úterý
18. prosince 2018
Svátek slaví: Miloslav

Archiv textů

17.12.2018
Ústecký kraj
Zpráva týdne, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Vzdělávání
Václav Houfek

ÚSTÍ NAD LABEM: Muzeum města Ústí nad Labem vydalo novou knihu s názvem „140 let muzejnictví na Ústecku“. Jedná se o jedinečnou slovníkovou příručku o ústeckém muzejnictví, zpracovaná sice výhradně muzejníky, ale určená nejen pro muzejníky a ústecké patrioty, ale pro všechny zájemce o muzejní práci. Jak k tomu dodal ředitel ústeckého muzea Václav Houfek: „Tato kniha je jedinečná také tím, že je v ní otevřeně přiznán významný podíl na jejím vzniku ústeckým muzejním trpaslíkům.."

10.12.2018
Celá ČR, zahraničí
Zpráva týdne, Co se děje
Vzdělávání, Živé umění
luk

ČR: Nový evropský projekt Roundabout Europe, jehož spoluorganizátorem je Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA se svým festivalem KoresponDance, přináší skvělou příležitost pro umělce a soubory zaměřené na outdorové živé umění.

06.12.2018
Hl. m. Praha
Zpráva týdne, Co se děje
Cestovní ruch, Památky
NG Praha

PRAHA: Nenechte si ujít příležitost navštívit Schwarzenberský palác ještě před 7. 1. 2019, kdy bude na několik měsíců uzavřen kvůli revitalizaci a přípravě nové sbírkové expozice. Znovu se veřejnosti otevře na podzim roku 2019. 

30.11.2018
Plzeňský kraj
Pozvánky na akce, Zpráva týdne, Co se děje
Památky
TZ

PLZEŇ: Plzeň většinou nebývá vnímána jako město pozoruhodné z hlediska svého architektonického vývoje v nové době. Tato skutečnost má však příčiny spíše než v nízké kvalitě stavební historie města v její neznalosti. Západočeská galerie v Plzni se v posledních letech po zpracování dílčích témat (Adolf Loos, Hanuš Zápal atd.) touto výstavou pokouší o první komplexní pohled na urbanistický a architektonický obraz metropole západních Čech v éře První republiky.

23.11.2018
Královéhradecký kraj
Zpráva týdne, Co se děje
Knihy, literatura, média, Památky
Kateřina Ostradecká/jal

BROUMOV: Komiksově laděná kniha přibližuje osudy broumovského kláštera od příchodu benediktinů na Broumovsko až téměř do dnešních dnů a vznikala necelý rok. Autorkami ilustrací jsou studentky Fakulty umění a designu Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni – Kamila Pokorná, Jana Vobořilová, Anna Bergmannová a Anne-Marie Rohanová.

21.11.2018
Hl. m. Praha, zahraničí
Pozvánky na akce, Zpráva týdne, Co se děje
Soutěže a festivaly, Živé umění
anna

PRAHA: Flamenko v nejrůznějších podobách přináší do hlavního města od čtvrtka 22. do neděle 25. listopadu Festival Den flamenka. Na oslavách Mezinárodního dne flamenka, které nás na čtyři dny přenesou do prosluněné Andalusie, uchvátí návštěvníky zpěv, tanec i hudba v podání flamenkových hvězd ze Španělska i dalších zemí.

09.11.2018
Plzeňský kraj
Pozvánky na akce, Zpráva týdne
Ostatní, Soutěže a festivaly, Živé umění
klapka/TZ

PLZEŇ: Přední čeští designéři, včetně Aleše Najbrta, Olo Křížové nebo Jaroslava Juřici, zavítají mezi 12. a 18. listopadem do kreativní zóny DEPO2015, kde proběhne třetí ročník festivalu Plzeň Design Week. Hlavní prodejní přehlídku s téměř 60 vystavujícími, která se uskuteční od pátku do neděle, doplní během celého týdne přednášky, workshopy, diskuze a hudební vystoupení.

05.11.2018
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce, Zpráva týdne, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
TZ/ika

PRAHA: Miroslav Horníček, uznávaný herec, režisér, dramatik, ale i výtvarník a fotograf, by tuto sobotu 10. listopadu oslavil sté narozeniny. Městská divadla pražská, ve kterých Horníček strávil s přestávkami 36 sezon, proto k tomuto význačnému jubileu připravila výstavu fotografií a také scénickou koláž inspirovanou jeho životem a texty.

05.11.2018
Celá ČR
Zpráva týdne, Co se děje
Granty
luk

​ČR: MK ČR prodlužuje termíny a vyhlašuje i II. kola výběrových dotačních řízení na rok 2019. „Vycházíme vstříc těm, kteří nestihli již vyhlášené termíny pro podávání žádostí o dotace, prodlužujeme lhůty podávání těchto žádostí pro rok 2019 v různých titulech a vyhlašujeme k 1. 11. 2018 i druhé výzvy v některých oborech,“ říká ministr kultury Antonín Staněk.

29.10.2018
Liberecký kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
luk

JABLONEC NAD NISOU: Tento výstavní projekt je připraven ve spolupráci s Uměleckoprůmyslovým museem v Praze a Slovenským sklářským muzeem v Lednických Rovních. Jedná se o první novodobou prezentaci českého a slovenského designového skla, která představí společné i rozdílné rysy a charakteristiky přístupu k tomuto materiálu, a to včetně období po rozdělení společného státu v roce 1993.