pondělí
17. června 2019
Svátek slaví: Adolf
© BannerBenátská noc 2019

LIBEREC: Když festival v roce 1993 začínal, tehdy ještě na místní Žluté plovárně v údolí obce Malá Skála v Českém Ráji, byl jeho průběh v mnoha směrech partyzánský. Šatny účinkujících byly v obýváku rodinného domku, například Kamil Střihavka s Katapultem měli dohromady jednu sedací soupravu. Podium bylo postaveno z lešenářských trubek a zvuková aparatura přivázána lany ke stožárům veřejného osvětlení.

od 25.07.2019 do 27.07.2019
Autor článku: 
luk

Nová etapa, festival na novém místě …

Přišel rok 2012. Jubilejní 20. výročí festivalu a rozhodnutí pořadatelů přemístit akci do nového areálu na okraji Liberce. Areál splňoval všechny podmínky, žádná asfaltové letiště, co neblíže k přírodě, zároveň komfortní zázemí pro návštěvníky a dobrá dostupnost. Nová éra festivalu mohla začít.

A když velké stěhování s kulatým výročím, tak největší hvězdy festivalu…Bryan Adams, Kabát, Jarek Nohavica a Daniel Landa….ve Vesci u Liberce, kde se koná dosud.

Na Benátské se už konalo více než 2000 koncertů domácích i zahraničních kapel. Festival navštívily Tom Jones, Scorpions, Bonnie Tyler, Status Quo, Nightwish, Sunrise Avenue, James, Him, , Gary Moore, Slade, Dream Theatre, Scooter, Suzi Quatro, Guano Apes, Tarja Turunen, Die Happy s Martou Jandovou, Pavol Habera, Ivan Král, Halloween, Stromboli, The Gathering, Edguy, The 69Eyes, Black Majesty, Dragon Force  a další.

Organizátoři stěhování festivalu ustáli a postupně se v novém areálu zabydleli. Zlepšilo se zázemí pro návštěvníky, festival se otevřel celým rodinám a stále sází na domácí hudební špičku okořeněnou o zahraniční hvězdy.

Letošní Festival Benátská! s Impulsem se nezadržitelně blíží a s ním i poslední možnost na nákup výhodnějších vstupenek: termín je konec června!
Vstupenky zakoupíte na eshopu  www.benatska-vstupenky.cz/eshop…

 

ZDROJ

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Festivalová škola (9. - 12. říjen 2019) je určena studentům, umělcům a zástupcům organizací působící v oblasti kultury. Cílem festivalové školy je nabídnout účastníkům setkání s renomovanými odborníky z různých oblastí umělecké produkce (fundraising, právo, sebeprezentace, marketing, osobní rozvoj, koučink, zpětná vazba projektů účastníků, ad.).

Celá ČR
Soutěže a festivaly, Vzdělávání
Co se děje
17.06.2019

ČR: Evropská festivalová asociace uděluje festivalům jednak značku kvality EFFE a dále z těchto EFFE festivalů vybírá s pomocí mezinárodní poroty výjimečné inspirativní festivaly, které získávají ocenění EFFE Award. Asociace vyhlásila 24 laureátů na evropskou festivalovou cenu EFFE Award, mezi nimiž jsou i dva české festivaly, Pražské jaro a Khamoro.

Celá ČR, zahraničí
Soutěže a festivaly
Co se děje
17.06.2019

ČR: Institut umění – Divadelní ústav (IDU) jako hlavní koordinátor projektu Noci divadel 2019 otevírá registraci pro nadcházející ročník. Šestý ročník Noci divadel s podtitulem DIVADLO A SVOBODA připadá na 16. listopad 2019.

Celá ČR
Ostatní, Soutěže a festivaly
Nepřehlédněte
17.06.2019

PRAHA: Přístav 18600 je letní prostor pro kulturu a aktivní trávení volného času, který vznikl z iniciativy několika přátel na místě bývalého brownfieldu. Nachází se přímo na břehu Vltavy na Rohanském ostrově. 

Hl. m. Praha
Ostatní, Živé umění
Co se děje
17.06.2019