neděle
15. prosince 2019
svátek slaví Radana

Archiv textů

10.12.2019
Celá ČR
Zpráva týdne
Ostatní
luk

ČR: Letošní cesta skautů pro Betlémské světlo do Vídně se uskuteční v sobotu 14. 12. 2019 a následující sobotu, 21. 12. 2019, bude Betlémské světlo rozvezeno skautskými kurýry vlaky po republice.

09.12.2019
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce, Zpráva týdne
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Radioservis

PRAHA: Vydavatelství Radioservis zve na besedu se zahraničním zpravodajem Českého rozhlasu Jaromírem Markem o jeho knize DRAMA ZVANÉ BREXIT. Přijďte se zeptat na vše, co vás zajímá o brexitu ve středu 18. prosince od 16 hod. v Radiocafé Vinohradská 12, Praha 2. Na besedě si budete moci zakoupit knihu se slevou za 200 Kč.

29.11.2019
Hl. m. Praha
Zpráva týdne
Instituce a kulturní zařízení, Handicap, Živé umění
TZ/ika

PRAHA: V neděli 8. prosince proběhne tradiční benefiční koncert pro Výbor dobré vůle – Nadaci Olgy Havlové (VDV). Jako speciální host v kostele sv. Šimona a Judy na Starém Městě vystoupí a výjimečný hudební zážitek nabídne jeden z největších pěveckých talentů současnosti – tenorista Petr Nekoranec. Koncert pro VDV pořádá již po 25. advokátní kancelář Kocián Šolc Balaštík (KŠB). Výtěžek ze vstupného poputuje na pomoc lidem se zdravotním nebo sociálním znevýhodněním.

22.11.2019
Celá ČR, Hl. m. Praha
Zpráva týdne
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Handicap, Soutěže a festivaly
TZ/ika

PRAHA, ČR: Cena VDV „Můj život s handicapem“ se uděluje od roku 2014 na prestižní fotografické soutěži Czech Press Photo fotografii či sérii fotografií, zachycující specifické podmínky života osob se smyslovým, pohybovým nebo mentálním postižením či lidí ohrožených sociálním vyloučením. Letos ji získala Anna Šolcová za sérii snímků Energetická chudoba. Slavnostní předání cen spolu s vernisáží Czech Press Photo 2019 proběhlo na Staroměstské radnici 22. listopadu. Výstava představující oceněné a vybrané fotografie 25. ročníku soutěže potrvá až do 30. ledna 2020.

18.11.2019
Celá ČR
Zpráva týdne
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Vzdělávání, Živé umění
TZ/ika

ČR: Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s., vyhlásila pro rok 2019 v rámci cyklu Muzea a 20. století kampaň na téma Muzea a rok 1989 aneb 30 let od sametové revoluceʺ. Podstatou celoročního projektu s jednotícím tématem z historie 20. století je vzájemné provázání aktivit, které k této příležitosti muzea a galerie v rámci celé České republiky pořádají. Přehled všech přihlášených projektů do mediální kampaně je zveřejněn na http://www.muzea20stoleti.cz.

13.11.2019
Jihomoravský kraj
Pozvánky na akce, Zpráva týdne, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
TZ/ika

BRNO: První veřejné svědectví o událostech na Národní třídě si vyslechli diváci revue Rozrazil, se kterou HaDivadlo společně s Divadlem Husa na provázku (tehdy Divadlo na provázku) hostovalo v Praze v Junior klubu Na Chmelnici 17. listopadu 1989. V den listopadového výročí se letos obě divadla opět sejdou a oslaví třicet let od sametové revoluce v prostorách Divadla Husa na provázku. Společně s novým uskupením Terén (pod záštitou Centra experimentálního divadla) zvou Brňany k účasti na události Třicet. Horizontální oslava.

08.11.2019
Celá ČR, Hl. m. Praha
Zpráva týdne, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Památky
Marcela Hančilová

PRAHA: Nová publikace Staří mistři představuje 100 mistrovských děl od renesance po baroko ze Sbírky starého umění Národní galerie Praha. Výběr prací sleduje v návaznosti na novou inovativní expozici následující kritéria: uměleckou kvalitu, časové zařazení díla, ikonografický a tematický kontext a formální vlivy. Zahrnuje práce Rubense, Dürera či Cranacha společně s Brandlem nebo Škrétou.

01.11.2019
Celá ČR
Zpráva týdne
Cestovní ruch, Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Lidová kultura, Živé umění
TZ/klapka

PLZEŇ: Unikátní zpracování tradiční loutkářské lidové hry Johanes doktor Faust představilo plzeňské Divadlo ALFA v neděli na mezinárodní konferenci „Postava Fausta v dějinách umění“ na půdě The University of the Arts v japonském Tokiu. Sympozia se účastní přední odborníci a akademici z celého světa, oblast evropského loutkového divadla zde představila právě ALFA, společně s šéfredaktorkou časopisu Loutkář Kateřinou Leškovou Dolenskou.

29.10.2019
Celá ČR, zahraničí
Pozvánky na akce, Zpráva týdne
Soutěže a festivaly
luk

ČR/ŘÍM: České nebe září je unikátní hudební projekt, který se letos stane součástí národní pouti do Říma a Vatikánu. Pouť se uskuteční v listopadu v rámci oslav 30. výročí kanonizace sv. Anežky České a k výročí Sametové revoluce.

22.10.2019
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce, Zpráva týdne
Instituce a kulturní zařízení, Památky, Živé umění
Lucie Šplíchalová

PRAHA: Pamětník Eduard Marek, skaut, účastník Pražského povstání, člen třetího odboje a politický vězeň, letos oslavil 102. narozeniny. Den české státnosti 28. října a 30 let od sametové revoluce přijde oslavit do Fora Karlín spolu se stovkou hudebníků. Nejmladším z nich, Thomu Artwayovi i Žofii Dařbujánové, je jen něco přes 20 let.