čtvrtek
14. listopadu 2019
Svátek slaví: Sáva
Plakát
© Archiv pořadateleBio Central láká opět na zážitky mimo kino – tentokrát na umění do galerie

HRADEC KRÁLOVÉ: Překvapení, zážitky, tematický program – to vše chystá na páteční večer Bio Central. Tentokrát diváci opustí tradiční prostor kinosálu a na jeden večer zakotví v Galerii moderního umění. Projekce filmu, která je zastřena tajemstvím, přináší nový prožitek ze sledování filmu. Ten je do poslední chvíle tajemstvím. Diváci mají ale drobné indicie a pokyny, díky kterým se stanou sami aktéry jednoho večera. Začátek programu je 18. října – sraz u Galerie je v 19:30 hodin.

Autor článku: 
Ilona Machová

Kino 2.0 je zážitkem jak pro nás – organizátory, tak i pro diváky. My se snažíme připravit unikátní zážitek v prostoru, který je pro nás nový a přináší různé možnosti a výzvy. Diváci zase uvidí film mimo kino, navíc se musí sami naladit a trochu připravit, aby se stali součástí celé scény. Není to nic velkého – stačí se obléknout podle našich doporučení a následovat jednoduché instrukce. Dál už je třeba jen přijít na smluvené místo,“ zve na projekci Kino 2.0 s podtitulem ART Ilona Machová z Bia Central.

Poslední Kino 2.0 přitom proběhlo před rokem v hradecké boxerně, předtím se ale diváci podívali třeba do Pilnáčkovy továrny, hotelu Černigov, bývalé vojenské nemocnice v Josefově nebo do loděnice. Organizátoři měli zálusk i na další místa v Hradci, ne vždy měli ale štěstí.

„Jsme moc rádi, že Galerie moderního umění nám vyšla vstříc a pustila nás do svých prostor. Zároveň GMU přispěje i do programu celého večera. Diváky provede expozicí a pustí je i na terasu galerie, odkud je krásný výhled na Velké náměstí – navíc večer,“ láká na návštěvu Kina 2.0 Machová.

Vstupenky a indicie diváci dostanou na pokladně Bia Central. Pokud se rozhodnou na poslední chvíli, mohou si koupit lístek i přímo v Galerii. Podmínkou je ale včasný příchod. Doporučený dress code je semi casual (malé černé šaty, ležérní elegance) nebo extravagantní umělecký look.

Součástí vstupenky je i welcome drink a drobný dárek.

Více o programu najdete na stránkách kina: https://www.biocentral.cz/cz/film/kino-2-0-art-9490

 

Mohlo by vás také zajímat...

ZLÍN: Největší současná osobnost v oboru dramaturgie a scenáristiky, Australanka Linda Aronson, zavítala ve dnech 2.–7. listopadu do Zlína. Světová expertka, která ve své praxi běžně spolupracuje s oscarovými tvůrci, přijela na pozvání ateliéru Audiovizuální tvorba UTB. Pro jeho studenty navíc připravila sérii odborných workshopů. Co na zlínské začínající tvůrce říká? „Měli by se méně stydět. Jsou velmi talentovaní.“    

Zlínský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Vzdělávání
Co se děje
12.11.2019

ČR: Autorka a nakladatelka Monika Kopřivová, která se ve svých knižních počinech zaměřuje na budování mezigeneračních vztahů a uchovávání rodinných vzpomínek, uvádí na trh dlouho připravovanou knihu Naše výlety. Ta umožňuje zaznamenávat zážitky z rodinných cest. Pro milovníky beletrie pak je připraven dárkový titul – Velká kniha povídek o psech a v aktuální nabídce nechybí ani Velký rodinný kalendář 2020.

Celá ČR
Knihy, literatura, média
Co se děje
11.11.2019

ČR: Česká televize připravila pro letošní Vánoce čtyři nové pohádky. Prvního ledna odvysílá premiéru Marie Terezie a po Novém roce odstartuje nový formát, ve kterém se představí dvanáct amatérských pekařů a cukrářů Peče celá země.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Živé umění
Co se děje
12.11.2019

HRADEC KRÁLOVÉ: Vladimír Just je šťastně dvojjediný - aktivní divadelník z předlistopadových i listopadových dnů roku 1989 a současně divadelní historik. Toto spojení mu umožňuje proniknout i tam, kam se běžný historik nedostane, a vlastně ho to ani nenapadne. Je např. autorem publikace Divadlo v totalitním systému. Příběh českého divadla 1945-89 nejen v datech a souvislostech (Academia, Praha 2010), za kterou získal cenu Kniha roku AV ČR. A jeho esej Teatralita politického procesu s podtitulem Proces s Miladou Horákovou jako divadelní inscenace patří k nejmrazivějším svědectvím o brutalitě československého komunistického režimu. Bude o ní řeč i v následujícím rozhovoru, k němuž jsme se sešli během letošního divadelního festivalu v Hradci Králové, kde jako teatrolog nemůže chybět. Vzhledem k tomu, že jsme se během let stali dobrými přáteli, zůstanu, když dovolíte, u tykání.  

Celá ČR, Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Vzdělávání, Živé umění
Články a komentáře
13.11.2019