úterý
22. ledna 2019
Svátek slaví: Slavomír

Probíhající kulturní akce

22.01.2019
Celá ČR
Živé umění

ČR: Bratři Malinové, banjista Luboš (Druhá tráva), kytarista Pavel a houslista Josef, se společně sešli na pódiu v unikátním projektu nazvaném Malina Brothers, ke kterému přizvali ještě kontrabasistu Pavla Peroutku (Spirituál kvintet). Mají za sebou několik vystoupení v USA, natočili tři řadová CD a právě vyrážejí na turné, které vyvrcholí dubnovým koncertem s legendou americké country music Charliem McCoyem a zpěvačkou Kateřinou García.

22.01.2019
Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média

BROUMOV: Na svém překladatelském kontě má více než stovku knih. Překládá Boba Dylana, Nabokova, Bukowského i J. K. Rowlingovou. Fejetonista a překladatel Ladislav Šenkyřík v současné době pobývá v Literárním domku broumovského kláštera na rezidenčním tvůrčím pobytu. V úterý 22. ledna v 17:30 h představí spolu s překladatelkou Alenou Lhotovou svou tvorbu na Literárním Café v Městské knihovně v Broumově. Pořádá Vzdělávací a kulturní centrum Klášter Broumov a Agentura pro rozvoj Broumovska.

od 28.11.2018 do 25.01.2019
Zlínský kraj
Děti a mládež, Granty, Instituce a kulturní zařízení, Vzdělávání, Živé umění

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ: Na konci listopadu představí Galerie Sýpka ve Valašském Meziříčí samostatnou výstavu malíře Igora Korpaczewského. Slavnostní vernisáž výstavy nazvané KW “Svoboda a nesvoboda“ se uskuteční ve středu 28. listopadu v 18 h za hudebního doprovodu Ewski Sound.

od 04.10.2018 do 27.01.2019
Zlínský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Senioři, Vzdělávání

UHERSKÉ HRADIŠTĚ: S nadsázkou lze říci, že poprvé v novodobých dějinách předbíhá mikulášskou ale i vánoční nabídkou Slovácké muzeum v Uherském Hradišti supermarkety. S téměř tříměsíčním předstihem zpřístupněna veřejnosti nová výstava věnovaná symbolice světla v době adventu a Vánoc.

od 21.11.2018 do 27.01.2019
Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění

PRAHA: Z ulice do výstavních sálů, od pražských zdí k malířskému plátnu – Villa Pellé představí Michala Škapu, umělce, který vzešel ze streetartové graffiti komunity. Michal Škapa alias Tron svou graffiti minulost přetavil v nezaměnitelný styl, proto jeho díla tak najdeme nejen v ulicích metropolí, ale i v prestižních uměleckých sbírkách a galeriích. BABYLON je dosud největší Škapova monografická výstava. Airbrushové obrazy, grafiky a zejména překvapivé trojrozměrné realizace budou k vidění v Galerii Villa Pellé a blízkém okolí. 

od 13.12.2018 do 27.01.2019
Královéhradecký kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Vzdělávání

HRADEC KRÁLOVÉ: Muzeum východních Čech v Hradci Králové zve na vernisáž výstavy ČEST PRÁCI, PANÍ UČITELKO!, která se uskuteční ve čtvrtek 13. prosince v 16.00 h v Galerii moderního umění v Hradci Králové. Pro účastníky je připravena pohádka O zlém Bajajovi a hodném drakovi v podání herece Klicperova divadla Jana Bílka. Výstava bude přístupná veřejnosti až do 27. ledna 2019 každý den kromě pondělí vždy od 10 do 18 h.

od 21.11.2018 do 27.01.2019
Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Živé umění

PRAHA: Z ulice do výstavních sálů, od pražských zdí k malířskému plátnu – Villa Pellé představí Michala Škapu, umělce, který vzešel ze streetartové graffiti komunity. Michal Škapa alias Tron svou graffiti minulost přetavil v nezaměnitelný styl, proto jeho díla tak najdeme nejen v ulicích metropolí, ale i v prestižních uměleckých sbírkách a galeriích. BABYLON je dosud největší Škapova monografická výstava. Airbrushové obrazy, grafiky a zejména překvapivé trojrozměrné realizace, budou od 21. listopadu do 27. ledna k vidění v Galerii Villa Pellé a blízkém okolí.

od 04.10.2018 do 27.01.2019
Plzeňský kraj
Knihy, literatura, média

PLZEŇ: Západočeské muzeum v Plzni připomíná sté výročí od narození mimořádného fotografa Viléma Heckela retrospektivní výstavou, která potrvá do 27. ledna 2019. Zároveň nabízí také komentovanou prohlídku 22. prosince.

od 05.10.2018 do 27.01.2019
Pardubický kraj
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní

PARDUBICE: Víte, jak vypadaly Pardubice v době vzniku samostatného Československa? Jak se během jednoho století změnily? Výstava Pardubické proměny ve Východočeském muzeu v Pardubicích přináší stoleté ohlédnutí s řadou jedinečných fotografií dokumentujících historii konkrétních míst od roku 1918 až do dneška, ale také dobové mapy, plány, modely a filmy.

 

od 21.01.2019 do 28.01.2019
Pardubický kraj
Soutěže a festivaly

PARDUBICE: GRAND Festival smíchu, pořádaný Východočeským divadlem již od roku 2001, je soutěžní přehlídkou komediální tvorby divadel České republiky. Divadla, která mohou být do soutěžní části přehlídky zahrnuta, musí splňovat jedno hlavní kritérium: jedná se o divadla repertoárová s vlastním hereckým souborem. Vylučuje se účast agenturních divadel a účelových seskupení herců.