neděle
24. září 2017
Svátek slaví: Jaromír
plakát festivalu
© zdroj: http://www.jicin.org27. ročník festivalu Jičín – město pohádky se blíží

JIČÍN: Srdečně Vás zveme do pohádkového města Jičína, kde ve dnech 13. – 17. září 2017 zažijete kouzelnou zimu, bláznivé léto, barevný podzim a jaro plné nadějí a očekávání. A to vše pouze během těchto pěti dnů, kdy se bude konat již 27. ročník festivalu Jičín – město pohádky s podtitulem Český rok aneb tradice tradičně i netradičně!

od 13.09.2017 do 17.09.2017
Autor článku: 
ika

V letošním roce si připomeneme české tradice. Tradice, které jsou notoricky známé, ale i ty dávno zapomenuté. Hravě ztvárníme roční období a síly přírody. Přivítáme jaro s nadějí ve farní zahradě, kde nás pohladí kvetoucí stromy a svěží jarní zeleň. Prolétneme létem v zámeckém parku a prožijeme krásné slunné dny v podobě bezstarostných chvil, letních lásek, zážitků z tábora či romantického pozorování hvězd. Víte, jak voní podzim? Jaké barvičky podzim každoročně míchá? A jak létá drak v nezbedném větru? Zavítáme na podzimní Ryneček, kde objevíme neskutečně mnoho zábavy. A jak to vypadá, když si paní zima oblékne bílý kabát? To ukáže třpytivé a slavnostně zahalené nádvoří zámku. Oslavíme zasněžené vánoční svátky, velkolepě přivítáme Nový rok a pozdravíme tři krále.

OCENĚNÍ PRO RADKA PILAŘE A VÁCLAVA ČTVRTKA

Jelikož se loupežník Rumcajs s jeho rodinou prochází po pohádkovém městě Jičíně již 50 let, měli bychom tento milník společnými silami ocenit. Pojďme vytvořit fotoknihu a slavnostně ji předat rodině Pilařovým a Čtvrtkovým na hlavním pódiu na Valdštejnově náměstí po slavnostním zahájení ve středu 13. září 2017.

Zašlete nám kopie svých fotografií, podpisů či jiných materiálů s Radkem Pilařem či Václavem Čtvrtkem. Přijímáme i fotografie s Rumcajsem a jeho rodinou, ať už v podobě kreslených postaviček či kostýmovaných osob. Poslat je můžete na adresu Nadační fond Jičín – město pohádky, Denisova 400, 506 01 Jičín. Zasílat můžete i na e-mail pohadka@pohadka.cz.

POHÁDKOVÝ PRŮVOD NA POČEST RUMCAJSOVI

Středeční den je věnován pohádkové postavě Rumcajs, který slaví 50. výročí od prvního uvedení v televizi. Festival zahájí tradiční průvod masek v čele s patronem Pohádkového města Jiřím Lábusem. V průběhu středečního pohádkového průvodu proběhne

ZÁPIS DO ČESKÉ KNIHY REKORDŮ – „NEJVÍCE POSTAV Z POHÁDEK O LOUPEŽNÍKOVI RUMCAJSOVI V POHÁDKOVÉM PRŮVODU“

Převlékněte se za Rumcajse nebo jiné pohádkové postavy z pohádek a zapojte se do pohádkového průvodu plného pestrých masek! Ty nejzajímavější masky budou odměněny na hlavním pódiu na Valdštejnově náměstí vstupenkami na sobotní galaprogram.

Pohádkový průvod se uskuteční tradičně ve středu 13. září 2017 od 16:00 hodin. Řazení proběhne již od 15:30 u 2. ZŠ Husova v Jičíně. Pohádkový průvod zakončíme na hlavním pódiu na Valdštějnově náměstí velkolepými oslavami Rumcajsových narozenin.

