pátek
19. ledna 2018
Svátek slaví: Doubravka

Archiv textů

18.01.2018
Zlínský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Petr Mašata

VSETíN: Dvoudenní přehlídka nejzajímavějších evropských filmů loňského roku se v kině Vatra ve Vsetíně uskuteční již po páté. V pátek a sobotu 26. - 27. ledna bude na programu hned devět filmů včetně vítěze Evropských filmových cen i Zlaté palmy v Cannes.

18.01.2018
Jihočeský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Jaroslav Hnízdil

ČESKÉ BUDĚJOVICE: Do druhého ročníku vstoupí 26. ledna v českobudějovickém Divadle U Kapličky hudební série Večery S. Jejím cílem je dát prostor začínajícím jihočeským kapelám a písničkářům, kteří hrají folk a spřízněné žánry. Patronem cyklu je Víťa Troníček, kapelník skupiny Marien a spoluzakladatel hnutí Folk žije!

18.01.2018
Jihomoravský kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení
luk

BRNO: Projekční tým podepsal s vedením Brna smlouvu o novém koncertním sále. Vítězný tým vzešel z dvoukolového výběrového řízení, do kterého se přihlásili čtyři účastníci, do soutěžního kola se kvalifikovali dva z nich. Prvním úkolem budou nyní projekční práce na propojení podzemní a nadzemní časti stavby. Pokud vše půjde podle plánu, přibližně za rok by měla stavba začít růst nahoru a otevřít v sezoně 2020/21.

 

 

18.01.2018
Celá ČR, Královéhradecký kraj
Co se děje
Soutěže a festivaly
luk

HRADEC KRÁLOVÉ: Open Air Program Hradec Králové je od roku 2000 tradiční součástí Mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů. Letos proběhne v termínu od 22. do 29. června. Jedná se o osmidenní nesoutěžní přehlídku tuzemského a zahraničního převážně divadelního umění, která má pro svou uměleckou otevřenost a diváckou přístupnost v rámci území ČR zcela výlučný charakter.

 

18.01.2018
Celá ČR
Co se děje
Knihy, literatura, média, Legislativa a ekonomika

ČR: Novela zákona o dani z příjmu od 1. ledna 2018 umožňuje, že zaměstnanci firem mohou obdržet daňově zvýhodněný příspěvek na knihy. Svaz českých knihkupců a nakladatelů a poskytovatelé firemních benefitů proto očekávají v příštích letech další růst oživení poptávky po knihách, jichž se u nás ročně prodá za 7,8 miliardy korun.

18.01.2018
Celá ČR, Zlínský kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Vzdělávání
luk

ROŽNOV PO RADHOŠTĚM: Poslání a budoucnost muzeí v přírodě v České republice je první rozsáhlou konferencí věnovanou ryze problematice muzeí v přírodě, a to v širším kontextu, než v jakém byly tyto instituce dodnes vnímány. Cílem konference je zhodnotit současný stav problematiky muzeí v přírodě a zamyslet se společně nad vizí jejich budoucího rozvoje, především zlepšení podmínek pro jejich práci, a to z hlediska muzeologického, legislativního a finančního.

18.01.2018
Jihomoravský kraj
Co se děje
Soutěže a festivaly, Živé umění

BRNO: Brno v květnu představí 169 talentovaných grafických designérů z celého světa. V minulých dnech zasedala v Moravské galerii v Brně odborná porota, která vybírala díla pro Mezinárodní přehlídku bienále grafického designu.

18.01.2018
Středočeský kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Karel Souček

DOBŘÍŠ: Zvíře je název výstavy, kterou si v těchto dnech mohou prohlédnout návštěvníci dobříšského kulturního domu. Barbora Fausová na ní představuje své sochy, Miloslav Muškát zoologické ilustrace. Výstava potrvá do 11. února a zájemci si ji mohou prohlédnout každý všední den kromě pátku od 8.30 do 16 hodin a v neděli od 14 do 16 hodin. Nejen o této výstavě jsme si povídali se sochařkou a autorkou reliéfů a plastik Barborou Fausovou.

17.01.2018
Moravskoslezský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly, Živé umění
Zuzana Kalinová

FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM: V sobotu 3. února bude malý sál Domu kultury ve Frenštátě pod Radhoštěm a čajovna Magnolia patřit alternativní hudbě. Po šestnácti letech se do Frenštátu vrací Kořeny. Festival, který v minulosti nabízel kvalitní muziku, kterou neuslyšíte v komerčních rádiích. A k této tradici se ve Frenštátě opět vrací. Hlavní hvězdou bude hudební skupina VANUA2 složená z muzikantů legendárního Blue Effectu v čele se skvělým zpěvákem z Tichomoří Yannickem Tevim.

17.01.2018
Zlínský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Lidová kultura, Živé umění
smolka

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ: Pop-folkový písničkář Voxel je tradičním hudebním návštěvníkem M-klubu. Tentokrát se ale do Valašského Meziříčí vrací v netradičním spojení s Cimbálovkou a své písně uvede ve folklorním podání. V rámci šňůry #PopFolklorTour sem dorazí v sobotu 17. února. "Rád bych lidi přesvědčil, že cimbálovka není dechovka a může bavit i mladší ročníky,“ říká Voxel.