sobota
18. listopadu 2017
Svátek slaví: Romana
plakát festivalu
© zdroj: http://www.jicin.org27. ročník festivalu Jičín – město pohádky se blíží

JIČÍN: Srdečně Vás zveme do pohádkového města Jičína, kde ve dnech 13. – 17. září 2017 zažijete kouzelnou zimu, bláznivé léto, barevný podzim a jaro plné nadějí a očekávání. A to vše pouze během těchto pěti dnů, kdy se bude konat již 27. ročník festivalu Jičín – město pohádky s podtitulem Český rok aneb tradice tradičně i netradičně!

od 13.09.2017 do 17.09.2017
Autor článku: 
ika

V letošním roce si připomeneme české tradice. Tradice, které jsou notoricky známé, ale i ty dávno zapomenuté. Hravě ztvárníme roční období a síly přírody. Přivítáme jaro s nadějí ve farní zahradě, kde nás pohladí kvetoucí stromy a svěží jarní zeleň. Prolétneme létem v zámeckém parku a prožijeme krásné slunné dny v podobě bezstarostných chvil, letních lásek, zážitků z tábora či romantického pozorování hvězd. Víte, jak voní podzim? Jaké barvičky podzim každoročně míchá? A jak létá drak v nezbedném větru? Zavítáme na podzimní Ryneček, kde objevíme neskutečně mnoho zábavy. A jak to vypadá, když si paní zima oblékne bílý kabát? To ukáže třpytivé a slavnostně zahalené nádvoří zámku. Oslavíme zasněžené vánoční svátky, velkolepě přivítáme Nový rok a pozdravíme tři krále.

OCENĚNÍ PRO RADKA PILAŘE A VÁCLAVA ČTVRTKA

Jelikož se loupežník Rumcajs s jeho rodinou prochází po pohádkovém městě Jičíně již 50 let, měli bychom tento milník společnými silami ocenit. Pojďme vytvořit fotoknihu a slavnostně ji předat rodině Pilařovým a Čtvrtkovým na hlavním pódiu na Valdštejnově náměstí po slavnostním zahájení ve středu 13. září 2017.

Zašlete nám kopie svých fotografií, podpisů či jiných materiálů s Radkem Pilařem či Václavem Čtvrtkem. Přijímáme i fotografie s Rumcajsem a jeho rodinou, ať už v podobě kreslených postaviček či kostýmovaných osob. Poslat je můžete na adresu Nadační fond Jičín – město pohádky, Denisova 400, 506 01 Jičín. Zasílat můžete i na e-mail pohadka@pohadka.cz.

POHÁDKOVÝ PRŮVOD NA POČEST RUMCAJSOVI

Středeční den je věnován pohádkové postavě Rumcajs, který slaví 50. výročí od prvního uvedení v televizi. Festival zahájí tradiční průvod masek v čele s patronem Pohádkového města Jiřím Lábusem. V průběhu středečního pohádkového průvodu proběhne

ZÁPIS DO ČESKÉ KNIHY REKORDŮ – „NEJVÍCE POSTAV Z POHÁDEK O LOUPEŽNÍKOVI RUMCAJSOVI V POHÁDKOVÉM PRŮVODU“

Převlékněte se za Rumcajse nebo jiné pohádkové postavy z pohádek a zapojte se do pohádkového průvodu plného pestrých masek! Ty nejzajímavější masky budou odměněny na hlavním pódiu na Valdštejnově náměstí vstupenkami na sobotní galaprogram.

Pohádkový průvod se uskuteční tradičně ve středu 13. září 2017 od 16:00 hodin. Řazení proběhne již od 15:30 u 2. ZŠ Husova v Jičíně. Pohádkový průvod zakončíme na hlavním pódiu na Valdštějnově náměstí velkolepými oslavami Rumcajsových narozenin.

