neděle
25. srpna 2019
Svátek slaví: Radim

Archiv textů

23.08.2019
Celá ČR
Co se děje
Granty, Instituce a kulturní zařízení
TZ/ika

ČR: Rádi byste vyjeli do zahraničí rozšířit si profesní obzory a posbírat nové kontakty? Tak GO AND SEE! Institut umění – Divadelní ústav vypisuje na základě pověření Ministerstva kultury ČR dvakrát ročně v programu Krátkodobá mobilita výzvu GO AND SEE, která je určena na podporu zahraničních kontaktů v oblasti profesionálního umění. Program GO AND SEE podporuje účastníky formou příspěvku na cestu a pobyt. Uzávěrka druhého kola je již 12. září 2019.

23.08.2019
Pardubický kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
TZ/ika

POLIČKA: Od úmrtí hudebního skladatele Bohuslava Martinů uplyne na konci srpna rovných 60 let. Současně uplyne 40 let od převozu jeho ostatků ze Švýcarska, kde byl původně pohřben, do rodinného hrobu v Poličce. Město Polička ve spolupráci s Centrem Bohuslava Martinů chce skladatelovo úmrtí uctít pietní vzpomínkovou akcí, která se bude konat přesně v den úmrtí 28. srpna.

23.08.2019
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Ostatní
TZ/jal

PRAHA: V Topičově salonu začíná již 23. srpna výstava s názvem inExtreMis, ve které výrazný český malíř Mirek Kaufman představí své malby z poslední doby. Prostřednictvím velkoplošné projekce má tentokrát divák možnost nahlédnout i do autorových deníků z posledních let, které jsou složeny z kreseb i snímků z mobilního telefonu.

23.08.2019
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce, Co se děje
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
TZ/ika

PRAHA: Oblíbený Den otevřených dveří s prohlídkami pro školy i veřejnost chystá ve středu 11. září pražské Švandovo divadlo. Návštěvníkům přiblíží rozmanité divadelní profese, bez nichž se žádné představení neobejde. Rolí průvodců se opět ujmou herečky a herci smíchovské scény. Divadlo i jeho zákulisí tak zájemcům osobně představí Robert Jašków, Luboš Veselý, Bohdana Pavlíková, Natálie Řehořová, Marie Štípková a další. Ti k výkladu o divadle a jeho slavné historii opět připojí i zábavné příběhy z hereckého života.

22.08.2019
Celá ČR
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
TZ/ika

ČR: Knižní novinka Poslední deník Květy Fialové se vymyká obvyklým knížkám o slavných herečkách. Autor Josef Kubáník, herec a blízký přítel Květy Fialové, v ní zachytil jeden výjimečný ženský osud i jedinečnou podobu jejich přátelství, které jim oběma změnilo život. Jedna z nejoblíbenějších českých hereček tu poprvé a naprosto otevřeně odvypráví celý svůj život, který by sám o sobě vydal na román. V den hereččiných nedožitých 90. narozenin, 1. září, vydává knihu Nakladatelství ZEĎ.

22.08.2019
Středočeský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Děti a mládež, Soutěže a festivaly
TZ/ika

SVATÝ MIKULÁŠ: 31. srpna se na Kačině u Kutné Hory koná již sedmý ročník festivalu Kefír – jedinečné akce pro děti a jejich rodiče. Návštěvníci si letos vedle bohatého hudebního či divadelního programu poprvé v Česku užijí kultovní britskou klouzačku.

22.08.2019
Moravskoslezský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
TZ/jal

OSTRAVA: K Ostravě se na podzim upnou zraky tuzemských i zahraničních milovníků loutkového divadla. Od 29. září do 4. října zde proběhne 13. ročník mezinárodního loutkářského festivalu Spectaculo Interesse. Divákům nabídne tvorbu loutkářů ze čtrnácti zemí světa. Pozvání přijalo také oblíbené Divadlo bratří Formanů se svým nejnovějším představením o Divokém západě. Vstupenky jsou v prodeji od středy 21. srpna.

22.08.2019
Moravskoslezský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly, Živé umění
TZ/ika

OSTRAVA: Staré koupelny bývalého Dolu Hlubina se stanou prvním místem, kde se odehraje letošní 10. bienále jednoho z nejvýznamnějších festivalů soudobé hudby na světě – Ostravské dny. Už několik dní v Ostravě diskutují desítky skladatelů z celého světa o podobách současné „klasické“ hudby, interpreti plní složitý zkouškový plán a do symfonického orchestru zasedá každý den asi 80 mladých hudebníků, včetně špičkových hráčů Ostravské bandy. Přípravy na 14 koncertů a jednu 18hodinovou noc vrcholí.

21.08.2019
Celá ČR
Pozvánky na akce, Co se děje
Děti a mládež, Knihy, literatura, média, Vzdělávání, Menšiny a cizinci, Živé umění
TZ/klapka

ČR: Film Fany a pes vstoupí nejen do našich a evropských kin v listopadu u příležitosti 30. výročí pádu komunismu ve východní Evropě. U nás konkrétně 9. listopadu v den pádu Berlínské zdi. Hlavním postavám propůjčili hlasy Aňa Geislerová, Marek Daniel, Richard Genzer, Eliška Jirotková a další.

21.08.2019
Zlínský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
Gabriela Matějková

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ: Zcela jiný pohled na moderní umění nabízí již třetí ročník festivalu Světlo Valmez, který se uskuteční šestého a sedmého září 2019 ve Valašském Meziříčí. Návštěvníci se mohou těšit na 33 unikátních videomappingů a světelných instalací v propojení s rytmy 20 hudebních interpretů a nespočtem exotických chutí z celého světa. .