pondělí
18. února 2019
Svátek slaví: Gizela

Archiv textů

18.02.2019
Celá ČR
Co se děje
Děti a mládež, Soutěže a festivaly, Živé umění

ČR: CENA EVALDA SCHORMA - za původní hru, dramatizaci či překlad hry (do češtiny dosud nepřeložené) - je určena pro studenty DAMU, JAMU, FFUK, FFMU, FPF a FFUP. Uzávěrka nominací je 31. března 2019

18.02.2019
Celá ČR
Co se děje
Děti a mládež, Soutěže a festivaly
luk

ČR: Společnost Franze Kafky vyhlašuje 25. ročník studentské literární soutěže o nejlepší esej – Cena Maxe Broda 2019. Cena je vyhlašována se záměrem podpořit a vést mladé lidi k samostatnému uvažování, k hlubšímu zamyšlení nad aktuálními společenskými a kulturními jevy a k pěstování dovednosti přesného a kultivovaného písemného vyjádření vlastního názoru. 

18.02.2019
Celá ČR, Hl. m. Praha
Co se děje
Ostatní, Živé umění
luk

PRAHA: Autor v domě vychází z dramaturgie pražského A studia Rubín, která je ve značné míře založena na autorských textech a inscenacích. Jeho záměrem je pomoci iniciovat vznik nových divadelních textů.

18.02.2019
Celá ČR
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly

 ČR: Jedním ze stěžejních projektů Nadačního fondu Magdaleny Kožené, jehož cílem je upozornit a zviditelnit téma „zušek“ je celostátní happening ZUŠ OPEN. Letos to bude 3. ročník a pro velký zájem příznivců i samotných škol a s rostoucím počtem atraktivních programů i společných projektů se III. ročník ZUŠ Open rozšiřuje nově do dvoudenního termínu 

18.02.2019
Celá ČR
Co se děje
Granty, Vzdělávání
luk

ČR: Stipendijní program MenART pro nadané žáky základních uměleckých škol a jejich pedagogy, za kterým stojí Nadační fond Magdaleny Kožené, otevírá přihlášky do dalšího ročníku. Unikátní projekt mentoringu uměleckého vzdělávání opět nabízí intenzivní pracovní setkání s předními osobnostmi české umělecké scény během školního roku 2019/2020 v několika oborech.

18.02.2019
Liberecký kraj
Co se děje
Ostatní
Milan Turek

LIBEREC- LUŽÍCE: Pro letošní rok v Liberci připravují celou řadu akcí, zaměřených k poznávání Lužice, kde žije nejmenší německá menšina – Lužičtí Srbové. První z nich, která se konala hned v lednu, byla přednáška o zajímavostech Lužice a vzápětí spolek SAL (Societas amicuum Liberec) navázal zájezdem do Budyšína a Kulowa. Během dvou let se tak liberečtí vypravili k sousedům už po patnácté.

18.02.2019
Celá ČR
Co se děje
Granty
luk

ČR: NROS vyhlašuje 2. výběrové kolo XI. ročníku Programu 3P. Tento ojedinělý program pomáhá neziskovým organizacím formou nekomerčních půjček realizovat projekty, na které očekávají peníze přislíbené z veřejných zdrojů. 

18.02.2019
Královéhradecký kraj
Co se děje, Nepřehlédněte
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly, Živé umění
Kateřina Ostradecká

BROUMOV: Mezinárodní soutěž pro mladé klavíristy Broumovská klávesa letos míří do 9. ročníku, na který právě odstartovala registrace. Soutěž se uskuteční ve dnech 5. – 7. dubna 2019 v broumovském klášteře. Uzávěrka přihlášek je 29. března 2019.

18.02.2019
Celá ČR
Co se děje
Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
luk

ČR: Soutěž Nejkrásnější české knihy roku, kterou pořádá Ministerstvo kultury České republiky ve spolupráci s Památníkem národního písemnictví, již zná nominované publikace. Vybrala je technická komise, která zasedala od 7. do 8. února 2019 a mezinárodní výtvarná komise, která zasedala od 11. do 12. února 2019. 

18.02.2019
Ústecký kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Živé umění
Mirek Koranda

CHOMUTOV: Chomutovský Ženský spolek si od správy drah pronajal nevyužité válce na jízdní řády na vlakové stanici Chomutov město. V sobotu 16. února Galerie město otevřelo výstavou kreseb místní výtvarnice Terezy Zemanové.