středa
17. října 2018
Svátek slaví: Hedvika
© LogoČeský kulturní rok v Lipsku

LIPSKO: Do projektu Český kulturní rok jsou zapojeny kulturní subjekty z České republiky, Německa, Švýcarska a Rakouska. Během čtrnácti měsíců se v nich představí čeští spisovatelé a knižní kultura, české myšlení a další druhy umění. Čeští čtenáři pak budou mít v možnost poznat více ze současné německé literatury.

Autor článku: 
luk

 

Rok české kultury skončí na podzim 2019; vyvrcholí českou účastí na Lipském knižním veletrhu, kde se představí 40 až 50 českých autorů.

Cílem Českého roku je zintenzivnit česko-německé kontakty a více provázat českou a německou kulturu. Některé z chystaných projektů by se měly stát trvalou součástí česko-německé kulturní výměny. 

Naposledy bylo Česko hlavním hostem Mezinárodní knižního veletrhu v Lipsku v roce 1995. Příští rok se bude prezentovat ve stánku o velikosti 200 metrů čtverečních. 

 

Vice se dozvíte ZDE

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: "Jednoho dne se mě Jack zeptal: Jakou barvu má pondělí? Cože? odpověděla jsem udiveně. Ty vidíš dny barevně?" ptala jsem se. Výchova pěti dětí může být pro většinu rodičů velkou výzvou, ale pokud jedno z dětí dostane diagnózu porucha autistického spektra, život začne být chaotičtější, emotivnější, plný fascinujících momentů s dítětem, jehož způsob myšlení je jiný. Carrie Cariello ve své knize nabízí pohled na to, jak probíhal a probíhá rodinný život v situaci, kdy jedno z dětí prožívá věci jinak.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
16.10.2018

ČR: Archeologický ústav AV ČR, Brno, v. v. i., Moravské zemské muzeum a Ústav archeologie a muzeologie FF MU pořádají soutěž Zlatý mamut, která vznikla se záměrem zvýšit motivaci k rozvoji kreativních a atraktivních popularizačních aktivit v rámci archeologické vědy.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
Co se děje
16.10.2018

VĚŽNICE: Cenu naděje pro živý venkov, kterou SMS ČR uděluje v rámci celostátní soutěže Vesnice roku, získala v roce 2018 obec Věžnice z Kraje Vysočina. Vítězná obec od SMS ČR obdrží finanční odměnu ve výši 100 000 Kč.

Celá ČR, Kraj Vysočina
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
Co se děje
16.10.2018

ČR: Soutěž o cenu za nejlepší projekt a realizaci obnovy - Památka roku 2018 byla vyhlášena. Cena se uděluje za nejlepší projekt a realizaci obnovy - budovy nebo souboru staveb, které mají významné památkové, architektonické nebo urbanistické hodnoty a jsou nositeli specifického charakteru prostředí. 

Celá ČR
Památky, Soutěže a festivaly
Co se děje
16.10.2018