středa
19. června 2019
Svátek slaví: Leoš
pozvánka na výstavu
© zdroj: https://www.galeriehb.czČeská karikatura v rakouském „chrámu humoru“ Karikaturmuseu Krems

HAVLÍČKŮV BROD, KREMS: Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě, příspěvková organizace Kraje Vysočina, připravila ve spolupráci s prestižní institucí na poli humoru a karikatury - Karikaturmuseem v rakouském Krems - výstavu pod názvem „Ahoj, Nachbar! Satire und Karikaturen aus Tschechien." Záměrem kurátorů je představit rakouskému publiku skvělé české karikaturisty, a to ve výběru, který vyjadřuje mnohovrstevnost českého humoru.

od 03.06.2018 do 20.01.2019
Autor článku: 
TZ/ika

Tento projekt by měl být jednou z dalších významných kulturních aktivit vzájemné spolupráce mezi Krajem Vysočina a Spolkovou zemí Dolní Rakousko. Záměrem kurátorů, za českou stranu, Mgr. Daniely Růžičkové za GVU v Havlíčkově Brodě, a za rakouského pořadatele uměleckého ředitele muzea Mag. Gottfrieda Gusenbauera, je představit rakouskému publiku skvělé české karikaturisty, a to ve výběru, který vyjadřuje mnohovrstevnost českého humoru. Jednotliví autoři nejen, že pracují každý naprosto odlišnou výtvarnou technikou, ale také představují i různé formy pojetí humoru. Od každého autora bude vystaven výběr cca 4 – 8 prací, které reprezentují jeho typický rukopis a specifický způsob práce s vtipem a pointou. Naopak shrnujícím a společným znakem tvorby zúčastněných autorů je ovšem jistá filozofičnost a nadhled, s nímž ke karikatuře a satiře přistupují. Jde o pokračování tradice humoru vycházejícího z humoru Poláčkova, Čapkova, Werichova, Horníčkova.

TZ přiložena.

ZDROJ

Mohlo by vás také zajímat...

PLZEŇ: Období socialismu a následná Sametová revoluce přinesly změny do politické, společenské a hospodářské sféry. Bytostně se ale také dotkly kultury, včetně architektury. Architekt Jan Soukup působil v době socialistického Československa v národním podniku Stavoprojekt. Po revoluci si založil soukromou architektonickou kancelář. O atmosféře doby minulé i té současné jsme spolu vedli rozhovor.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Památky, Živé umění
Články a komentáře
19.06.2019

PRAHA: Mezinárodní porota Trebbia ocenila v oblasti podpory kultury a umění podnikatele a filantropa Milana Fiľa. Cenu si převzal v rámci benefičního galavečera 18. ročníku této akce ve Španělském sále Pražského hradu.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Ostatní, Živé umění
Co se děje
19.06.2019

ČR: Projekt, který byl realizován u příležitosti oslav 100. výroční vzniku Československé republiky se nyní, poté co byl oceněn 70 000 spokojenými návštěvníky a dokončil svou 4 500 Km dlouho cestu po České republice a na Slovensku, dočkal i ocenění od odborné poroty soutěže.

Celá ČR
Ostatní
Co se děje
18.06.2019

ČR: Národní památkový ústav se letos stal poprvé partnerem mezinárodního filmového festivalu (ne)herců s mentálním a kombinovaným postižením Mental Power Prague Film Festival. Autoři tří filmů, které byly oceněny odbornou nebo diváckou porotou, získávají možnost natočit film pro příští 14. ročník na vybrané státní památce ve Středočeském, Ústeckém nebo Karlovarském kraji.   

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Handicap, Soutěže a festivaly
Co se děje
18.06.2019