pondělí
24. února 2020
svátek slaví Matěj
Cantica laetitia
© Archiv pořadateleCantica laetitia v sobotu pokřtí své nové album na výročním koncertě

ZLÍN: Smíšený komorní sbor Cantica laetitia Zlín pokřtí své nové CD s názvem „Soulad lásky“ na koncertě k výročí patnácti let od založení sboru. Vstupné na akci je dobrovolné. Slavnostní večer, kterým bude provázet herec Městského divadla Zlín Rostislav Marek se uskuteční v sále hotelu Baltaci Atrium ve Zlíně. Kmotrou CD bude sbormistryně vsetínského komorního smíšeného pěveckého sboru Hekal Helena Kaločová a nové album uvede do života i děkan Fakulty technologické Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně Roman Čermák.

09.11.2019
19:00
Autor článku: 
Sabina Kučerová

Na koncertě zazní mimo jiné také skladba Terezy Surovíkové „Soulad lásky“, která se stala inspirací pro název nového alba. Před pěti lety vydal zlínský sbor pod vedením Josefa Surovíka album „Oj, oj, oj“. Oba hudební tituly Cantica laetitia natočila ve Studiu Českého rozhlasu Ostrava.

http://www.canticalaetitia.cz

Mohlo by vás také zajímat...

MĚLNÍK: V Mělníku v neděli voněly jitrnice, teklo pivo, zpívalo se a hrálo. I přes nepřízeň počasí se masopustního průvodu zúčastnilo přes 300 lidí.

Středočeský kraj
Děti a mládež, Lidová kultura, Senioři
Co se děje
24.02.2020

TŘINEC: Od konce ledna se proměnilo několik autobusových zastávek v Třinci ve výstavní plochy, na kterých jsou k vidění fotografie Dariny Kubikové a Tanasise. Výstava z cyklu Zastavení u umění nese název Enviromentální žal. Galerie města Třince v čele s kurátorkou Katarínou Klusovou tím reaguje na aktuální klimatické změny.

Moravskoslezský kraj
Cestovní ruch, Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Architektura, Výtvarné umění, Ostatní
Co se děje
21.02.2020

HRADEC KRÁLOVÉ: Muzeum východních Čechv v Hradci Králové zve na dvě poslední komentované prohlídky výstavy Okolo Hradce aneb Hradečáci na kole, které proběhnou 27. února a 18. března vždy od 16:30 hodin.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Památky
Co se děje
21.02.2020

PODĚBRADY: „Když něco tvoříte, kreslíte, skládáte věci a podobně, kreativně používáte obě ruce, je to pro váš mozek velice příznivé,“ tvrdí americká lékařka Kelly Lambertová z univerzity v Richmondu. A dodává, že pokud něco děláme rukama, ovlivňuje to náš mozek, jak bychom brali léky na uklidnění a navíc nám výsledek naší práce přináší mimořádné uspokojení.

Středočeský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Handicap, Senioři, Soutěže a festivaly
Co se děje
24.02.2020