úterý
22. ledna 2019
Svátek slaví: Slavomír
pozvánka na výstavu
© zdroj: https://www.galeriehb.czČeská karikatura v rakouském „chrámu humoru“ Karikaturmuseu Krems

HAVLÍČKŮV BROD, KREMS: Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě, příspěvková organizace Kraje Vysočina, připravila ve spolupráci s prestižní institucí na poli humoru a karikatury - Karikaturmuseem v rakouském Krems - výstavu pod názvem „Ahoj, Nachbar! Satire und Karikaturen aus Tschechien." Záměrem kurátorů je představit rakouskému publiku skvělé české karikaturisty, a to ve výběru, který vyjadřuje mnohovrstevnost českého humoru.

od 03.06.2018 do 20.01.2019
Autor článku: 
TZ/ika

Tento projekt by měl být jednou z dalších významných kulturních aktivit vzájemné spolupráce mezi Krajem Vysočina a Spolkovou zemí Dolní Rakousko. Záměrem kurátorů, za českou stranu, Mgr. Daniely Růžičkové za GVU v Havlíčkově Brodě, a za rakouského pořadatele uměleckého ředitele muzea Mag. Gottfrieda Gusenbauera, je představit rakouskému publiku skvělé české karikaturisty, a to ve výběru, který vyjadřuje mnohovrstevnost českého humoru. Jednotliví autoři nejen, že pracují každý naprosto odlišnou výtvarnou technikou, ale také představují i různé formy pojetí humoru. Od každého autora bude vystaven výběr cca 4 – 8 prací, které reprezentují jeho typický rukopis a specifický způsob práce s vtipem a pointou. Naopak shrnujícím a společným znakem tvorby zúčastněných autorů je ovšem jistá filozofičnost a nadhled, s nímž ke karikatuře a satiře přistupují. Jde o pokračování tradice humoru vycházejícího z humoru Poláčkova, Čapkova, Werichova, Horníčkova.

TZ přiložena.

ZDROJ

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Popiš památku je název soutěže pro nové i zkušené wikipedisty, která zahájila 15. ledna a potrvá do 15. března 2019. Druhý ročník soutěže zorganival opět spolek Wikimedia Česká republika. Partnerem soutěže se stal portál PROPAMÁTKY.

Celá ČR
Ostatní, Památky
Co se děje
22.01.2019

ZLÍN: Klub přátel divadla ve Zlíně slaví sympatické kulaté výročí. Ustavující schůze se konala 23. ledna 1989, přesně před 30 lety. Od té doby příznivci divadla společně shlédli 106 představení v divadlech v Česku i na Slovensku a setkali se s řadou výjimečných osobností, například se Zdeňkem Podskalským, Jiřím Suchým, Jitkou Molavcovou, Tomášem Töpferem, Eliškou Balzerovou a dalšími.

Zlínský kraj
Instituce a kulturní zařízení
Co se děje
22.01.2019

ZLÍN: Více než 60 amatérských kapel bojuje letos v soutěži, kterou vyhlásili organizátoři Zlín Film Festivalu. O tom, které tři z nich vystoupí na 59. ročníku ve festivalové koncertní zóně jako předkapela MANDRAGE, MIRAI nebo INEKAFE, může až do konce dubna rozhodovat veřejnost. 

Celá ČR, Zlínský kraj
Soutěže a festivaly
Co se děje
22.01.2019

PRAHA: Vedení pražského magistrátu začne jednat o odkupu bývalého Borůvkova sanatoria v Legerově ulici,  kde zemřel Jan Palach a Josef Toufar. Důvodem je snaha vytvořit z této budovy důstojné místo, které by připomnělo historické milníky Česka v průběhu dvacátého století. 

Hl. m. Praha
Památky
Co se děje
22.01.2019