čtvrtek
22. srpna 2019
Svátek slaví: Bohuslav
© Logo festivaluChebské dvorky 2019

CHEB: Město láká na umělecký festival pod širým nebem. ​Historické centrum Chebu se opět po roce stane místem setkání umělců nejen z regionu. Ve dnech 13. až 15. června se zde uskuteční už 17. ročník open air festivalu Chebské dvorky. Na své si tradičně přijdou příznivci nejrůznějších žánrů. 

od 13.06.2019 do 15.06.2019
Autor článku: 
luk

Pro návštěvníky jsou připraveny výstavy profesionálních umělců i nadaných amatérů, divadelní představení, koncerty, filmové projekce, workshopy, tvořivé dílny a mnoho dalšího.

„Festival Chebské dvorky patří mezi tradiční akce pořádané v našem regionu a dokonce jeho hranice i významně překračuje. Každoročně se jej účastní nejenom místní obyvatelé, ale do Chebu míří lidé i z nejrůznějších koutů naší republiky a dalších zemí Evropy. Jsme proto moc hrdí na to, že zde máme takovéto skvělé organizátory a že pro nás opět s velikou pečlivostí připravili další ročník tohoto úžasného open air festivalu, který ukazuje rozličné podoby umění,“ uvedla náměstkyně hejtmanky Karlovarského kraje Daniela Seifertová.

Slavnostní zahájení festivalu s koncertem kapely minus123minut a Kapitánem Demo se uskuteční ve čtvrtek 13. června od 18.30 hodin na Františkánském náměstí.

Výstavy na jednotlivých dvorcích budou přístupné od čtvrtka 13. do soboty 15. června od 10 do 18.30 hodin (dvorky č. 2 až 5 a 12 budou otevřeny od 10 do 17 hodin). Těšit se můžete mimo jiné také na electro undergroundovou hudební skupinu Midi Lidi, unikátní koncertní projekt nabízející průřez autorskou tvorbou Jana P. Muchowa, slam poetry exhibici či představení souboru Bratři v tricku a Holektiv.

Více informací o programu najdete na webu akce. 

 

ZDROJ

Mohlo by vás také zajímat...

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ: Královéhradecký kraj připravil pro oblast kultury a památkové péče na příští rok sedm dotačních programů. Jejich prostřednictvím podpoří kulturní aktivity, obnovu historických varhan, činnost muzeí a galerií a obnovu památkového fondu. Novinkou jsou tři samostatné programy na podporu mobility, rezidence a na zachování nemateriálního kulturního dědictví.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Lidová kultura, Živé umění
Co se děje
21.08.2019

ČR: Knižní novinka Poslední deník Květy Fialové se vymyká obvyklým knížkám o slavných herečkách. Autor Josef Kubáník, herec a blízký přítel Květy Fialové, v ní zachytil jeden výjimečný ženský osud i jedinečnou podobu jejich přátelství, které jim oběma změnilo život. Jedna z nejoblíbenějších českých hereček tu poprvé a naprosto otevřeně odvypráví celý svůj život, který by sám o sobě vydal na román. V den hereččiných nedožitých 90. narozenin, 1. září, vydává knihu Nakladatelství ZEĎ.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
22.08.2019

LITOMĚŘICKO: Další kniha s leteckými fotografiemi - tentokrát z Litoměřicka - doplní již tak početnou edici knih zlínského CBS Nakladatelství Česko z nebe.

Ústecký kraj
Cestovní ruch, Knihy, literatura, média
Co se děje
21.08.2019

KYJOV: Více než 30 000 lidí dorazilo o víkendu na jubilejní dvacátý ročník folklorních slavností Slovácký rok do jihomoravského Kyjova. Neopakovatelná atmosféra, skvělý program i organizace, takové byly bezprostřední reakce návštěvníků na místě i na sociálních sítích.

Jihomoravský kraj
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Lidová kultura, Soutěže a festivaly
Co se děje
20.08.2019