středa
19. června 2019
Svátek slaví: Leoš
Pozvánka na vernisáž
© Archiv pořadateleČest práci, paní učitelko!

HRADEC KRÁLOVÉ: Muzeum východních Čech v Hradci Králové zve na vernisáž výstavy ČEST PRÁCI, PANÍ UČITELKO!, která se uskuteční ve čtvrtek 13. prosince v 16.00 h v Galerii moderního umění v Hradci Králové. Pro účastníky je připravena pohádka O zlém Bajajovi a hodném drakovi v podání herece Klicperova divadla Jana Bílka. Výstava bude přístupná veřejnosti až do 27. ledna 2019 každý den kromě pondělí vždy od 10 do 18 h.

od 13.12.2018 do 27.01.2019
Autor článku: 
jal

Výstava představí důležité milníky v československém školství 20. století. Jak se politické události a legislativní změny promítly do vzdělání v ČSR v období první republiky a  poté do poválečného československého školství. Návštěvníci si budou moci prohlédnout nejčastěji používané učebnice a pomůcky daného období, unikátní lavice pro jednoho žáka, aktovky nebo různé typy školních vysvědčení, dobové fotografie a výběr školních obrazů z uvedených období.

Pro zájemce jsou také připraveny dvě komentované prohlídky v termínech 20. prosince 2018 a 17. ledna 2019 od 16.30 h.
  
ČEST PRÁCI, PANÍ UČITELKO!

14. prosinec 2018 - 27. leden 2019 / Galerie moderního umění Hradec Králové
Vernisáž: 13. prosince v 16.00 h v Galerii moderního umění v Hradci Králové.

Více o akci naleznete na webových stránkách: http://www.muzeumhk.cz/kalendar-cest-praci-pani-ucitelko.html

Mohlo by vás také zajímat...

PLZEŇ: Období socialismu a následná Sametová revoluce přinesly změny do politické, společenské a hospodářské sféry. Bytostně se ale také dotkly kultury, včetně architektury. Architekt Jan Soukup působil v době socialistického Československa v národním podniku Stavoprojekt. Po revoluci si založil soukromou architektonickou kancelář. O atmosféře doby minulé i té současné jsme spolu vedli rozhovor.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Památky, Živé umění
Články a komentáře
19.06.2019

PRAHA: Mezinárodní porota Trebbia ocenila v oblasti podpory kultury a umění podnikatele a filantropa Milana Fiľa. Cenu si převzal v rámci benefičního galavečera 18. ročníku této akce ve Španělském sále Pražského hradu.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Ostatní, Živé umění
Co se děje
19.06.2019

ANNECY: Ve dnech 10. – 15. června se ve francouzském Annecy uskutečnil největší festival animovaných filmů. Česká kinematografie si z festivalu přiváží hned tři významná ocenění. Režisérka Daria Kashcheeva získala za Dceru/Daughter jak hlavní Kříšťálovou cenu – Cristal du film de fin d'études / Cristal for a Graduation film – v soutěži studentských filmů, tak i cenu dětské poroty za Nejlepší studentský film a tatáž porota ocenila jako nejlepší dětský film snímek Martina Smatany Pouštět draka/The Kite. Do soutěže se přihlásilo 3 096 přihlášených snímků z 93 zemí, za Českou republiku byly vybrány dva loutkové filmy a jeden animovaný dokument.

zahraničí
Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly, Živé umění
Co se děje
19.06.2019

ČR: Projekt, který byl realizován u příležitosti oslav 100. výroční vzniku Československé republiky se nyní, poté co byl oceněn 70 000 spokojenými návštěvníky a dokončil svou 4 500 Km dlouho cestu po České republice a na Slovensku, dočkal i ocenění od odborné poroty soutěže.

Celá ČR
Ostatní
Co se děje
18.06.2019