neděle
25. srpna 2019
Svátek slaví: Radim
Muzeum Podblanicka
© www.kr-stredocesky.czAkce pořádané v kulturních institucích zřizovaných Středočeským krajem 2019

STŘEDOČESKÝ KRAJ: Program léta v kulturních institucích zřizovaných  krajem je v plném proudu.  „Rozhodli jsme se pro zpracování tohoto pilotního dramaturgického plánu proto, aby muzea ožila a přispěla k budování kulturní identity a většímu sepětí s ním,“ říká radní pro oblast kultury a památkové péče Karel Horčička (ČSSD). 

Autor článku: 
luk

Upozornil také, že muzea a galerie Středočeského kraje nejsou plně vybavena zařízením pro pořádání koncertů a divadelních představení, mají menší zkušenosti s větším počtem účastníků akcí, a že místa nebo plochy pro realizaci takových programů nejsou dosud stabilizované. „Zázemí pro publikum i aktéry je potřeba vyzkoušet. Chceme si také ověřit, zda mají pro pořádání těchto živých kulturních akcí kapacitu a že je vhodné je u nich pořádat,“ dodal radní K. Horčička. Program je připraven pro tzv. střední proud, náklady hradí Středočeský kraj. „Pro tento účel je počítáno s 1,93 milionem korun,“ upřesnil radní Horčička.

Program začal 22. června v Hornickém muzeu Příbram a v areálu Vysokého Chlumce muzikálem Balada pro banditu a bude končit 7. září 2019.

 

Návštěvníky ještě čekají vystoupení, jejichž přehled najdou ZDE

 

 

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Rádi byste vyjeli do zahraničí rozšířit si profesní obzory a posbírat nové kontakty? Tak GO AND SEE! Institut umění – Divadelní ústav vypisuje na základě pověření Ministerstva kultury ČR dvakrát ročně v programu Krátkodobá mobilita výzvu GO AND SEE, která je určena na podporu zahraničních kontaktů v oblasti profesionálního umění. Program GO AND SEE podporuje účastníky formou příspěvku na cestu a pobyt. Uzávěrka druhého kola je již 12. září 2019.

Celá ČR
Granty, Instituce a kulturní zařízení
Co se děje
23.08.2019

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ: Královéhradecký kraj připravil pro oblast kultury a památkové péče na příští rok sedm dotačních programů. Jejich prostřednictvím podpoří kulturní aktivity, obnovu historických varhan, činnost muzeí a galerií a obnovu památkového fondu. Novinkou jsou tři samostatné programy na podporu mobility, rezidence a na zachování nemateriálního kulturního dědictví.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Lidová kultura, Živé umění
Co se děje
21.08.2019

ČR: Knižní novinka Poslední deník Květy Fialové se vymyká obvyklým knížkám o slavných herečkách. Autor Josef Kubáník, herec a blízký přítel Květy Fialové, v ní zachytil jeden výjimečný ženský osud i jedinečnou podobu jejich přátelství, které jim oběma změnilo život. Jedna z nejoblíbenějších českých hereček tu poprvé a naprosto otevřeně odvypráví celý svůj život, který by sám o sobě vydal na román. V den hereččiných nedožitých 90. narozenin, 1. září, vydává knihu Nakladatelství ZEĎ.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
22.08.2019

LITOMĚŘICKO: Další kniha s leteckými fotografiemi - tentokrát z Litoměřicka - doplní již tak početnou edici knih zlínského CBS Nakladatelství Česko z nebe.

Ústecký kraj
Cestovní ruch, Knihy, literatura, média
Co se děje
21.08.2019