sobota
23. března 2019
Svátek slaví: Ivona
Pozvánka na vernisáž
© Archiv pořadateleČest práci, paní učitelko!

HRADEC KRÁLOVÉ: Muzeum východních Čech v Hradci Králové zve na vernisáž výstavy ČEST PRÁCI, PANÍ UČITELKO!, která se uskuteční ve čtvrtek 13. prosince v 16.00 h v Galerii moderního umění v Hradci Králové. Pro účastníky je připravena pohádka O zlém Bajajovi a hodném drakovi v podání herece Klicperova divadla Jana Bílka. Výstava bude přístupná veřejnosti až do 27. ledna 2019 každý den kromě pondělí vždy od 10 do 18 h.

od 13.12.2018 do 27.01.2019
Autor článku: 
jal

Výstava představí důležité milníky v československém školství 20. století. Jak se politické události a legislativní změny promítly do vzdělání v ČSR v období první republiky a  poté do poválečného československého školství. Návštěvníci si budou moci prohlédnout nejčastěji používané učebnice a pomůcky daného období, unikátní lavice pro jednoho žáka, aktovky nebo různé typy školních vysvědčení, dobové fotografie a výběr školních obrazů z uvedených období.

Pro zájemce jsou také připraveny dvě komentované prohlídky v termínech 20. prosince 2018 a 17. ledna 2019 od 16.30 h.
  
ČEST PRÁCI, PANÍ UČITELKO!

14. prosinec 2018 - 27. leden 2019 / Galerie moderního umění Hradec Králové
Vernisáž: 13. prosince v 16.00 h v Galerii moderního umění v Hradci Králové.

Více o akci naleznete na webových stránkách: http://www.muzeumhk.cz/kalendar-cest-praci-pani-ucitelko.html

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: CBS Nakladatelství vydalo tolik očekávanou knihu Česko z nebe, která svým čtenářům nabízí letecké pohledy na Českou republiku a zároveň zastřešuje edici se stejným názvem – Česko z nebe, která vzniká v jednotlivých regionech. Kniha nabízí unikátní letecké fotografie Česka a pohled na naši vlast z ptačí perspektivy.

Celá ČR
Cestovní ruch, Knihy, literatura, média, Památky, Vzdělávání
Co se děje
22.03.2019

ČR: Trochu neučesané texty z deníčku určené původně jen na facebookovou stránku Egon - z mýho deníčku se přetavily pod křídly malého, ale renomovaného nakladatelství Titanic ve skutečnou Knížku. Vysazenou písmem Baskerville... Ve vynikající grafické úpravě studia CartonClan, s fotografiemi Petry Baďurové a Miroslava Zajíce.

Celá ČR
Knihy, literatura, média
Co se děje
22.03.2019

NOVÁ BYSTŘICE: Za účasti jihočeské hejtmanky Ivany Stráské a rakouského velvyslance Alexandera Grubmayra byl v Nové Bystřici představen přeshraniční projekt spolupráce v oblasti cestovního ruchu, do něhož jsou zapojeny významné výletní cíle z oblasti rakouského Waldviertelu a jižních Čech. Diskutováno bylo rovněž výročí 30 let od pádu železné opony a téma dalšího rozvoje přeshraniční spolupráce.

Jihočeský kraj
Cestovní ruch, Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Památky, Menšiny a cizinci
Co se děje
22.03.2019

PARDUBICE: V rámci celostátní kampaně na podporu čtenářství Březen – měsíc čtenářů oceňují knihovny napříč republikou své nejlepší uživatele. V letošním roce se kandidát na Čtenáře roku hledal v řadách mužů nad 18 let. Není proto divu, že se Svaz knihovníků a informačních pracovníků, který tuto soutěž iniciuje, rozhodl tentokrát název udělovaného titulu pozměnit a vyhlašovat tak Mistry četby roku 2019.

Pardubický kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Živé umění
Co se děje
22.03.2019