pondělí
24. února 2020
svátek slaví Matěj
Logo ČT
© Archiv ČTČeská televize vyhlašuje konkurz na ředitele brněnského a ostravského televizního studia

OSTRAVA, BRNO: Česká televize otevřela výběrová řízení na post ředitele brněnského a ostravského televizního studia. Zájemci mohou podávat přihlášky do 2. února 2020. Stávajícímu řediteli brněnského studia Janu Součkovi vyprší mandát na konci června tohoto roku, ředitel ostravského studia Tomáš Šiřina odchází na konci února z osobních důvodů.


 

Autor článku: 
Karolina Blínková

Kandidáti na oba posty vzejdou z otevřeného, vícekolového výběrového řízení. Zájemci musí kromě požadovaných dokumentů specifikovaných v zadávacích podmínkách vypracovat také individuální práci na téma „Východiska a možnosti dalšího rozvoje Televizního studia Brno“ resp. „Východiska a možnosti dalšího rozvoje Televizního studia Ostrava.“

Ředitelé televizních studií odpovídají za práci útvarů studií, za ekonomickou, technickou, provozní a správní činnost a spolupracují s ostatními úseky ČT. Jsou odpovědní generálnímu řediteli České televize.

Tomáš Šiřina je ředitelem ostravského studia od června roku 2013. „Za dobu mého více než šestiletého působení se nám podařilo pevně začlenit ostravské studio do systému výroby a dramaturgické práce České televize. A natočit mnoho ceněných pořadů a filmů. České lvy získaly seriály Dabing Street a Spravedlnost a hned několik celosvětových festivalových cen posbíral náš koprodukční film Učitelka. Na České lvy je aktuálně nominován i snímek Staříci. Jsem rád, že jsem i svým osobním vkladem mohl přispět k úspěchům České televize,“ komentuje své působení Tomáš Šiřina. Nový ředitel ostravského studia by se měl ujmout funkce k 1. dubnu tohoto roku, se čtyřletým mandátem. 

Brněnské studio vede od roku 2014 Jan Souček, jemuž vyprší smlouva v červnu. Nový ředitel by tak měl nastoupit k 1. červenci 2020, jeho mandát bude rovněž čtyřletý.

Brněnské televizní studio je nejmodernějším českotelevizním areálem. V říjnu 2016 se z centra Brna, kde sídlilo od roku 1961, přestěhovalo do zcela nového objektu v Líšni. Zaměstnává 250 lidí. Historicky prvním pořadem, kterým brněnské studio zahájilo 6. července 1961 své vysílání, byl zábavný pořad Sedmikrásky nad Brnem. Do povědomí diváků se z tvorby studia výrazně zapsaly zejména Četnické humoresky, z nejnovějších projektů pak třeba seriál Jiřího Stracha Labyrint, filmy Můj strýček Archimedes či Zlatý podraz, dokumentární série Magické hlubiny a Krajinou vína nebo dosud poslední štědrovečerní pohádka Princezna a půl království.

Počátek historie ostravského televizního studia se váže k výstavbě nového televizního vysílače v Ostravě-Hošťálkovicích v roce 1955. První vysílání z Ostravy se uskutečnilo ve stejném roce na Silvestra. Ostravské studio zaměstnává 248 lidí a jen loni připravilo 748 premiér. Velký divácký ohlas zaznamenal například seriál Strážmistr Topinka, dokumentární cyklus Infiltrace nebo dvoudílná kriminálka Stockholmský syndrom, uvedená letos v lednu. Na obrazovky se z tvorby studia aktuálně chystá třeba nový cyklus České tajemno.

Podmínky účasti ve vypsaných výběrových řízeních jsou k dispozici zde: https://www.ceskatelevize.cz/vse-o-ct/vyberova-rizeni-konkurzy/vyberova-rizeni/

Mohlo by vás také zajímat...

MĚLNÍK: V Mělníku v neděli voněly jitrnice, teklo pivo, zpívalo se a hrálo. I přes nepřízeň počasí se masopustního průvodu zúčastnilo přes 300 lidí.

Středočeský kraj
Děti a mládež, Lidová kultura, Senioři
Co se děje
24.02.2020

TŘINEC: Od konce ledna se proměnilo několik autobusových zastávek v Třinci ve výstavní plochy, na kterých jsou k vidění fotografie Dariny Kubikové a Tanasise. Výstava z cyklu Zastavení u umění nese název Enviromentální žal. Galerie města Třince v čele s kurátorkou Katarínou Klusovou tím reaguje na aktuální klimatické změny.

Moravskoslezský kraj
Cestovní ruch, Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Architektura, Výtvarné umění, Ostatní
Co se děje
21.02.2020

HRADEC KRÁLOVÉ: Muzeum východních Čechv v Hradci Králové zve na dvě poslední komentované prohlídky výstavy Okolo Hradce aneb Hradečáci na kole, které proběhnou 27. února a 18. března vždy od 16:30 hodin.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Památky
Co se děje
21.02.2020

PODĚBRADY: „Když něco tvoříte, kreslíte, skládáte věci a podobně, kreativně používáte obě ruce, je to pro váš mozek velice příznivé,“ tvrdí americká lékařka Kelly Lambertová z univerzity v Richmondu. A dodává, že pokud něco děláme rukama, ovlivňuje to náš mozek, jak bychom brali léky na uklidnění a navíc nám výsledek naší práce přináší mimořádné uspokojení.

Středočeský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Handicap, Senioři, Soutěže a festivaly
Co se děje
24.02.2020