úterý
23. ledna 2018
Svátek slaví: Zdeněk
plakát festivalu
© zdroj: http://www.jicin.org27. ročník festivalu Jičín – město pohádky se blíží

JIČÍN: Srdečně Vás zveme do pohádkového města Jičína, kde ve dnech 13. – 17. září 2017 zažijete kouzelnou zimu, bláznivé léto, barevný podzim a jaro plné nadějí a očekávání. A to vše pouze během těchto pěti dnů, kdy se bude konat již 27. ročník festivalu Jičín – město pohádky s podtitulem Český rok aneb tradice tradičně i netradičně!

od 13.09.2017 do 17.09.2017
Autor článku: 
ika

V letošním roce si připomeneme české tradice. Tradice, které jsou notoricky známé, ale i ty dávno zapomenuté. Hravě ztvárníme roční období a síly přírody. Přivítáme jaro s nadějí ve farní zahradě, kde nás pohladí kvetoucí stromy a svěží jarní zeleň. Prolétneme létem v zámeckém parku a prožijeme krásné slunné dny v podobě bezstarostných chvil, letních lásek, zážitků z tábora či romantického pozorování hvězd. Víte, jak voní podzim? Jaké barvičky podzim každoročně míchá? A jak létá drak v nezbedném větru? Zavítáme na podzimní Ryneček, kde objevíme neskutečně mnoho zábavy. A jak to vypadá, když si paní zima oblékne bílý kabát? To ukáže třpytivé a slavnostně zahalené nádvoří zámku. Oslavíme zasněžené vánoční svátky, velkolepě přivítáme Nový rok a pozdravíme tři krále.

OCENĚNÍ PRO RADKA PILAŘE A VÁCLAVA ČTVRTKA

Jelikož se loupežník Rumcajs s jeho rodinou prochází po pohádkovém městě Jičíně již 50 let, měli bychom tento milník společnými silami ocenit. Pojďme vytvořit fotoknihu a slavnostně ji předat rodině Pilařovým a Čtvrtkovým na hlavním pódiu na Valdštejnově náměstí po slavnostním zahájení ve středu 13. září 2017.

Zašlete nám kopie svých fotografií, podpisů či jiných materiálů s Radkem Pilařem či Václavem Čtvrtkem. Přijímáme i fotografie s Rumcajsem a jeho rodinou, ať už v podobě kreslených postaviček či kostýmovaných osob. Poslat je můžete na adresu Nadační fond Jičín – město pohádky, Denisova 400, 506 01 Jičín. Zasílat můžete i na e-mail pohadka@pohadka.cz.

POHÁDKOVÝ PRŮVOD NA POČEST RUMCAJSOVI

Středeční den je věnován pohádkové postavě Rumcajs, který slaví 50. výročí od prvního uvedení v televizi. Festival zahájí tradiční průvod masek v čele s patronem Pohádkového města Jiřím Lábusem. V průběhu středečního pohádkového průvodu proběhne

ZÁPIS DO ČESKÉ KNIHY REKORDŮ – „NEJVÍCE POSTAV Z POHÁDEK O LOUPEŽNÍKOVI RUMCAJSOVI V POHÁDKOVÉM PRŮVODU“

Převlékněte se za Rumcajse nebo jiné pohádkové postavy z pohádek a zapojte se do pohádkového průvodu plného pestrých masek! Ty nejzajímavější masky budou odměněny na hlavním pódiu na Valdštejnově náměstí vstupenkami na sobotní galaprogram.

Pohádkový průvod se uskuteční tradičně ve středu 13. září 2017 od 16:00 hodin. Řazení proběhne již od 15:30 u 2. ZŠ Husova v Jičíně. Pohádkový průvod zakončíme na hlavním pódiu na Valdštějnově náměstí velkolepými oslavami Rumcajsových narozenin.

