neděle
15. prosince 2019
svátek slaví Radana
Lednice z ptačí perspektivy
© CBS Nakladatelství



Chystá se kniha Moravské hrady a zámky

ČR: První kniha ze série o českých hradech a zámcích nabírá konkrétní obrysy. Kniha zachytí 120 architektonických skvostů nafocených z letadla a ke každému z nich přinese zajímavou pověst. Vzniklo téměř osm tisíc fotek, ze kterých nyní autoři knihy vybírají ty nejlepší. Souběžně sbírají a sepisují pověsti, které se k jednotlivým památkám vážou. Cílem je zachytit krásy České republiky netradičním pohledem a přilákat turisty do regionů.

Autor článku: 
TZ/jal

„Hrady a zámky vypadají z nebe často úplně jinak, než jak je známe ze země. Chceme lidi inspirovat k poznávání více či méně známých dominant a přitáhnout pozornost také k jejich historii. Možná si myslíte, že svou vlast dobře znáte. Jsem si jistý, že každý čtenář aspoň jednou zatají dech a začte se do napínavého příběhu,“ říká Milan Paprčka, jeden z fotografů a zároveň zakladatel CBS Nakladatelství.

Kniha Moravské hrady a zámky vyjde dvojjazyčně, aby byla srozumitelná také mezinárodnímu publiku. Ocení ji cestovatelé všech národností, kteří touží poznat architektonické krásy Moravy a domluví se anglicky. Autorkou textové části bude Radka Srněnská, která právě teď sbírá pověsti o jednotlivých hradech a zámcích.

“Lidé, kteří znají méně známé pověsti vázající se k moravským hradům a zámkům, mají právě teď příležitost ozvat se našemu nakladatelství. Ty nejzajímavější zařadíme do připravované publikace,“ říká Blanka Imramovská, obchodní ředitelka CBS Nakladatelství, a dodává: „Nabízíme také možnost partnerské spolupráce městům a obcím, které mohou knihu využít jako hodnotný dar například svým obchodním partnerům nebo jubilantům. Vhodná je také pro školy a firmy jako originální dárek pro klienty nebo absolventy.“

CBS Nakladatelství se specializuje na knihy leteckých fotografií, které mapují Českou republiku a její jednotlivé regiony. Známá je především edice Česko z nebe, ve které vyšlo 39 titulů v celkovém nákladu přes 150 tisíc knih. Další publikace se připravují, v roce 2020 vyjde například Karlovarsko z nebe, Břeclavsko z nebe nebo Ústecko z nebe,

Prohlédnout si můžete ukázkové video ke knize Moravské hrady a zámky.

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: Celkem 15 ročníků byla literární soutěž Internet a můj handicap doprovodnou akcí konference INSPO o technologiích pro osoby se specifickými potřebami. Nyní po dohodě s hlavním podporovatelem mění nejen název na Cena ČSOB Internet a můj handicap, ale hlavně kritéria a zaměření soutěže.

Celá ČR
Knihy, literatura, média, Handicap, Soutěže a festivaly, Živé umění
Co se děje
13.12.2019

JIHOČESKÝ KRAJ: Jindřichohradecké úzkokolejky představují soubor dvou úzkokolejných drah s rozchodem 760 mm. Jsou jedinečným dopravním systémem s historickým a technickým významem pro celé území. Představují kulturní dědictví nadregionálního významu. Jsou častým cílem tuzemských i zahraničních návštěvníků. 

 

Jihočeský kraj
Cestovní ruch, Památky
Co se děje
13.12.2019

ČR: V listopadu zahájil příjem přihlášek do populární soutěže o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst, obcí a regionů. Jejich uzávěrka je 31. ledna  ve 14 hodin, v případě Ceny ministryně pro místní rozvoj za nejlepší turistickou prezentaci pak 28. února 2020. 

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
13.12.2019

JIHOČESKÝ KRAJ: Kraj se v letošním roce nově připojil k projektu Rodinné pasy, jehož systém slev lze čerpat a využívat napříč celou Českou republikou, na Slovensku a také v Rakousku. Účast na projektu a využívání slev je pro rodiny díky podpoře Jihočeského kraje bezplatná a slevy mohou využít u smluvních partnerů v celé republice.

Celá ČR, Jihočeský kraj
Cestovní ruch, Senioři, Ostatní
Co se děje
13.12.2019