pondělí
17. června 2019
Svátek slaví: Adolf

Archiv textů

17.06.2019
Pardubický kraj
Co se děje
Soutěže a festivaly
luk

CHRUDIM: Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi pořádá letos již třetím rokem festival kulturních pořadů na terasách Mydlářovského domu nazvaný Bez nití/Odvázané léto na terasách. Cyklus koncertů, divadelních a loutkových představení si klade za cíl obohatit prázdninovou kulturní nabídku v Chrudimi a přitáhnout do muzea nové návštěvníky. 

17.06.2019
Celá ČR
Co se děje
Soutěže a festivaly, Vzdělávání
luk

ČR: Festivalová škola (9. - 12. říjen 2019) je určena studentům, umělcům a zástupcům organizací působící v oblasti kultury. Cílem festivalové školy je nabídnout účastníkům setkání s renomovanými odborníky z různých oblastí umělecké produkce (fundraising, právo, sebeprezentace, marketing, osobní rozvoj, koučink, zpětná vazba projektů účastníků, ad.).

17.06.2019
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce, Co se děje
Děti a mládež, Ostatní, Živé umění
luk

PRAHA: 57 malířů, sochařů, kreslířů, grafiků, novomediálních a intermediálních umělců, architektů a restaurátorů představí své absolventské práce od 21. do 30. června 2019 v hlavní budově AVU a v Moderní galerii AVU na výstavě Nejkrásnější věk.

17.06.2019
Celá ČR, zahraničí
Co se děje
Soutěže a festivaly
luk

ČR: Evropská festivalová asociace uděluje festivalům jednak značku kvality EFFE a dále z těchto EFFE festivalů vybírá s pomocí mezinárodní poroty výjimečné inspirativní festivaly, které získávají ocenění EFFE Award. Asociace vyhlásila 24 laureátů na evropskou festivalovou cenu EFFE Award, mezi nimiž jsou i dva české festivaly, Pražské jaro a Khamoro.

17.06.2019
Královéhradecký kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Soutěže a festivaly, Živé umění
Tereza Kramplová

BROUMOV: 14. ročník mezinárodního hudebního festivalu Za poklady Broumovska bude slavnostně zahájen v sobotu 29. června v 18 h v kostele sv. Vojtěcha v broumovském klášteře, uvedením novodobé premiéry školské hry Dies Numini et Principi v podání sólistů a orchestru Národního divadla.

17.06.2019
Liberecký kraj
Co se děje
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Vzdělávání
Milan Turek

ČESKÁ LÍPA: Tajuplná klášterní budova muzea s šeře osvětleným ambitem a zahrada s temnými zákoutími se staly kulisami tradiční muzejní noci v České Lípě.

17.06.2019
Ústecký kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Děti a mládež, Památky, Soutěže a festivaly, Živé umění
Elisa Speváková

ROUDNICE NAD LABEM: Divadlo se vrací do kláštera. O víkendu 12. – 14. 7. 2019 proběhne ve zdech augustiniánského kláštera v Roudnici nad Labem a v jeho okolí šestý ročník benefičního festivalu studentského divadla OLDstars on the ROUD. Tématem letošního ročníku OLDstars on the ROUD je heslo „Láska neexistuje!“.

17.06.2019
Celá ČR, Hl. m. Praha, zahraničí
Pozvánky na akce, Co se děje
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Lidová kultura, Ostatní, Soutěže a festivaly, Vzdělávání, Menšiny a cizinci, Živé umění
Jan Těšitel

PRAHA: Indická ambasáda ve spolupráci s Indickou státní radou pro kulturní vztahy představí svou národní kulturu českým divákům. Indický festival se uskuteční 24. června v Hudebním divadle Karlín. Hlavní součástí programu budou ukázky klasických tanců.

17.06.2019
Celá ČR, Kraj Vysočina
Co se děje
Cestovní ruch, Knihy, literatura, média, Ostatní, Soutěže a festivaly
Alice Šplíchalová

ČR: Edice knih leteckých fotografií Česko z nebe byla 9. května 2019 zapsána do České knihy rekordů s rekordem jako nejrozsáhlejší série knih s leteckými snímky ČR. Celkový počet výtisků byl při zápisu 108 330 obsahujících 2736 různých leteckých fotografií.

17.06.2019
Hl. m. Praha
Co se děje
Ostatní, Živé umění
luk

PRAHA: Přístav 18600 je letní prostor pro kulturu a aktivní trávení volného času, který vznikl z iniciativy několika přátel na místě bývalého brownfieldu. Nachází se přímo na břehu Vltavy na Rohanském ostrově.