čtvrtek
30. března 2017
Svátek slaví: Arnošt

Archiv textů

30.03.2017
Pardubický kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Senioři
Monika Soudková

PARDUBICE: Krajská knihovna v Pardubicích se zapojila do celostátní akce Čtenář roku 2017, jejímž cílem je ocenit nejlepší čtenáře dané knihovny. Anketu pravidelně vyhlašuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků (SKIP). V pořadí se jedná o sedmý ročník a ten letošní byl zaměřený na hledání nejlepší čtenářské babičky.

29.03.2017
Královéhradecký kraj
Co se děje
Děti a mládež, Soutěže a festivaly
luk

HRADEC KRÁLOVÉ: Hradecká kulturní a vzdělávací společnost s.r.o. spolu s Hudební mládeží Hradec Králové vyhlašují XXXIII. ročník soutěže ve zpěvu národních písní "Hradecký slavík". Zúčastnit se mohou děti a mladí lidé od šesti do pětadvaceti let, kteří budou zařazeni do osmi soutěžních kategorií. Soutěž, která se koná pod záštitou Statutárního města Hradec Králové, se uskuteční dne 10. května 2017 v budově Adalbertina na třídě ČSA.

29.03.2017
Jihočeský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Lidová kultura, Ostatní
Valerie Chromá

HLUBOKÁ NAD VLTAVOU: Již tradičně oslaví návštěvníci Hluboké nad Vltavou velikonoční svátky hledáním obřích umělecky ztvárněných kraslic. V sobotu 15. dubna se na počest příchodu jara slavnostně otevře stezka se čtyřiadvaceti, více než 700 kilogramů vážícími, kraslicemi z dílny výtvarníka a designera Matouše Holého.

29.03.2017
Celá ČR
Co se děje
Soutěže a festivaly, Živé umění
luk

ČR: Důležitá zpráva pro režiséry a producenty dokumentárních filmů: Pracujete na celovečerním autorském dokumentárním projektu, který se tematicky týká střední a východní Evropy a je ve stádiu vývoje nebo rané fáze produkce?

29.03.2017
Moravskoslezský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
Klára Šebestová

OSTRAVA: ... chystá se premiéra plná jablíček i krajská přehlídka dětského divadla. Divadlo loutek Ostrava čeká v příštím týdnu nabitý program. V pátek 7. dubna proběhne na hlavní scéně od 17 hodin premiéra nově nastudované inscenace režiséra Martina Tichého Středa nám chutná. Divadlo navíc v pátek 7. a v sobotu 8. dubna spolupořádá dvoudenní krajskou přehlídku dětského divadla Ostravská Lokálka.

29.03.2017
Zlínský kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
luk

UHERSKÝ BROD: Několikadenní program spojený se Dnem narození Jana Amose Komenského probíhá od úterý 28. března do soboty 1. dubna 2017 v muzeu J. A. Komenského. Tématem letošního ročníku je „Brána ideálů otevřená“, symbolicky do nich tak zapadá i slavnostní otevření revitalizovaných expozic muzea.

29.03.2017
Středočeský kraj
Co se děje
Živé umění
Karel Souček

SEDLČANY: Originální folk-raggae-punkové duo Vasilův Rubáš považuje Sedlčany za srdeční záležitost, a proto se do tohoto města rádo vrací. Nejbližší sedlčanský koncert se uskuteční v sobotu 1. dubna od 21 hodin v klubu Pohoda. Kapela přiveze nejen zbrusu nové album s názvem Nebyl, ale, nýbrž také písničkáře Xaviera Baumaxu. Dvojice Vasil a Ruby nám poskytla veselý rozhovor.

29.03.2017
Ústecký kraj
Co se děje
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení
Markéta Flochová

TEPLICE: V Dlouhé ulici v Teplicích vzniklo nové informační centrum, které kromě informací o samotném městě a okolí nabízí návštěvníkům prohlídky s průvodci a další služby pro turisty přímo na míru. Na slavnostním otevření nechyběl hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, primátor Teplic Jaroslav Kubera a řada dalších významných hostů.

28.03.2017
Plzeňský kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Památky, Vzdělávání
Eva Mertlová

PLZEŇ: Odhalení zrekonstruovaného náhrobku významného českého profesora, který se zasadil o popularizaci astronomie v Čechách, Josefa Františka Smetany odstartovalo konferenci k výročí 100 let od založení České astronomické společnosti. Náhrobek na Mikulášském hřbitově v Plzni byl odhalen v pátek 10. března 2017, za Plzeňský kraj se slavnostního aktu zúčastnil náměstek hejtmana Martin Baxa.

28.03.2017
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce, Co se děje
Ostatní
Barbora Dušková

PRAHA:  Šestý ročník Festivalu Jarmily Novotné akcentuje 110. výročí narození slavné pěvkyně a toto poslání splní i jeho první projekt v pořadí – výstava Jarmila Novotná: Operní diva, která zve k návštěvě do Mytologické chodby Valdštejnského paláce. V tomto podmanivém prostoru, sídla Senátu PČR bude zahájena 30. března a potrvá do 28. května 2017. Kromě oka vládních činitelů a novinářů potěší i veřejnost, pro kterou bude bezplatně přístupná vždy o víkendech.