MALÁ VIZITA: jedinečné improvizační představení J. Duška v Jičíně

Malá vizita je totální improvizační představení tří umělců s komediálními prvky. Jaroslav Dušek pronese, co mu jeho plodná slina na jazyk přinese. Jeho neuvěřitelné konstrukce mají hlubší smysl a mnohdy se i rýmují. Pohybové a výrazové improvizace jsou součástí fascinujícího představení. Nezapomenutelnou hudební složku vytvoří Pjéra la Šé’ze a o celkový světelný design se postará Viktor Zborník. Tuto jedinečnou improvizaci budete moci shlédnout v rámci 27. ročníku festivalu Jičín - město pohádky ve středu 13. září 2017 od 19:00 hodin v jičínském Masarykově divadle. Předprodej vstupenek byl již zahájen a zakoupit je můžete v  Městském informačním centru v Jičíně. Pro více informací o vstupenkách a rezervacích volejte na telefonní číslo 493 534 390.

PAVEL ŠPORCL A SMILING STRING ORCHESTRA HRADEC KRÁLOVÉ

Známé skladby od světových umělců – A. Vivaldi, R. Portmana, J. S. Bach a J. Massenet zazní v podání Pavla Šporcla, předního českého houslového virtuóza světového renomé, se smyčcovým orchestrem Smiling String Orchestra působící při ZUŠ Střezina v Hradci Králové. Těšit se můžete na velmi výrazný a silně umělecký koncert vážné hudby v překrásném kostele sv. Jakuba ve čtvrtek 14. září 2017 od 19:00 hodin. Předprodej vstupenek byl již zahájen a zakoupit je můžete v  Městském informačním centru v Jičíně. Pro více informací o vstupenkách a rezervacích volejte na telefonní číslo 493 534 390.

SOBOTNÍ GALAPROGRAM 27. ROČNÍKU FESTIVALU JMP

I v letošním roce se můžete těšit na velice pestrý galaprogram nesoucí se v duchu Vánočních svátků a Novoročních oslav. V tento den se zahalíme do teplých kabátů a slavnostně přivítáme nový rok s kapelou MIG 21, tradičním ohňostrojem a novoročním přípitkem. Těšit se můžete také na Milana Peroutku se skupinou Perutě, Michala Hrůzu s kapelou Hrůza, Yellow Sisters. 

Nadační fond Jičín - město pohádky se na Vás těší :-) 

Kompletní program festivalu naleznete zde

ZDROJ

Mohlo by vás také zajímat...

AMSTERDAM - ČR: Dramaturgové jubilejního 30. ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárního filmu IDFA, který se koná ve dnech 15. – 26. listopadu, zařadili do programu tři tuzemské tituly. Dokumenty Nic jako dřív a Švéd v žigulíku, do prestižní kategorie Masters byl vybrán kontroverzní snímek o prostějovském neo-nacistovi Svět podle Daliborka.

zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Živé umění
Co se děje
15.11.2017

STŘEDOČESKÝ KRAJ: Rada kraje zrušila záměr na sloučení příspěvkových organizací Rabasovy galerie Rakovník s Muzeem T. G. M. Rakovník, o němž rozhodla na začátku měsíce října ve složení bývalé koalice ANO, STAN, ODS a Nezávislí Středočeši.

Středočeský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Legislativa a ekonomika
Co se děje
14.11.2017

PRAHA: V posledních dnech bylo dokončeno dlouhodobé restaurování významné plastiky Rychlost od Jiřího Nováka, která se nachází před základní školou V Rybníčkách v Praze 10. Městská část nyní vyzývá obyvatele, aby posílali tipy na zajímavá umělecká díla, která by si péči také zasloužila.

Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Památky
Co se děje
14.11.2017

ČESKÁ REPUBLIKA: Česká televize připomene revoluční listopadové události sérií tematických pořadů. Vedle přímého přenosu z předávání Cen paměti národa nabídne premiérový dokument o Karlu Krylovi, příběh podle Arnošta Lustiga i oceňované snímky Kolja a Pouta. Po celý den se bude výročí věnovat také zpravodajská ČT24, jejíž program završí speciál Událostí, komentářů.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Knihy, literatura, média, Památky
Co se děje
14.11.2017