úterý
22. ledna 2019
Svátek slaví: Slavomír
Ilustrační snímek k události
© Archiv pořadatele24. ročník Festivalu integrace Slunce vstupuje do své podzimní části

PRAHA: Od 5. do 9. listopadu se dveře dvou divadelních prostorů otevřou všem specifickým skupinám, lidem s handicapem, seniorům a zároveň těm, kteří přijímají bariéry jako výzvy. Svá prkna, která znamenají svět, nabídne již tradičně Palác Akropolis na Vinohradech a nově své zázemí poskytne vršovické Divadlo MANA.

od 05.11.2018 do 09.11.2018
Autor článku: 
Vlasta Rydlová

24. ročník Festivalu integrace Slunce tak ve své podzimní části rozšíří působení o další městskou část a dle své tradice naváže plynule na jarní program, který přilákal více jak tisíc diváků všech věkových kategorií. Festival je určen všem lidem bez rozdílu věku, pohlaví či handicapu, kteří tančí, muzicírují nebo hrají divadlo. V průběhu pětidenního programu se představí amatérské soubory, jednotlivci a i například pedagogové nebo studenti DAMU. Festival tematicky doprovází výstava ve foyeru Paláce Akropolis.

Festival integrace Slunce si klade za cíl umožnit všem bez rozdílů zažít proces realizace uměleckého projevu a pocítit tak v rámci celku ocenění publika za úsilí, které každý jednotlivec vynaložil. Atmosféra, která festival provází, je srdečná a dojemná ve své pospolitosti a pro všechny zúčastněné je velkým obohacením všedního života.

Festival integrace Slunce slouží k setkávání lidí se zdravotním postižením se zdravými všech věkových kategorií. Umění a kultura se nám stává prostředkem ke vzájemnému chápání a odbourávání bariér mezi lidmi.

Festival integrace Slunce v Paláci Akropolis, Kubelíkova 27, Praha 3 pořádá SUKUS, z.s. Za podpory: Městské části Praha 3 a Ministerstva kultury ČR.
Pod záštitou: Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové.
Mediální partneři: Slovenský institut, Abilympijský zpravodaj, časopis MŮŽEŠ, Rádio DAB Regina, Náš region, Pražský deník, Místní kultura, Radniční noviny, DAMU
Děkujeme Dilii za odpuštění autorských poplatků.

Zdravotně postižení mají vstup zdarma

 

http://www.festivalslunce.wz.cz/

 

Mohlo by vás také zajímat...

BEROUN: Křišťálové ceny 32. ročníku audiovizuálních cen TRILOBIT 2019 jsou od včerejšího večera v rukou svých laureátů. Nejzdařilejší snímky uplynulého roku s výraznou estetickou, etickou či společenskou hodnotou vyhlásil a ocenil Český filmový a televizní svaz FITES ve spolupráci s městem Beroun a Městským kulturním centrem Beroun.

Celá ČR, Středočeský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
21.01.2019

OSTRAVA: Přístavba bývalých městských jatek bude sídlem kreativního mezinárodního kulturního centra. Budova přístavby jatek z 30. let minulého století se skládá z šesti různých konstrukčních systémů, navzájem stavebně propojených, s výměrou 5 035 metrů čtverečních. Pro zajímavost, výměra sousedících památkově chráněných historických jatek (budoucím sídlem Plato) činí 20 381 m2 . 

Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení
Co se děje
21.01.2019

OLOMOUC: Univerzita Palackého se v letošním roce ještě intenzivněji zaměří na výzkum kulturních a kreativních průmyslů (KKP). Analyzovat současnou situaci, vytvářet v Olomouci kreativní a inspirativní prostředí pro start-upy, a zamezovat tak odlivu talentovaných lidí z olomoucké aglomerace jí nově umožní i získané grantové prostředky od Technologické agentury České republiky.

Olomoucký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
Co se děje
21.01.2019

LIBEREC: Rekordní bezmála třicítku nominací nasbíral třetí ročník soutěže o nejlepší kulturní počin za rok 2018. Z běžného přehledu uchazečů, jejichž příjem se uzavřel 4. ledna 2019, je přitom už teď patrné, že o první tři místa svede souboj hned několik velmi silných soupeřů. Vyhodnocení soutěže letos připadne kulturnímu výboru zastupitelstva.

Liberecký kraj
Soutěže a festivaly
Co se děje
21.01.2019