úterý
26. září 2017
Svátek slaví: Andrea

Archiv textů

25.09.2017
Celá ČR
Co se děje
Cestovní ruch, Ostatní, Soutěže a festivaly
ika

ČR: Soutěž o titul Nejkrásnější nádraží ČR je prezentací dobrých příkladů v péči o prostředí železničních stanic a zastávek. Týká se budov, ostatních objektů i jejich okolí. Smyslem soutěže je zlepšit prostředí železničních nádraží, stanic a zastávek. Soutěž probíhá od roku 2007. Kandidáty na titul navrhuje veřejnost, která také rozhoduje o vítězi. Až do 10. 10. můžete vybírat z deseti finalistů.

25.09.2017
Královéhradecký kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Vzdělávání, Živé umění
Mgr. Marcela Hauke

DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM: Pečovatelská služba Města Dvůr Králové nad Labem a městské kulturní zařízení Hankův dům pořádá spolu s partnery již 4. ročník benefičního projektu Noc venku, a to 23. listopadu od 18:00 hod. v Hankově domě a na náměstí Václava Hanky. Akce potrvá až do rána a končí společnou snídaní a vydáním Certifikátů spáčům. Hlavním cílem projektu je boření mýtů a předsudků s bezdomovectvím spojených, součástí je i fotografická soutěž.

25.09.2017
Celá ČR
Co se děje
Knihy, literatura, média, Živé umění
jal

PRAHA: Klára Vytisková s podzimem přichází s další novinkou. 22. září pouští do světa nový singl 2in1. Ačkoli si Klára své soukromí chrání, do hudby se osobní život nebojí přenášet. V květnu se stala po druhé maminkou, a tak spolu s dcerkou Olivií přišla na svět i nová píseň s výstižným názvem 2in1, která reflektuje věčné mystérium vztahu matky a dítěte, které v sobě nosí.

25.09.2017
Celá ČR, Hl. m. Praha
Co se děje
Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Karolina Blínková

ČR-PRAHA: Adam Plachetka, Eva Pilarová, Dasha, Štefan Margita, Jan Smigmator, ale i Leoš Mareš. Čtyřiapadesátý ročník festivalu České televize Zlatá Praha odstartuje ve velkém stylu. Na zahajovací večer, jenž se bude konat 27. září na Nové scéně a který bude živě vysílat ČT art od 20:20 h, si operní pěvec Adam Plachetka přizval hvězdné hosty.

25.09.2017
Hl. m. Praha, Jihomoravský kraj, Královéhradecký kraj, Olomoucký kraj, zahraničí
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Senioři, Soutěže a festivaly
jal

ČR, SR- HRADEC KRÁLOVÉ: Obecně prospěšná společnost Elpida již popáté pořádá mezigenerační festival OLD’S COOL, který prezentuje stáří nevšední „cool“ formou. Do čtyř českých měst (a také do Bratislavy) přinese v průběhu září a října koncerty, debaty, výstavy a mnoho dalšího. V programu Old´s Cool je hlavní myšlenka, že stáří může být cool, tedy „old'scool”. Současně je festival OLD’S COOL velkolepou oslavou Mezinárodního dne seniorů (1. 10.). Letos se v rámci pátého ročníku tento jediný český mezigenerační festival představí také v Hradci Králové.

25.09.2017
Pardubický kraj
Co se děje
Knihy, literatura, média, Památky
Tomáš Zaplatílek

SUDSLAVA: Spolek Genius loci Sudslava z.s. vydal během letních prázdnin novou v pořadí už třetí publikaci s deseti pověstmi vážícími se k areálu chráněné kulturní památky bývalé barokní fary v obci Sudslava. Sudslavské pověsti sepsal Tomáš Zaplatílek, malebné ilustrace k nim vytvořil známý regionální malíř Vladimír Plocek, který žil v mládí v Sudslavě a jehož otec byl tamním řídícím učitelem. Grafickou úpravu provedla Radka Dostálová.

25.09.2017
Středočeský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Knihy, literatura, média, Živé umění
Karel Souček

SEDLČANY: Jak se hladí duše je název úsměvného poetického setkání s básničkami Františka Novotného, písničkami Jiřího Holoubka a profesním vzpomínáním obou osobností spojeným nejen s Českým rozhlasem, na jehož vlnách oba už léta plují. V sedlčanském Kulturním domě Josefa Suka se uskuteční v úterý 26. září od 19.30 hodin v rámci Předplatitelského cyklu slova, hudby a poezie. Zbylé vstupenky lze zakoupit v kanceláři předprodeje na radnici.

22.09.2017
Kraj Vysočina
Pozvánky na akce, Co se děje
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly, Živé umění
Bc. Radek Tulis

JIHLAVA: Chystejte si drobáky, v úterý 26. září ožije Jihlava festivalem pouličního umění BusKing 2017. Výkony hudebníků, divadelníků a kejklířů bude možné sledovat od 12 do 19 hodin. Hlavní program je nachystaný u morového sloupu, kde vystoupí umělci místní i z celé republiky. "Velkou radost nám udělá, když ulice ožijí místními, kteří vezmou kytaru nebo housle a postaví se před kolemjdoucí s kloboukem nebo i bez něj. Ukažme ostatním, že také něco umíme,“ vyzývá jihlavská radnice.

22.09.2017
Celá ČR
Co se děje
Ostatní, Soutěže a festivaly
ika

ČR: Ocenění za mimořádný přínos architektuře v posledních pěti letech, cenu Architekt roku, získala Kateřina Šedá. Čestné uznání poroty letos obdržel starosta obce Líbeznice Martin Kupka. Ceny byly předány v rámci společenského večera veletrhu FOR ARCH v PVA EXPO PRAHA dne 20. září 2017.

 

22.09.2017
Celá ČR
Co se děje
Děti a mládež, Handicap, Ostatní
Johana Turner

ČR: Charitativní sbírka POMOZTE DĚTEM oslaví v letošním ročníku významné dvacáté výročí. Protože Kuře, které je symbolem sbírky, by rádo slavilo v celé své kráse, potřebuje nový háv. Respektive potřebuje celkem čtyři nové maskoty, aby mohlo dál přinášet radost dětem i dospělým.