čtvrtek
14. listopadu 2019
Svátek slaví: Sáva
Cantica laetitia
© Archiv pořadateleCantica laetitia v sobotu pokřtí své nové album na výročním koncertě

ZLÍN: Smíšený komorní sbor Cantica laetitia Zlín pokřtí své nové CD s názvem „Soulad lásky“ na koncertě k výročí patnácti let od založení sboru. Vstupné na akci je dobrovolné. Slavnostní večer, kterým bude provázet herec Městského divadla Zlín Rostislav Marek se uskuteční v sále hotelu Baltaci Atrium ve Zlíně. Kmotrou CD bude sbormistryně vsetínského komorního smíšeného pěveckého sboru Hekal Helena Kaločová a nové album uvede do života i děkan Fakulty technologické Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně Roman Čermák.

09.11.2019
19:00
Autor článku: 
Sabina Kučerová

Na koncertě zazní mimo jiné také skladba Terezy Surovíkové „Soulad lásky“, která se stala inspirací pro název nového alba. Před pěti lety vydal zlínský sbor pod vedením Josefa Surovíka album „Oj, oj, oj“. Oba hudební tituly Cantica laetitia natočila ve Studiu Českého rozhlasu Ostrava.

http://www.canticalaetitia.cz

Mohlo by vás také zajímat...

ZLÍN: Největší současná osobnost v oboru dramaturgie a scenáristiky, Australanka Linda Aronson, zavítala ve dnech 2.–7. listopadu do Zlína. Světová expertka, která ve své praxi běžně spolupracuje s oscarovými tvůrci, přijela na pozvání ateliéru Audiovizuální tvorba UTB. Pro jeho studenty navíc připravila sérii odborných workshopů. Co na zlínské začínající tvůrce říká? „Měli by se méně stydět. Jsou velmi talentovaní.“    

Zlínský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Vzdělávání
Co se děje
12.11.2019

ČR: Autorka a nakladatelka Monika Kopřivová, která se ve svých knižních počinech zaměřuje na budování mezigeneračních vztahů a uchovávání rodinných vzpomínek, uvádí na trh dlouho připravovanou knihu Naše výlety. Ta umožňuje zaznamenávat zážitky z rodinných cest. Pro milovníky beletrie pak je připraven dárkový titul – Velká kniha povídek o psech a v aktuální nabídce nechybí ani Velký rodinný kalendář 2020.

Celá ČR
Knihy, literatura, média
Co se děje
11.11.2019

ČR: Česká televize připravila pro letošní Vánoce čtyři nové pohádky. Prvního ledna odvysílá premiéru Marie Terezie a po Novém roce odstartuje nový formát, ve kterém se představí dvanáct amatérských pekařů a cukrářů Peče celá země.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Živé umění
Co se děje
12.11.2019

HRADEC KRÁLOVÉ: Vladimír Just je šťastně dvojjediný - aktivní divadelník z předlistopadových i listopadových dnů roku 1989 a současně divadelní historik. Toto spojení mu umožňuje proniknout i tam, kam se běžný historik nedostane, a vlastně ho to ani nenapadne. Je např. autorem publikace Divadlo v totalitním systému. Příběh českého divadla 1945-89 nejen v datech a souvislostech (Academia, Praha 2010), za kterou získal cenu Kniha roku AV ČR. A jeho esej Teatralita politického procesu s podtitulem Proces s Miladou Horákovou jako divadelní inscenace patří k nejmrazivějším svědectvím o brutalitě československého komunistického režimu. Bude o ní řeč i v následujícím rozhovoru, k němuž jsme se sešli během letošního divadelního festivalu v Hradci Králové, kde jako teatrolog nemůže chybět. Vzhledem k tomu, že jsme se během let stali dobrými přáteli, zůstanu, když dovolíte, u tykání.  

Celá ČR, Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Vzdělávání, Živé umění
Články a komentáře
13.11.2019