno". Komiks vytvořil žákovský tým z Karlových Varů, který se projektu účastnil. Osobité vyprávění osudů pamětníka Antonína Otty doplňují metodické listy. Publikace tak může sloužit učitelům k výuce moderní historie.