MALÁ VIZITA: jedinečné improvizační představení J. Duška v Jičíně

Malá vizita je totální improvizační představení tří umělců s komediálními prvky. Jaroslav Dušek pronese, co mu jeho plodná slina na jazyk přinese. Jeho neuvěřitelné konstrukce mají hlubší smysl a mnohdy se i rýmují. Pohybové a výrazové improvizace jsou součástí fascinujícího představení. Nezapomenutelnou hudební složku vytvoří Pjéra la Šé’ze a o celkový světelný design se postará Viktor Zborník. Tuto jedinečnou improvizaci budete moci shlédnout v rámci 27. ročníku festivalu Jičín - město pohádky ve středu 13. září 2017 od 19:00 hodin v jičínském Masarykově divadle. Předprodej vstupenek byl již zahájen a zakoupit je můžete v  Městském informačním centru v Jičíně. Pro více informací o vstupenkách a rezervacích volejte na telefonní číslo 493 534 390.

PAVEL ŠPORCL A SMILING STRING ORCHESTRA HRADEC KRÁLOVÉ

Známé skladby od světových umělců – A. Vivaldi, R. Portmana, J. S. Bach a J. Massenet zazní v podání Pavla Šporcla, předního českého houslového virtuóza světového renomé, se smyčcovým orchestrem Smiling String Orchestra působící při ZUŠ Střezina v Hradci Králové. Těšit se můžete na velmi výrazný a silně umělecký koncert vážné hudby v překrásném kostele sv. Jakuba ve čtvrtek 14. září 2017 od 19:00 hodin. Předprodej vstupenek byl již zahájen a zakoupit je můžete v  Městském informačním centru v Jičíně. Pro více informací o vstupenkách a rezervacích volejte na telefonní číslo 493 534 390.

SOBOTNÍ GALAPROGRAM 27. ROČNÍKU FESTIVALU JMP

I v letošním roce se můžete těšit na velice pestrý galaprogram nesoucí se v duchu Vánočních svátků a Novoročních oslav. V tento den se zahalíme do teplých kabátů a slavnostně přivítáme nový rok s kapelou MIG 21, tradičním ohňostrojem a novoročním přípitkem. Těšit se můžete také na Milana Peroutku se skupinou Perutě, Michala Hrůzu s kapelou Hrůza, Yellow Sisters. 

Nadační fond Jičín - město pohádky se na Vás těší :-) 

Kompletní program festivalu naleznete zde

ZDROJ

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Ocenění za mimořádný přínos architektuře v posledních pěti letech, cenu Architekt roku, získala Kateřina Šedá. Čestné uznání poroty letos obdržel starosta obce Líbeznice Martin Kupka. Ceny byly předány v rámci společenského večera veletrhu FOR ARCH v PVA EXPO PRAHA dne 20. září 2017.

 

Celá ČR
Ostatní, Soutěže a festivaly
Co se děje
22.09.2017

ČR: Charitativní sbírka POMOZTE DĚTEM oslaví v letošním ročníku významné dvacáté výročí. Protože Kuře, které je symbolem sbírky, by rádo slavilo v celé své kráse, potřebuje nový háv. Respektive potřebuje celkem čtyři nové maskoty, aby mohlo dál přinášet radost dětem i dospělým.

Celá ČR
Děti a mládež, Handicap, Ostatní
Co se děje
22.09.2017

ČR: Ve dnech 26. a 27. září slaví Audiolibrix své páté narozeniny. V souvislosti s tímto jubileem připravil akce, slevy i doprovodné soutěže. Co zákazníky čeká? Výhodné nákupy, snížená cena unikátního předplatného, vánoční dárky s předstihem i hra o slevy.

Celá ČR
Knihy, literatura, média
Co se děje
22.09.2017

PRAHA: V úterý 3. října proběhne v pražském kině Světozor slavnostní premiéra filmu Chlapi nepláčou, jednoho z nejvýraznějších snímků letošního MFF Karlovy Vary, oceněného Zvláštní cenou poroty. Slavnostní premiéry se zúčastní osobně režisér filmu Alen Drljević, střihač Vladimir Gojun a zástupci výjimečného hereckého týmu: Ermin Bravo, Boris Isaković a Sebastian Cavazza. Dramatický snímek vstoupí do českých kin ve čtvrtek 5. října, a to pod hlavičkou distribučního labelu KVIFF Distribution.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
22.09.2017