neděle
23. září 2018
Svátek slaví: Berta

Archiv textů

21.09.2018
Středočeský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Knihy, literatura, média, Handicap
Karel Souček

BŘEZNICE: Nevidíme, neslyšíme, ale cítíme... je název výstavy, kterou si mohou zájemci prohlédnout až do 31. října v Městské knihovně Březnice. Návštěvníci na ní mají možnost nahlédnout do světa lidí s hluchoslepotou a seznámit se s jejich výtvarnou tvorbou. Díla pocházejí ze spolku Klub přátel červenobílé hole.

21.09.2018
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Živé umění
Anna Vašátková

PRAHA: Ženy a jiná dobrodružství Bohumila Konečného - takový titul nese výstava, která od 25. září do 10. listopadu připomene 100 výročí narození kreslíře a ilustrátora známého také pod přezdívkou Bimba. Jeho práce oslovila několik generací u nás i v zahraničí, ačkoli jeho jméno upadlo bezmála v zapomnění.

21.09.2018
Celá ČR
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Vzdělávání, Živé umění
ČTK

ČR: Už čtyřmi městy od začátku září projela a dalších osmnáct zastávek čeká unikátní zážitkovou a nekomerční roadshow Zažijte to znovu!, která vznikla k 100. výročí vzniku Československa. Všude, kde se "dobové městečko" s prvorepublikovou obecnou školou, kavárnou, spořitelnou, trafikou s unikátní 3D virtuální realitou a Laurinkou objevilo, zaznamenalo obrovský ohlas!

21.09.2018
Hl. m. Praha, zahraničí
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Petr Buček

PRAHA-ČR: V Rakouském kulturním fóru v Praze se ve čtvrtek 4. října od 18 h koná vernisáž výstavy fotografií Převratná doba pořádaná RKF ve spolupráci se spolkem  Photografische Gesellschaft, která prezentuje fotografické dokumenty jako vizualizované dějiny. 68 fotografií z roku 1968 má dokázat jak důrazné, bouřlivé a činorodé tehdejší volání po změně bylo.

20.09.2018
Plzeňský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
luk

PLZEŇ: Mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy se letos uskuteční podruhé, a to v Plzni. Ve dnech 21. a 22. září přivítá Svět knihy Plzeň své první návštěvníky v kreativní zóně DEPO2015.

20.09.2018
Kraj Vysočina
Pozvánky na akce, Co se děje
Soutěže a festivaly
luk

JIHLAVA: Umělci do ulic! V Jihlavě se v sobotu 22. září uskuteční další ročník festivalu pouličního umění BusKing 2018. Umělci vystoupí na Komenského ulici, v horní části Masarykova náměstí a také v některých vozech MHD, a to bez nároku na honorář, ale s připravenými klobouky.

20.09.2018
Pardubický kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Živé umění
Bc. Vojtěch Sedláček

VYSOKÉ MÝTO: Ivan Kral natočil po čtyřech letech nové album. Jmenuje se Colors a vyšlo v pátek, 14. září, několik dní před koncertním turné, na kterém světoznámý hudebník objede republiku. Koncert Ivana Krále v M-klubu Vysoké Mýto bude speciální hned z několika důvodů. Ivan Král do M-klubu přiváží svou novou desku Colors, slaví 70 let a zahájí oslavy 10 let Klubové scény M-klubu. 

20.09.2018
Ústecký kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Děti a mládež, Soutěže a festivaly
Matěj Senft

TEPLICE: Teplický studentský festival SEJF nabídne ve dnech 28. a 29. září bohatý  program. Organizátoři připravili pro vás stručný průvodce s 10 tipy, kvůli 
kterým byste si určitě měli SEJF zapsat do svých diářů. 

20.09.2018
Středočeský kraj
Co se děje
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení
luk

STŘEDOČESKÝ KRAJ: Lidé, kteří navštíví vybrané objekty ve správě Národního památkového ústavu, mohou dostat volnou vstupenku do vybraných objektů Středočeského kraje. Smlouvu o spolupráci a vzájemné propagaci schválili středočeští radní.

20.09.2018
Středočeský kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
luk

KUTNÁ HORA: Se skvělým úspěchem kutnohorského Českého muzea stříbra, které je příspěvkovou organizací Středočeského kraje, se seznámili krajští radní na svém posledním jednání. „Muzeum získalo ocenění Certifikát výjimečnosti za rok 2018, které uděluje největší cestovatelský web na světě TripAdvisor. Bylo mu uděleno za hlavní expozice v objektu Hrádek, které byly nepřetržitě po dobu pěti let vysoce hodnoceny návštěvníky,“ informoval radní pro oblast kultury Karel Horčička (ČSSD).