úterý
22. května 2018
Svátek slaví: Emil

Archiv textů

21.05.2018
Celá ČR
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Soutěže a festivaly
ika

ČR: Nominovat své kandidáty do osmého ročníku soutěže o nejoblíbenější alej roku pořádané spolkem Arnika můžete až do konce října letošního roku. Zájemci mohou stromořadí přihlásit do soutěže na webu www.alejroku.cz zasláním fotografie a krátkého příběhu nebo popisu. O vítězné aleji pak bude hlasovat veřejnost. Stejně jako v minulých letech může o vítězství aleje rozhodnout mimořádná krása, silný příběh, snaha místních lidí o záchranu nebo odhodlání lokálních patriotů uspět v konkurenci z celé republiky. 

 
21.05.2018
Plzeňský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Cestovní ruch, Děti a mládež, Soutěže a festivaly, Vzdělávání, Menšiny a cizinci, Živé umění
klapka

PLZEŇ: Již po páté se v regionálním muzeu Nečtiny, na severu Plzeňska, odehraje velkolepá cestovatelská událost, festival Letem světem.  Návštěvníci se mohou těšit na nabitý sobotní program a nedělní vycházky za poznáním okolí Nečtin. Festival uvítá návštěvníky v sobotu 26. května ve 13 hodin slavnostním zahájením.  Letošní rok bude naplněn cestopisnými fotoprojekcemi, praktickými semináři, hudbou, výstavami, exotickými pokrmy či artefakty z cest.

21.05.2018
Liberecký kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly, Vzdělávání, Živé umění
ika

LIBEREC: Již podruhé se ve své patnáctileté historii představí v Liberci mezinárodní ART_workshop festival ProART, který v sobě spojuje denní multižánrové umělecké dílny a večerní produkce nadžánrových projektů, koncertů a přátelských setkání.

21.05.2018
Plzeňský kraj
Co se děje
Senioři, Ostatní
luk

PLZEŇ: Výstavu zahájili autoři výstavy společně s náměstkyní ministra kultury Petrou Smolíkovou a primátorem města Martinem Zrzaveckým a prvním náměstkem primátora Martinem Baxou, do jehož gesce oblast kultury spadá. ​​

 

 

21.05.2018
Moravskoslezský kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
luk

OSTRAVA: Do druhého ročníku dotačního programu „fajnOVY prostor“, který cílí na proměnu ulic, náměstí, parků a dalších veřejných prostranství podle vlastních nápadů, přihlásili obyvatelé Ostravy 20 projektových záměrů. Rada města doporučila finanční podporu čtrnácti projektů. 

21.05.2018
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce, Co se děje
Soutěže a festivaly
luk

PRAHA: Praha Žije Hudbou 2018; již potřetí díky Uličníkovi ožijí pražské ulice hudbou, tancem, novým cirkusem a divadlem na festivalu Praha Žije Hudbou. Festivalu se zúčastní přes 200 umělců, kteří na 50 místech Prahy provedou přes 500 vystoupení. Hotová kouzla se stanou na pěti větších hudebních scénách, samostatné divadelní scéně a více než 40 buskerpointech.

 

 

21.05.2018
Celá ČR, Hl. m. Praha
Pozvánky na akce, Co se děje
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Handicap, Živé umění
Silvie Marková

PRAHA: „Dr. Rollo“, tak zní zdravotně-klaunské jméno světoznámého operního pěvce Rolanda Villazóna, který podpoří už 20. června ve Španělském sále Pražského hradu na benefičním koncertu Zdravotního klauna.

21.05.2018
Celá ČR, Hl. m. Praha
Co se děje
Děti a mládež, Handicap, Soutěže a festivaly
ČTK

PRAHA: Dnes se v jednacím sále Poslanecké sněmovny PČR (Sněmovní 4, Praha 1) uskuteční od 14 h vyhlášení vítězů 4. ročníku celorepublikového projektu pro dětské týmy Srdce s láskou darované. Celkem se už do něj zapojilo na 22 tisíc dětí s 1100 soutěžními pracemi. Do Sněmovny přijede bezmála 150 dětí z celé republiky se svými pedagogy.

21.05.2018
Celá ČR
Co se děje
Památky, Soutěže a festivaly

​ČR: Cenu Evropské unie pro kulturní dědictví / Ocenění Europa Nostra získalo 29 projektů ze 17 zemí za mimořádné výsledky v oblasti restaurování, výzkumu, specializovaných služeb a vzdělání, výchovy i popularizace problematiky památek. Nejvyšší evropské památkové ocenění získal také projekt záchrany rotundy sv. Václava, který realizovala Matematicko-fyzikální fakulta UK s podporou zahraničních grantů. 

21.05.2018
Karlovarský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Památky
Galerie výtvarného umění v Chebu

CHEB: Müllerova vila v Praze od rakouského architekta Adolfa Loose (1870 - 1933) bývá spolu s Vilou Tugendhat považována za nejvýznamnější moderní architekturu na našem území. Zato další významný soubor jeho prací - osm plzeňských interiérů, které provedl pro movité investory z řad tamní židovské komunity - byl donedávna znám jen odborníkům.