čtvrtek
21. února 2019
Svátek slaví: Lenka
© LogoČeský kulturní rok v Lipsku

LIPSKO: Do projektu Český kulturní rok jsou zapojeny kulturní subjekty z České republiky, Německa, Švýcarska a Rakouska. Během čtrnácti měsíců se v nich představí čeští spisovatelé a knižní kultura, české myšlení a další druhy umění. Čeští čtenáři pak budou mít v možnost poznat více ze současné německé literatury.

Autor článku: 
luk

 

Rok české kultury skončí na podzim 2019; vyvrcholí českou účastí na Lipském knižním veletrhu, kde se představí 40 až 50 českých autorů.

Cílem Českého roku je zintenzivnit česko-německé kontakty a více provázat českou a německou kulturu. Některé z chystaných projektů by se měly stát trvalou součástí česko-německé kulturní výměny. 

Naposledy bylo Česko hlavním hostem Mezinárodní knižního veletrhu v Lipsku v roce 1995. Příští rok se bude prezentovat ve stánku o velikosti 200 metrů čtverečních. 

 

Vice se dozvíte ZDE

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: Mezinárodní veletrh cestovního ruchu HOLIDAY WORLD je nejvýznamnější akci svého druhu nejen v České republice, ale i v regionu střední Evropy. I v roce 2019 se na veletrhu představí téměř celý svět. Chybět nebudou národní turistické centrály tradičních evropských zemí i vzdálených destinací, jako Ameriky, Asie nebo Afriky. 

Celá ČR, Hl. m. Praha
Cestovní ruch, Soutěže a festivaly
Co se děje
21.02.2019

VŠESTARY: Areál Archeoparku pravěku ve Všestarech je unikátní komplexně fungující archeopark, který svým návštěvníkům nabízí výjimečnou expozici pravěku s názornými ukázkami dobových staveb, řemesel, zvyků a obyčejů. Archeopark je určen pro všechny, kteří si chtějí vyzkoušet pravěk „na vlastní kůži“.

Královéhradecký kraj
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení
Co se děje, Pozvánka na výlet
21.02.2019

ČR: Projekt Wander Book představuje ucelenou a stále se rozvíjející informační síť, ve které najdete zajímavosti nejen z oblasti turistiky, ale také kultury, sportu či gastronomie. Hlavním cílem projektu je podpořit vášeň k turistice, motivovat k cestování a usnadnit objevování nových míst s možností zaznamenat si své zážitky.

 

Celá ČR
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení
Co se děje
21.02.2019

ČR:  Oblíbený písničkář Pokáč, vlastním jménem Jan Pokorný, v jehož písních se často potkává sarkasmus, ironie a nadsázka vyráží spolu s kytaristou, který si říká Láska, na turné s názvem POKÁČOVO JARO 2019. Jako první vystoupí oba umělci  již 1. března v M klubu ve Vysokém Mýtě a vygraduje 4. května na Zámku v Novém Městě nad Metují.

Celá ČR
Soutěže a festivaly
Co se děje
21.02.2019