MALÁ VIZITA: jedinečné improvizační představení J. Duška v Jičíně

Malá vizita je totální improvizační představení tří umělců s komediálními prvky. Jaroslav Dušek pronese, co mu jeho plodná slina na jazyk přinese. Jeho neuvěřitelné konstrukce mají hlubší smysl a mnohdy se i rýmují. Pohybové a výrazové improvizace jsou součástí fascinujícího představení. Nezapomenutelnou hudební složku vytvoří Pjéra la Šé’ze a o celkový světelný design se postará Viktor Zborník. Tuto jedinečnou improvizaci budete moci shlédnout v rámci 27. ročníku festivalu Jičín - město pohádky ve středu 13. září 2017 od 19:00 hodin v jičínském Masarykově divadle. Předprodej vstupenek byl již zahájen a zakoupit je můžete v  Městském informačním centru v Jičíně. Pro více informací o vstupenkách a rezervacích volejte na telefonní číslo 493 534 390.

PAVEL ŠPORCL A SMILING STRING ORCHESTRA HRADEC KRÁLOVÉ

Známé skladby od světových umělců – A. Vivaldi, R. Portmana, J. S. Bach a J. Massenet zazní v podání Pavla Šporcla, předního českého houslového virtuóza světového renomé, se smyčcovým orchestrem Smiling String Orchestra působící při ZUŠ Střezina v Hradci Králové. Těšit se můžete na velmi výrazný a silně umělecký koncert vážné hudby v překrásném kostele sv. Jakuba ve čtvrtek 14. září 2017 od 19:00 hodin. Předprodej vstupenek byl již zahájen a zakoupit je můžete v  Městském informačním centru v Jičíně. Pro více informací o vstupenkách a rezervacích volejte na telefonní číslo 493 534 390.

SOBOTNÍ GALAPROGRAM 27. ROČNÍKU FESTIVALU JMP

I v letošním roce se můžete těšit na velice pestrý galaprogram nesoucí se v duchu Vánočních svátků a Novoročních oslav. V tento den se zahalíme do teplých kabátů a slavnostně přivítáme nový rok s kapelou MIG 21, tradičním ohňostrojem a novoročním přípitkem. Těšit se můžete také na Milana Peroutku se skupinou Perutě, Michala Hrůzu s kapelou Hrůza, Yellow Sisters. 

Nadační fond Jičín - město pohádky se na Vás těší :-) 

Kompletní program festivalu naleznete zde

ZDROJ

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: Saský kurfiřt a polský král se přes vysoké stáří představil na novoroční recepci Kontaktní kanceláře Svobodného Saského státu v budově Lužického semináře na Kampě jako statný a galantní muž.  Svébytným kostýmem a vystoupením se stal stejně jako kdysi miláčkem žen.

Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Menšiny a cizinci
Co se děje
23.01.2018

Respektovaný herec s velkým vypravěčských talentem, kterého si diváci pamatují jako doktora Martina, Nikolu Šuhaje z Balady pro banditu nebo v geniální roli Truffaldina z divadelní inscenace Sluha dvou pánů, hodnotí svou hereckou i životní dráhu v nově vydané biografii. Kniha má název Pan herec Miroslav Donutil a sestavil ji novinář a vydavatel Petr Čermák.

Celá ČR
Knihy, literatura, média
Co se děje
23.01.2018

PARDUBICE: Východočeské muzeum v Pardubicích a Zámek Pardubice v loňském roce přivítaly více než 136 tisíc návštěvníků. Výstavy a bohatý program přitáhly o 26 tisíc lidí více než v roce 2016. Je to zatím vůbec nejvyšší návštěvnost, kterou muzeum zaznamenalo.

Pardubický kraj
Instituce a kulturní zařízení, Památky
Co se děje
22.01.2018

PRAHA-ČR: Vydavatelství Českého rozhlasu Radioservis vydává vzpomínkové album Václava Riedlbaucha, hudebního skladatele, kulturního manažera, profesora VŠE, ředitele Nadace Bohuslava Martinů, který zemřel 3. listopadu 2017. Projekt vznikl za podpory Nadace Bohuslava Martinů.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Živé umění
Co se děje
22.01.2018