pátek
18. října 2019
Svátek slaví: Lukáš

Archiv textů

14.10.2019
zahraničí
Pozvánky na akce, Zpráva týdne
Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
TZ/ika

FRANKFURT NAD MOHANEM: Česká literatura se na letošním mezinárodním knižním veletrhu ve Frankfurtu nad Mohanem (16. – 20. října) prezentuje aktuálními knižními novinkami v německém překladu, výstavou věnovanou Václavu Havlovi a pódiovými diskuzemi k 30. výročí Sametové revoluce, mj. se spisovatelkou Radkou Denemarkovou.

 

14.10.2019
Celá ČR, zahraničí
Zpráva týdne
Knihy, literatura, média
luk

FRANKFURT NAD MOHANEM: Česká literatura se na letošním mezinárodním Frankfurtském knižním veletrhu (16. – 20. října) bude prezentovat aktuálními knižními novinkami v německém překladu, výstavou věnovanou Václavu Havlovi a pódiovými diskuzemi k 30. výročí Sametové revoluce mj. se spisovatelkou Radkou Denemarkovou. 

09.10.2019
Plzeňský kraj
Pozvánky na akce, Zpráva týdne
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Živé umění
TZ/klapka

PLZEŇ: „A máte to polepený!“ je název happeningu, který se uskuteční 16. října 2019 od 16.00 hodin na Americké třídě 42 v Plzni. V rámci happeningu dojde k polepení budovy bývalého domu KV KSČ na Americké 42 kopiemi dobových plakátů a letáků tak, jak to před třiceti lety v listopadových dnech provedli studenti plzeňských vysokých škol.

04.10.2019
Plzeňský kraj
Pozvánky na akce, Zpráva týdne
Cestovní ruch, Děti a mládež, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly, Vzdělávání, Menšiny a cizinci
TZ/klapka

PLZEŇ: Druhý ročník Mezinárodního Road Movie Festivalu (International Road Movie Festival, IRMF) se opět uskuteční v Plzni, ve dnech 11. - 13. října 2019. Přiláká nejen filmové fanoušky, ale i milovníky netradičních cestovatelských zážitků. Představí se snímky z USA, Mexika, Venezuely, Švédska, Číny a dalších destinací.

30.09.2019
Hl. m. Praha
Zpráva týdne
Instituce a kulturní zařízení, Vzdělávání
Josef Dušek

PRAHA: Národní informační a poradenské středisko pro kulturu (NIPOS) pořádá mezinárodní konferenci Kultura spojuje! s podtitulem Sociální začleňování: kreativní partnerství kultury s dalšími sektory, která se uskuteční ve dnech 2. - 3. října 2019 v Praze (Ministerstvo kultury. Maltézské nám. 1, Praha 1). Konference se odehraje pod záštitou ministra kultury České republiky a Ministerstva práce a sociálních věcí.

23.09.2019
Celá ČR, Středočeský kraj
Zpráva týdne
Ostatní
luk

ČR: Prestižní ocenění Artis Bohemiae Amicis z rukou ministra kultury Lubomíra Zaorálka dnes převzal ředitel Knihovnického institutu Národní knihovny České republiky PhDr. Vít Richter. Rezortní medailí ministr kultury ocenil především jeho celoživotní zásluhy a dlouhodobé šíření dobrého jména českého knihovnictví v České republice i v zahraničí.

13.09.2019
Celá ČR
Zpráva týdne
Knihy, literatura, média
TZ/ika

ČR: Autor titulu Habermannův mlýn Josef Urban uvádí na trh další z knih inspirovaných skutečnými událostmi. Tentokrát se hlavní hrdinové vydají do srdce albánských hor, kde budou pátrat po osudu ztracených českých studentů. Urbanův románový thriller je postaven na svědectví místních lidí i zahraničních vyšetřovatelů, která vedou k překvapivému konci a šokujícímu rozluštění letité záhady.

09.09.2019
Královéhradecký kraj
Pozvánky na akce, Zpráva týdne
Soutěže a festivaly
Jarmila Šlaisová

RYCHNOV NAD KNĚŽNOU: Letošní Rychnovská osmička se uskuteční ve dnech 13. - 15. září v kinosále Společenského centra v Rychnově nad Kněžnou. Mezinárodní výběrová soutěž neprofesionálních filmů patří s šedesátiletou tradicí k nejstarším přehlídkám na evropském kontinentu. Mezi tvůrci je řazena k nejrespektovanějším soutěžím v oboru.

02.09.2019
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce, Zpráva týdne
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Ostatní
Světlana Pospíšilová

PRAHA: Mecenáška moderního českého výtvarného umění a zakladatelka Musea Kampa - Nadace Jana a Medy Mládkových se 8. září dožívá 100 let.

23.08.2019
Pardubický kraj
Pozvánky na akce, Zpráva týdne
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
TZ/ika

POLIČKA: Od úmrtí hudebního skladatele Bohuslava Martinů uplyne na konci srpna rovných 60 let. Současně uplyne 40 let od převozu jeho ostatků ze Švýcarska, kde byl původně pohřben, do rodinného hrobu v Poličce. Město Polička ve spolupráci s Centrem Bohuslava Martinů chce skladatelovo úmrtí uctít pietní vzpomínkovou akcí, která se bude konat přesně v den úmrtí 28. srpna.