čtvrtek
20. června 2019
Svátek slaví: Květa
© LogoČeský kulturní rok v Lipsku

LIPSKO: Do projektu Český kulturní rok jsou zapojeny kulturní subjekty z České republiky, Německa, Švýcarska a Rakouska. Během čtrnácti měsíců se v nich představí čeští spisovatelé a knižní kultura, české myšlení a další druhy umění. Čeští čtenáři pak budou mít v možnost poznat více ze současné německé literatury.

Autor článku: 
luk

 

Rok české kultury skončí na podzim 2019; vyvrcholí českou účastí na Lipském knižním veletrhu, kde se představí 40 až 50 českých autorů.

Cílem Českého roku je zintenzivnit česko-německé kontakty a více provázat českou a německou kulturu. Některé z chystaných projektů by se měly stát trvalou součástí česko-německé kulturní výměny. 

Naposledy bylo Česko hlavním hostem Mezinárodní knižního veletrhu v Lipsku v roce 1995. Příští rok se bude prezentovat ve stánku o velikosti 200 metrů čtverečních. 

 

Vice se dozvíte ZDE

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Film Muzea J. A. Komenského Očekávání Velikonoc v Komni získal spolu s dalšími filmy muzea Cenu Františka Pospíšila (1885–1958) 2019 na letošním 22. ročníku Musaionfilmu, přehlídky muzejních filmů (11.–13. června 2019) a zároveň postoupil do nejprestižnější mezinárodní soutěže muzejní audiovize FAIMP 2019, jehož vyvrcholení se letos koná v Šanghaji 28. srpna.

Celá ČR
Soutěže a festivaly, Živé umění
Co se děje
20.06.2019

ČR: Prostřednictvím Fondů EHP a Norska přispívají státy Island, Lichtenštejnsko a Norsko ke snižování ekonomických a sociálních rozdílů v Evropském hospodářském prostoru (EHP) a k posilování spolupráce s patnácti evropskými státy. Příjemci finanční podpory jsou země střední, východní a jižní Evropy. 

Celá ČR
Granty
Co se děje
20.06.2019

ČR-OSTRAVA: Možná vám nakupování bez obalů a strava bez chemie připadají jako výmysly posledních let, ovšem přesně takhle žili lidé dlouhá staletí. Není divu, že se k jejich moudrosti v dnešní přetechnizované době vracíme. Dvě nové knihy na toto téma vám ukáží, jak žít jednodušeji, ekologičtěji a zdravěji.

Celá ČR, Moravskoslezský kraj
Knihy, literatura, média, Lidová kultura
Co se děje
20.06.2019

PLZEŇ: Období socialismu a následná Sametová revoluce přinesly změny do politické, společenské a hospodářské sféry. Bytostně se ale také dotkly kultury, včetně architektury. Architekt Jan Soukup působil v době socialistického Československa v národním podniku Stavoprojekt. Po revoluci si založil soukromou architektonickou kancelář. O atmosféře doby minulé i té současné jsme spolu vedli rozhovor.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Památky, Živé umění
Články a komentáře
19.06.2019