pátek
18. října 2019
Svátek slaví: Lukáš

Archiv textů

11.10.2019
Jihomoravský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje, Nepřehlédněte
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Jaroslav Blecha

BRNO: Výstava věnovaná řezbáři, sochaři, scénografovi a loutkáři Františku Vítkovi k jeho devadesátým narozeninám představí i autorovu méně známou volnou sochařskou tvorbu. Vedle toho uvede i autorovy loutky stěžejního významu. Pořádá Moravské zemské muzeum Brno. Výstava, jejímž kurátorem je znalec Vítkova díla Phdr. Jaroslav Blecha, bude zahájena vernisáží 22. října a potrvá do 12. ledna.

 

07.10.2019
Královéhradecký kraj
Pozvánky na akce, Nepřehlédněte
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Památky
TZ/jal

ČR-HRADEC KRÁLOVÉ: Národní informační a poradenské středisko pro kulturu NIPOS a Svaz českých fotografů, z. s., ve spolupráci se Studijní a vědeckou knihovnou v Hradci Králové vás zvou na výstavu Rok 1989 – sametová revoluce a co jí předcházelo očima fotografů. Vernisáž se uskuteční 18. 10. v 16:30 hod. v galerii Dokola ve 4. NP.  Výstava potrvá v Hradci Králové do 7. listopadu, poté ji bude možné shlédnou v Praze a v dalších městech ČR.

07.10.2019
Celá ČR
Nepřehlédněte
Soutěže a festivaly
luk

ČR: Soutěž o titul Nejkrásnější nádraží ČR 2019 se chýlí ke konci. Kandidáty na titul navrhuje veřejnost, která také rozhoduje o vítězi.  Pro vyhlášené finalisty můžete hlasovat do 10. 10. 2019. Slavnostní vyhlášení proběhne v Senátu dne 11. 11. 2019. 

01.10.2019
Liberecký kraj
Pozvánky na akce, Nepřehlédněte
Soutěže a festivaly
luk

VYSOKÉ NAD JIZEROU: Čas padajícího barevného listí, větrů a plískanic patří v Krkonoších již tradičně přehlídce venkovských ochotnických souborů Krakonošův divadelní podzim. Jeho letošní, již padesátý ročník, se ve Vysokém nad Jizerou uskuteční od 11. do 19. října. Hlavním hostem festivalu bude herec Tomáš Töpfer. 

23.09.2019
Pardubický kraj
Pozvánky na akce, Nepřehlédněte
Soutěže a festivaly
luk

CHRUDIM: U příležitosti oslav třicátého výročí sametové revoluce pořádá Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi ve spolupráci s Chrudimskou besedou ve dnech 18. a 19. října 2019 festival nezávislého (nejen) loutkového divadla nazvaný Bez drátů/Loutkové divadlo bez hranic. 

16.09.2019
Celá ČR, Hl. m. Praha
Pozvánky na akce, Nepřehlédněte
Ostatní, Památky
luk

PRAHA: V letošním roce si připomínáme 30 let od sametové revoluce, která vedla k pádu komunistického režimu v Československu. Desítky let zanedbávané kulturní dědictví patřilo spolu se zdevastovanou přírodou a krajinou k jeho nejsmutnějším odkazům. Stovky chátrajících, laxně opravených nebo i záměrně likvidovaných památek představovaly nejen svědectví o nekulturnosti reálného socialismu, ale také velkou výzvou pro mladou demokracii. 

09.09.2019
Celá ČR, zahraničí
Nepřehlédněte
Děti a mládež, Soutěže a festivaly
luk

ČR: Velvyslanectví Norska a Ministerstvo financí České republiky vyhlašují filmovou soutěž o poznávací cestu do Norska. Soutěž má kromě jiného upozornit širokou veřejnost na uskutečněné aktivity financované Fondy EHP a Norska v České republice.

02.09.2019
Královéhradecký kraj
Nepřehlédněte
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Veronika Hepnarová

HRADEC KRÁLOVÉ: V rámci znovuotevření historické budovy Muzea východních Čech v Hradci Králové pracovníci muzea připravují výstavu s titulem Okolo Hradce aneb Hradečáci na kole, která je určena především všem milovníkům cyklistiky.

23.08.2019
Celá ČR
Nepřehlédněte
Granty, Instituce a kulturní zařízení
TZ/ika

ČR: Rádi byste vyjeli do zahraničí rozšířit si profesní obzory a posbírat nové kontakty? Tak GO AND SEE! Institut umění – Divadelní ústav vypisuje na základě pověření Ministerstva kultury ČR dvakrát ročně v programu Krátkodobá mobilita výzvu GO AND SEE, která je určena na podporu zahraničních kontaktů v oblasti profesionálního umění. Program GO AND SEE podporuje účastníky formou příspěvku na cestu a pobyt. Uzávěrka druhého kola je již 12. září 2019.

16.08.2019
Celá ČR, zahraničí
Nepřehlédněte
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Živé umění
TZ/jal

ČR: Systém, který vládl v naší zemi před rokem 1989, bránil občanům svobodně uplatnit svoje talenty a schopnosti. Cyklus filmových dokumentů České kořeny přináší příběhy lidí, kteří odchodem z Československa tuto svobodu získali a dokázali jí využít. Autentická svědectví zařazuje do svého vysílání ČT a od března letošního roku je najdete také na webu Místní kultury.