úterý
31. března 2020
svátek slaví Kvido

Archiv textů

31.03.2020
Zlínský kraj
Co se děje
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Architektura, Výtvarné umění, Památky, Vzdělávání
TZ/klapka

ZLÍN: 14|15 BAŤŮV INSTITUT je již dva týdny pro veřejnost uzavřen. Nicméně knihovna, galerie i muzeum přicházejí postupně s náhradním programem, který je dostupný online z pohodlí domova. Běžný chod se skrze absenci návštěvníků z části zastavil, přesto může veřejnost využívat alternativní služby, které jsou k dispozici virtuálně „na dálku“. Připojujeme jejich výčet. Ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU se všichni těšíme na návrat návštěvníků. Už nyní je připravován program po ukončení nouzového stavu.  

31.03.2020
Celá ČR
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Divadlo a tanec, Ostatní
Filip Platoš

ČR: Komedii Hvězda o fiktivní seriálové herečce si nenechalo v pátek 27. března ujít přes 120 tisíc diváků starších 15 let. Přímý přenos z divadla Studio DVA se tak stal nejsledovanějším živým přenosem od spuštění kulturního kanálu ČT art v roce 2013.

31.03.2020
Celá ČR
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Hudba, Senioři, Ostatní
Silivie Marková

PRAHA: Sdružení Nechoď ven, které stojí za online koncerty z jazzového klubu U Staré paní, představuje program na tento týden a přichází s novinkou: část výtěžku z následujících koncertů poputuje projektu ŽIVOT 90, který pečuje o seniory. „Moc si vážíme všech muzikantů, jež se i v této pro ně nelehké době, rozhodli podpořit svými schopnostmi a svým časem ty, kteří jsou teď nejvíce ohroženi,“ říká za pořadatele koncertů Lukáš Prchal. ŽIVOT 90 v současné situaci zapojil tisíce dobrovolníků, kteří seniorům pomáhají s nákupy, donesou jídlo či léky. Zřízena je i nová linka, která řeší krizovou psychologickou pomoc. Diváci koncertů mohou přispívat v průběhu online přenosu i následně při sledování záznamu do virtuálního klobouku libovolnou částkou.

31.03.2020
Středočeský kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Jitka Hrušková

KLADNO: Nedejte se zastrašit vážností názvu vědecké knihovny, neboť ta tu skutečně není jenom pro vědce, ale pro všechny, kteří dohlédnou či chtějí dohlédnout dál, než na konec vlastního plotu. Stejně jako každý rok, i v letošním nás zajímalo, jak si vedly jednotlivé tituly z fondu Středočeské vědecké knihovny v oblíbenosti u čtenářů.

30.03.2020
Královéhradecký kraj
Co se děje
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Vzdělávání
Martina Svatoňová

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ: V Královéhradeckém kraji se k výzvě  „Tiskne celé Česko“ připojilo celkem 28 subjektů. Dobrovolníci z řad žáků a pedagogů pomáhají s výrobou ochranných štítů pro zdravotníky bojující s nákazou COVID-19. Mezi nejvíce zapojené školy v kraji patří hradecká Střední škola a vyšší odborná škola aplikované kybernetiky.

30.03.2020
Hl. m. Praha
Co se děje
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Památky, Vzdělávání
TZ/klapka

PRAHA: Národní muzeum i v době, kdy je pro své návštěvníky uzavřeno, pokračuje v práci. Pro účely nových stálých přírodovědeckých expozic dochází ke kompletnímu restaurování největšího předmětu ze sbírek Národního muzea, kostry samice plejtváka myšoka. Její oprava probíhá v sále, kde je umístěna již více než sto let.

30.03.2020
Celá ČR, Hl. m. Praha
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Divadlo a tanec
Johana Mravcová/ika

PRAHA: Pražský komorní balet, největší český nezávislý taneční soubor, připravuje online streamy záznamů vybraných inscenací na Mall.tv. První proběhne příští pondělí 30. března od 17 hodin a nabídne divákům kritiky ceněné a divácky velmi úspěšné autorské představení Kytice renomovaného choreografa Petra Zusky, pro které symfonickou hudbu zkomponoval Ondřej Brousek.

30.03.2020
Plzeňský kraj
Co se děje
Děti a mládež, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
TZ/klapka

PLZEŇ: Po náročných vyjednáváních se všemi spolupracujícími subjekty se podařil dojednat nový termín konání 33. ročníku filmového festivalu Finále Plzeň. Festival se uskuteční 25. – 30. září 2020.

30.03.2020
Královéhradecký kraj
Co se děje
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ: Náměstkyně hejtmana Martina Berdychová znovu vyzývá firmy, aby věnovaly elektronické vybavení školám, a to prostřednictvím webu darujmedoskol.cz. Počítače, které tak budou v majetku školy, ředitelé půjčí žákům, kteří nemají techniku potřebnou k online vzdělávání v době, kdy neprobíhá výuka na školách. 

30.03.2020
Celá ČR
Co se děje
Knihy, literatura, média, Hudba, Památky
František Brikcius

ČR: Vážení přátelé, vážení kolegové, vzhledem k současné situaci jsme se rozhodli zveřejnit náš filmový hudební dokument MAKANNA ke shlédnutí zdarma - v online premiéře! Filmový hudební dokument se záznamem z koncertu MAKANNA, na motivy stejnojmenného románu židovského spisovatele Jiřího Weila, o vzestupu a pádu lžiproroka s tváří zahalenou v roušce zelené, jehož oči žhnou jak rozžhavené uhlíky.