pondělí
17. června 2019
Svátek slaví: Adolf
© Logo festivaluChebské dvorky 2019

CHEB: Město láká na umělecký festival pod širým nebem. ​Historické centrum Chebu se opět po roce stane místem setkání umělců nejen z regionu. Ve dnech 13. až 15. června se zde uskuteční už 17. ročník open air festivalu Chebské dvorky. Na své si tradičně přijdou příznivci nejrůznějších žánrů. 

od 13.06.2019 do 15.06.2019
Autor článku: 
luk

Pro návštěvníky jsou připraveny výstavy profesionálních umělců i nadaných amatérů, divadelní představení, koncerty, filmové projekce, workshopy, tvořivé dílny a mnoho dalšího.

„Festival Chebské dvorky patří mezi tradiční akce pořádané v našem regionu a dokonce jeho hranice i významně překračuje. Každoročně se jej účastní nejenom místní obyvatelé, ale do Chebu míří lidé i z nejrůznějších koutů naší republiky a dalších zemí Evropy. Jsme proto moc hrdí na to, že zde máme takovéto skvělé organizátory a že pro nás opět s velikou pečlivostí připravili další ročník tohoto úžasného open air festivalu, který ukazuje rozličné podoby umění,“ uvedla náměstkyně hejtmanky Karlovarského kraje Daniela Seifertová.

Slavnostní zahájení festivalu s koncertem kapely minus123minut a Kapitánem Demo se uskuteční ve čtvrtek 13. června od 18.30 hodin na Františkánském náměstí.

Výstavy na jednotlivých dvorcích budou přístupné od čtvrtka 13. do soboty 15. června od 10 do 18.30 hodin (dvorky č. 2 až 5 a 12 budou otevřeny od 10 do 17 hodin). Těšit se můžete mimo jiné také na electro undergroundovou hudební skupinu Midi Lidi, unikátní koncertní projekt nabízející průřez autorskou tvorbou Jana P. Muchowa, slam poetry exhibici či představení souboru Bratři v tricku a Holektiv.

Více informací o programu najdete na webu akce. 

 

ZDROJ

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Festivalová škola (9. - 12. říjen 2019) je určena studentům, umělcům a zástupcům organizací působící v oblasti kultury. Cílem festivalové školy je nabídnout účastníkům setkání s renomovanými odborníky z různých oblastí umělecké produkce (fundraising, právo, sebeprezentace, marketing, osobní rozvoj, koučink, zpětná vazba projektů účastníků, ad.).

Celá ČR
Soutěže a festivaly, Vzdělávání
Co se děje
17.06.2019

ČR: Evropská festivalová asociace uděluje festivalům jednak značku kvality EFFE a dále z těchto EFFE festivalů vybírá s pomocí mezinárodní poroty výjimečné inspirativní festivaly, které získávají ocenění EFFE Award. Asociace vyhlásila 24 laureátů na evropskou festivalovou cenu EFFE Award, mezi nimiž jsou i dva české festivaly, Pražské jaro a Khamoro.

Celá ČR, zahraničí
Soutěže a festivaly
Co se děje
17.06.2019

ČR: Institut umění – Divadelní ústav (IDU) jako hlavní koordinátor projektu Noci divadel 2019 otevírá registraci pro nadcházející ročník. Šestý ročník Noci divadel s podtitulem DIVADLO A SVOBODA připadá na 16. listopad 2019.

Celá ČR
Ostatní, Soutěže a festivaly
Nepřehlédněte
17.06.2019

PRAHA: Přístav 18600 je letní prostor pro kulturu a aktivní trávení volného času, který vznikl z iniciativy několika přátel na místě bývalého brownfieldu. Nachází se přímo na břehu Vltavy na Rohanském ostrově. 

Hl. m. Praha
Ostatní, Živé umění
Co se děje
17.06.2019