pondělí
12. listopadu 2018
Svátek slaví: Benedikt

Archiv textů

12.11.2018
Kraj Vysočina
Pozvánky na akce, Co se děje
Knihy, literatura, média
Horácká galerie v Novém Městě na Moravě

NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ: Horácká galerie připravila výstavu fotografií prof.  Jindřicha Štreita a historika umění Konstantina Korovina. Výstavu pojí jediné téma – Japonsko. Zatímco fotografie Jindřicha Štreita nesou podtitul Lidé z Akagi, výběr snímků Konstantina Korovina má podtitul Fotostřípky z Japonska.

12.11.2018
Olomoucký kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Památky, Vzdělávání
Petr Zavadil

OLOMOUC: Pobočka Paměti národa Střední Morava slaví první narozeniny. Za prvních dvanáct měsíců své existence se podařilo natočit celkem 86 příběhů pamětníků z Olomouckého a Zlínského kraje; realizovat na pěti místech Příběhy našich sousedů – projekt, v rámci kterého žáci sedmých až devátých tříd základních škol natáčejí příběhy pamětníků ze svého okolí. Paměť národa Střední Morava ve dvanácti místech představila celkem dvě výstavy věnované lokálním pamětníkům a jejich příběhům, které se váží k rokům 1948 a 1968, a připravila také několik interaktivních workshopů pro žáky a studenty základních a středních škol.

12.11.2018
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Silvie Marková/jal

PRAHA: Anežský klášter bude ve dnech 12. a 13. listopadu patřit novému koncertnímu cyklu Hybatelé rezonance. Dvěma vyprodanými koncerty otevře Tomáš Kačo zvučnou sérii klavírních recitálů, ve kterých se postupně představí čtyři výrazné osobnosti tuzemské scény.

12.11.2018
Moravskoslezský kraj, zahraničí
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Markéta Haničáková/jal

OSTRAVA-POLSKÁ REPUBLIKA: Ve dnech 14. – 18. listopadu vystoupí ostravští filharmonikové v pěti polských městech. Během tohoto turné představí českou hudbu, a to v pětici nově zbudovaných koncertních sálů, určených pro velký symfonický orchestr. Filharmonie odehraje slavnostní koncerty na počest 100. výročí založení Polska.

12.11.2018
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce, Co se děje, Nepřehlédněte
Instituce a kulturní zařízení, Vzdělávání
Karel Souček

PRAHA: Všichni milovníci tuzemského folkového písničkářství určitě znají sdružení Šafrán. V letošním roce si připomínáme čtyřicet let od rozehnání, tedy násilného ukončení jeho činnosti. Při této příležitosti si zájemci mohou vybrané osobnosti a události připomenout na výstavě Od ucha k uchu aneb Fenomén Šafrán, kterou v Klementinu od 15. listopadu do 15. ledna 2019 pořádá Národní knihovna ČR společně s nakladatelstvím Galén. Právě to se tvorbě písničkářů ze Šafránu soustavně věnuje. Výstavu hostí budova Klemenntina.

11.11.2018
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
ika

PRAHA: Z ulice do výstavních sálů, od pražských zdí k malířskému plátnu – Villa Pellé představí Michala Škapu, umělce, který vzešel ze streetartové graffiti komunity. Michal Škapa alias Tron svou graffiti minulost přetavil v nezaměnitelný styl, proto jeho díla tak najdeme nejen v ulicích metropolí, ale i v prestižních uměleckých sbírkách a galeriích. BABYLON je dosud největší Škapova monografická výstava. Airbrushové obrazy, grafiky a zejména překvapivé trojrozměrné realizace budou k vidění v Galerii Villa Pellé a blízkém okolí. 

09.11.2018
Celá ČR
Pozvánky na akce, Co se děje
klapka/TZ

ČR: Podpora dokumentárních filmařů East Doc Platform je největší platformou svého druhu umožňující navázat spolupráci s mezinárodními partnery pro koprodukci, financování a distribuci dokumentárních projektů ze střední a východní Evropy. Každoročně se zde více než stovce klíčových producentů, televizních i festivalových dramaturgů a distributorů z celého světa představí přes 120 dokumentaristů a producentů.
 

09.11.2018
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Zdena Selingerová

PRAHA: Kytarový virtuos, jedinečný zpěvák a plodný autor, to je Joe Louis Walker. Walker se ve své pětapadesátileté hudební kariéře, během které neúnavně koncertuje, vystupuje na největších světových hudebních festivalech, po druhé vrací do České republiky. V hlavním městě ale zatím nekoncertoval, a to se letos změní. 12 listopadu se v Lucerna music baru přestaví pražskému publiku.

09.11.2018
Celá ČR
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení
Lukáš Kadeřábek

ČR: Eva Olmerová - enfant terrible i femme fatale. Žena mnoha tváří. Žena živel. Stylově ne zcela ukotvená, ale ve všech svých podobách výtečná a výjimečná. Její talent byl báječný, osud nelehký. V příštím roce by 21. ledna oslavila 85. narozeniny, odešla však mnohem dříve. Co zůstalo, je její osobitý repertoár, jenž hravě chytí za srdce pamětníky i mladší generaci.

09.11.2018
Ústecký kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Vzdělávání
Aneta Šeráková

LITOMĚŘICE: Do Litoměřic zamíří téměř stovka středoškoláků diskutovat o aktuálních evropských problémech a rozvíjet své dovednosti. V rámci 5. Regionální výběrové konference Evropského parlamentu mládeže v ČR (EPM v ČR) Litoměřice 2018, která proběhne mezi 9. a 11. listopadem si tak studenti prohloubí znalosti o fungování evropských institucí, vyzkouší si spolupráci v mezinárodním týmu a zlepší své jazykové schopnosti, jelikož konference probíhá výhradně v angličtině.