pátek
18. srpna 2017
Svátek slaví: Helena

Archiv textů

17.08.2017
Středočeský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Cestovní ruch, Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
ika

MNICHOVICE: Město Mnichovice ve spolupráci s obcemi Hrusice, Mirošovice, Senohraby a Ondřejov, DSO Ladův kraj, Základní školou T. G. Masaryka v Mnichovicích, Oblastním muzeem Praha - východ, Brandýs nad Labem, Sportovním areálem Šibeniční vrch, KČT Říčany a Astronomickým ústavem AVČR Ondřejov pořádá v sobotu 16. září 2017 14. ročník turistického pochodu „Po stopách kocoura Mikeše”.

17.08.2017
Středočeský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Jaroslava Tůmová, PR Posázaví o.p.s.

JÍLOVÉ U PRAHY: Jedinečná kolekce soch s keltskou tematikou je k vidění na výstavě Zlatá keltská kobyla, kterou od 5. srpna do 28. října 2017 pořádá výtvarný spolek Lughnasadh v Regionálním muzeu v Jílovém u Prahy. Expozice bude zároveň pietní vzpomínkou na akademického sochaře Olbrama Zoubka. Výtvarníka, jenž zemřel letos v červnu v 91 letech, připomene unikátní soubor jeho soch na keltská témata, které vytvořil v uplynulých dvaceti letech.

17.08.2017
Ústecký kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Památky, Živé umění
ika

LOVOSICE, LITOMĚŘICE: 25. a 26. srpna v Litoměřicích se v Jezuitském kostele Zvěstování Panně Marii uskuteční již pátý ročník festivalu Litoměřické svátky hudby. 3. září pak v rámci této hojně navštěvované a populární akce proběhne také velký koncert v Lovosicích v kostele svatého Václava. V Litoměřicích vystoupí např. Václav Hudeček, Plzeňská filharmonie s dirigentem Tomášem Braunerem, v Lovosisích pak komorní těleso Barocco sempre giovane s krásnými skladbami vrcholného baroka.

17.08.2017
Královéhradecký kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly, Živé umění
Petra Zivrová

DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM: Rukopis královédvorský byl objeven v klenuté kobce věže kostela sv. Jana Křtitele ve Dvoře Králové nad Labem. Jeho nalezení mělo společně s objevením Rukopisu zelenohorského významnou úlohu v době národního obrození. O jeho pravosti se dodnes vedou spory. Město Dvůr Králové nad Labem připravuje oslavy této významné události. Kromě kulturních akcí, které najdete v přiloženém plakátu, můžete i soutěžit.

17.08.2017
Hl. m. Praha
Co se děje
Vzdělávání
luk

PRAHA: Katedra architektury Fakulty stavební ČVUT v Praze ve spolupráci s Omnium z. s. a Památkovou komorou ČR pořádá druhý ročník Letní školu architektury a stavitelství, tentokrát s dovětkem Atelier D: Pod parou.

17.08.2017
Středočeský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Soutěže a festivaly
Anna Bergerová

ČESKÝ BROD: Festival Brod 1995 se bude konat již tuto sobotu 19. srpna na  českobrodském Atletickém stadionu. Velký festival malých rozměrů láká na kvalitní česko-slovenskou muziku a pohodovou atmosféru. 

17.08.2017
Kraj Vysočina
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Menšiny a cizinci
luk

PELHŘIMOV: Poprvé před třemi měsíci a zrovna při muzejní noci zavítal do pelhřimovského muzea mladý dobrovolník Fernán Pablo Gonzalés ze Španělska, který si hostování v Muzeu Vysočiny Pelhřimov chválí. 

 

17.08.2017
Královéhradecký kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
jal

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ: Obec Přepychy na Rychnovsku oslaví tuto sobotu 19. srpna své vítězství v krajském kole soutěže Vesnice roku Královéhradeckého kraje 2017. Slavnostní vyhlášení výsledků se uskuteční od 10 h v areálu SK Přepychy. Ocenění z rukou hejtmana Královéhradeckého kraje Jiřího Štěpána si při té příležitosti převezmou zástupci všech obcí, které v soutěži vybojovaly některou z cen.

17.08.2017
Středočeský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Soutěže a festivaly, Živé umění
Karel Souček

HORČÁPSKO: Festivalová louka v Horčápsku u Březnice ožije letos již po dvanácté festivalem Kačeři. Fanoušci kapel a DJs se sjedou na Příbramsko o víkendu 18. a 19. srpna, aby zde oslavili pomalu blížící se závěr letních prázdnin a léta. Letošní ročník je našlapán zvučnými muzikanty, a to i těmi zahraničními.

17.08.2017
Jihomoravský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Živé umění
​Jiří Janda

BOLERADICE: První představení nové divadelní sezóny - v pořadí již sto dvacáté -  se bude konat už v sobotu 16. září. ​A laťka je nasazena opravdu vysoko: na programu je představení nazvané Pocta Mrštíkům, v jehož rámci se představí nejen naši herci v literárním pásmu věnovaném tvorbě obou autorů, ale především uvedeme koncert Českého filharmonického sboru Brno, který patří k nejužší světové sborové špičce.