úterý
18. prosince 2018
Svátek slaví: Miloslav
© LogoČeský kulturní rok v Lipsku

LIPSKO: Do projektu Český kulturní rok jsou zapojeny kulturní subjekty z České republiky, Německa, Švýcarska a Rakouska. Během čtrnácti měsíců se v nich představí čeští spisovatelé a knižní kultura, české myšlení a další druhy umění. Čeští čtenáři pak budou mít v možnost poznat více ze současné německé literatury.

Autor článku: 
luk

 

Rok české kultury skončí na podzim 2019; vyvrcholí českou účastí na Lipském knižním veletrhu, kde se představí 40 až 50 českých autorů.

Cílem Českého roku je zintenzivnit česko-německé kontakty a více provázat českou a německou kulturu. Některé z chystaných projektů by se měly stát trvalou součástí česko-německé kulturní výměny. 

Naposledy bylo Česko hlavním hostem Mezinárodní knižního veletrhu v Lipsku v roce 1995. Příští rok se bude prezentovat ve stánku o velikosti 200 metrů čtverečních. 

 

Vice se dozvíte ZDE

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: První díl komiksu Rychlé šípy vyšel před 80 lety 17. prosince 1938 v časopisu Mladý hlasatel. Autorem příběhů byl spisovatel Jaroslav Foglar, ilustrátorem první série Jan Fischer. Celkem vzniklo 315 dílů komiksu a podíleli se na nich další tři výtvarníci, od roku 1968 již jen Marko Čermák. Jednou z iniciativ, které k tomuto výročí letos organizuje Skautská nadace Jaroslava Foglara pod názvem Rok Rychlých šípů, je oslava na domovské stránce českého Googlu.

 

 

Celá ČR
Děti a mládež, Knihy, literatura, média
Co se děje
18.12.2018

LIBEREC: Křest již druhé znakoknihy s názvem „O zahradě“, která vyšla pod taktovkou Krajské vědecké knihovny v Liberci, se uskutečnil ve středu 12. prosince v obřadní síni liberecké radnice. Mezi kmotry nechyběli ani primátor Jaroslav Zámečník a náměstek pro kulturu, školství, sociální věci a cestovní ruch Ivan Langr.

Liberecký kraj
Knihy, literatura, média, Handicap
Co se děje
18.12.2018

PRAHA: Záměrem projektu je vytvořit nový podpůrný informační systém Národní eKnihovna, který posune Národní knihovnu ČR do 21. století, a to především efektivním řízením vztahů s uživateli, nabídkou moderních služeb poskytovaných široké odborné i laické veřejnosti, ale i aktuálních technologických platforem a nasazováním nových ICT technologií, především pak mobilních zařízení, čteček čárového kódu nebo RFID čteček, bezkontaktních čipových karet atp.

Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení
Co se děje
18.12.2018

ZLÍN: Regionální filmová kancelář ZLÍN FILM OFFICE nabízí pomocnou ruku filmařům ve Zlínském kraji už dva roky. Její služby využily například štáby seriálů Kriminálka 5.C či Strážmistr Topinka, filmů TvMiniUni a zloděj otázek, All through the night, Hodinářův učeň a řady dalších. Práci zlínské kanceláře aktuálně ocenil také Státní fond kinematografie, a to rozhodnutím o udělení podpory pro následující období.

Zlínský kraj
Instituce a kulturní zařízení
Co se děje
18.12.2018