neděle
19. listopadu 2017
Svátek slaví: Alžběta

Archiv textů

17.11.2017
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce, Co se děje
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Živé umění
Jan Rous

PRAHA: Galerie Villa Pellé chystá výstavu malířky, ilustrátorky a autorky dětských knih Daisy Mrázkové, která se bude konat od 21. listopadu do 20. ledna 2018 v Galerii Villa Pellé. Výstava nese název podle jednoho z nejznámějších titulů této přední české výtvarnice: "Co by se stalo, kdyby…", nabídne nejen ilustrace, ale i méně známou volnou tvorbu. Galerie tak představí komplexní pohled na další výraznou osobnost z řad předních českých výtvarníků. Vernisáž proběhne v Galerii Villa Pellé v pondělí 20. listopadu v 18.00 hodin.

16.11.2017
Celá ČR, Pardubický kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Senioři, Soutěže a festivaly
PhDr. Milan Strotzer

ČESKÁ TŘEBOVÁ:  Ve městě se v listopadu 2018 uskuteční 13. ročník Národní přehlídky seniorského divadla. Přehlídka je koncipována jako bienále, příležitost k setkání, vzájemné inspiraci a předvedení výsledků práce amatérských divadelních souborů a skupin (i jednotlivců), jejichž herecký kolektiv je nejméně z 50 procent složen z osob starších 60 let.

16.11.2017
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce, Co se děje
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Památky
jal

PRAHA: Již popáté Muzeum hlavního města Prahy pořádá 2. prosince v hlavní budově muzea na Florenci svou tradiční vánoční akci „MuzeuM Market“. Také letos pořadatelé připravili pro děti tvořivé dílny, dospělí návštěvníci si budou moci zakoupit drobné dárkové předměty, které nabídnou umělečtí řemeslníci. Vstup do muzea je po celý den zdarma.

16.11.2017
Královéhradecký kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
jal

HRADEC KRÁLOVÉ: Pozvání Akademického filmového klubu v Hradci Králové tentokrát přijala dcera režiséra Jiřího Brdečky Tereza Brdečková, která představí jeden ze zásadních počinů svého otce - film na motivy předlohy Aloise Jiráska Ztracenci. Projekce se koná dnes v 17. 30 h.

16.11.2017
Celá ČR, Hl. m. Praha
Co se děje
Knihy, literatura, média
Ivan Hartmann

PRAHA: Výpravný a výtvarně velmi zdařilý katalog doprovází stejnojmennou výstavu Arcivévoda Ferdinand II. Habsburský. Renesanční vladař a mecenáš mezi Prahou a Innsbruckemkterou uspořádala Národní galerie v Praze ve spolupráci s Kunsthistorisches Museum Wien a Ústavem dějin umění Akademie věd České republiky.

16.11.2017
Pardubický kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Soutěže a festivaly, Živé umění
Mgr. Josef Krečmer

PARDUBICE: V koncertních sálech, divadlech, památkových objektech i méně tradičních prostorách v Pardubicích a dalších místech Pardubického kraje se uskuteční v rámci jubilejního ročníku Pardubického hudebního jara celkem24 festivalových koncertů, operních a baletních představení. Předprodej vstupenek na PHJ 2018 probíhá již od poloviny listopadu 2017.

15.11.2017
zahraničí
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Živé umění
jal

AMSTERDAM - ČR: Dramaturgové jubilejního 30. ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárního filmu IDFA, který se koná ve dnech 15. – 26. listopadu, zařadili do programu tři tuzemské tituly. Dokumenty Nic jako dřív a Švéd v žigulíku, do prestižní kategorie Masters byl vybrán kontroverzní snímek o prostějovském neo-nacistovi Svět podle Daliborka.

14.11.2017
Středočeský kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Legislativa a ekonomika
Ing. Helena Frintová

STŘEDOČESKÝ KRAJ: Rada kraje zrušila záměr na sloučení příspěvkových organizací Rabasovy galerie Rakovník s Muzeem T. G. M. Rakovník, o němž rozhodla na začátku měsíce října ve složení bývalé koalice ANO, STAN, ODS a Nezávislí Středočeši.

14.11.2017
Hl. m. Praha
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Památky
Vítek Novák

PRAHA: V posledních dnech bylo dokončeno dlouhodobé restaurování významné plastiky Rychlost od Jiřího Nováka, která se nachází před základní školou V Rybníčkách v Praze 10. Městská část nyní vyzývá obyvatele, aby posílali tipy na zajímavá umělecká díla, která by si péči také zasloužila.

14.11.2017
Zlínský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Lidová kultura, Ostatní, Vzdělávání
Pavel Princ

UHERSKÉ HRADIŠTĚ: Slovácké muzeum otevře ve čtvrtek 16. listopadu slavnostní vernisáží předposlední výstavu letošního roku. Výstavou veřejnosti muzeum připomíná 80. výročí od konání Výstavy Slovácka 1937, která se v předválečné době stala přední a nejvýznamnější událostí v dějinách Československé republiky, Uherského Hradiště i celého regionu.