neděle
26. ledna 2020
svátek slaví Zora
Muzeum Podblanicka
© www.kr-stredocesky.czAkce pořádané v kulturních institucích zřizovaných Středočeským krajem 2019

STŘEDOČESKÝ KRAJ: Program léta v kulturních institucích zřizovaných  krajem je v plném proudu.  „Rozhodli jsme se pro zpracování tohoto pilotního dramaturgického plánu proto, aby muzea ožila a přispěla k budování kulturní identity a většímu sepětí s ním,“ říká radní pro oblast kultury a památkové péče Karel Horčička (ČSSD). 

Autor článku: 
luk

Upozornil také, že muzea a galerie Středočeského kraje nejsou plně vybavena zařízením pro pořádání koncertů a divadelních představení, mají menší zkušenosti s větším počtem účastníků akcí, a že místa nebo plochy pro realizaci takových programů nejsou dosud stabilizované. „Zázemí pro publikum i aktéry je potřeba vyzkoušet. Chceme si také ověřit, zda mají pro pořádání těchto živých kulturních akcí kapacitu a že je vhodné je u nich pořádat,“ dodal radní K. Horčička. Program je připraven pro tzv. střední proud, náklady hradí Středočeský kraj. „Pro tento účel je počítáno s 1,93 milionem korun,“ upřesnil radní Horčička.

Program začal 22. června v Hornickém muzeu Příbram a v areálu Vysokého Chlumce muzikálem Balada pro banditu a bude končit 7. září 2019.

 

Návštěvníky ještě čekají vystoupení, jejichž přehled najdou ZDE

 

 

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: Islandský snímek Daleko od Reykjavíku vstupuje do českých kin a zároveň je od čtvrtka k vidění v online videopůjčovně Aerovod. Film vypráví příběh tvrdohlavé Inge, která se vydává do boje se zkorumpovaným farmářským družstvem, jež ji přivedlo na mizinu. Odhodlaná žena, která během krátké doby přišla o většinu životních jistot, je připravena použít všechny dostupné zbraně – od ostrých příspěvků na Facebooku až po lopaty hnoje. Snímek režiséra Grímura Hákonarsona spojuje několik prvků příznačných pro severské filmy – málomluvné hrdiny, kulisy krásné, ale drsné krajiny, černý humor a jemnou absurditu.

Celá ČR, zahraničí
Knihy, literatura, média, Menšiny a cizinci
Co se děje
24.01.2020

OSTRAVA, BRNO: Česká televize otevřela výběrová řízení na post ředitele brněnského a ostravského televizního studia. Zájemci mohou podávat přihlášky do 2. února 2020. Stávajícímu řediteli brněnského studia Janu Součkovi vyprší mandát na konci června tohoto roku, ředitel ostravského studia Tomáš Šiřina odchází na konci února z osobních důvodů.


 

Jihomoravský kraj, Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
24.01.2020

FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM: Slavné árie z oper a operet v podání dvou vynikajících umělců a hudba renomovaného Moravského klavírního tria rozezněly v úterý 21. ledna 2020 velký sál Domu kultury ve Frenštátě pod Radhoštěm. Zahajovací koncert už osmé koncertní sezony potvrdil stále zvyšující se programovou úroveň celého cyklu. Vynikající sopranistka Patricia Janečková a rakouský barytonista Martino Hammerle-Bortolotti na jevišti doslova zářili.

Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Hudba
Co se děje
24.01.2020

PRAHA: Dordžejovi z Malého Tibetu zakázala máma dělat vědecké pokusy v kuchyni. Protože za to může česká učebnice fyziky, kterou ve vesnici někdo nechal, musí si to teď čeští vědci u tamní mámy vyžehlit. Je potřeba vyrazit do Malého Tibetu a zabavit Dordžeje v nové školní laboratoři!

Celá ČR, zahraničí
Cestovní ruch, Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Vzdělávání, Menšiny a cizinci
Co se děje
22.01.2020