sobota
20. dubna 2019
Svátek slaví: Marcela
Ilustrační snímek k události
© Archiv pořadatele24. ročník Festivalu integrace Slunce vstupuje do své podzimní části

PRAHA: Od 5. do 9. listopadu se dveře dvou divadelních prostorů otevřou všem specifickým skupinám, lidem s handicapem, seniorům a zároveň těm, kteří přijímají bariéry jako výzvy. Svá prkna, která znamenají svět, nabídne již tradičně Palác Akropolis na Vinohradech a nově své zázemí poskytne vršovické Divadlo MANA.

od 05.11.2018 do 09.11.2018
Autor článku: 
Vlasta Rydlová

24. ročník Festivalu integrace Slunce tak ve své podzimní části rozšíří působení o další městskou část a dle své tradice naváže plynule na jarní program, který přilákal více jak tisíc diváků všech věkových kategorií. Festival je určen všem lidem bez rozdílu věku, pohlaví či handicapu, kteří tančí, muzicírují nebo hrají divadlo. V průběhu pětidenního programu se představí amatérské soubory, jednotlivci a i například pedagogové nebo studenti DAMU. Festival tematicky doprovází výstava ve foyeru Paláce Akropolis.

Festival integrace Slunce si klade za cíl umožnit všem bez rozdílů zažít proces realizace uměleckého projevu a pocítit tak v rámci celku ocenění publika za úsilí, které každý jednotlivec vynaložil. Atmosféra, která festival provází, je srdečná a dojemná ve své pospolitosti a pro všechny zúčastněné je velkým obohacením všedního života.

Festival integrace Slunce slouží k setkávání lidí se zdravotním postižením se zdravými všech věkových kategorií. Umění a kultura se nám stává prostředkem ke vzájemnému chápání a odbourávání bariér mezi lidmi.

Festival integrace Slunce v Paláci Akropolis, Kubelíkova 27, Praha 3 pořádá SUKUS, z.s. Za podpory: Městské části Praha 3 a Ministerstva kultury ČR.
Pod záštitou: Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové.
Mediální partneři: Slovenský institut, Abilympijský zpravodaj, časopis MŮŽEŠ, Rádio DAB Regina, Náš region, Pražský deník, Místní kultura, Radniční noviny, DAMU
Děkujeme Dilii za odpuštění autorských poplatků.

Zdravotně postižení mají vstup zdarma

 

http://www.festivalslunce.wz.cz/

 

Mohlo by vás také zajímat...

OLOMOUC: Novým šéfdirigentem Moravské filharmonie Olomouc (MFO) bude od sezony 2019/20 Jakub Klecker. Ve funkci vystřídá dlouholetého šéfdirigenta MFO Petra Vronského. Veřejnosti se nový šéfdirigent představí na zahajovacím koncertě 74. sezony, který se uskuteční 26. září 2019 v Redutě, domácím sále orchestru.

Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Co se děje
18.04.2019

ČR: Vážení filmaři a přátelé dokumentárního filmu, rádi bychom vás upozornili na blížící se uzávěrku mezinárodního workshopu Ex Oriente Film 2019, která je již 19. dubna. Workshop je určen celovečerním dokumentárním projektům ve fázi vývoje a rané produkce. Podmínky pro přihlašování jsou zde. Svůj projekt můžete přihlásit prostřednictvím online formuláře.

Celá ČR, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
18.04.2019

PELHŘIMOV: Město je atraktivním místem a má turistům i místním obyvatelům co nabídnout. Svědčí o tom i poslední novinky, které prezentovali ve středu 3. dubna zástupci Kulturních zařízení města Pelhřimova (KzmP).

Kraj Vysočina
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
Pozvánka na výlet
18.04.2019

PRAHA: Dne 16. dubna 2019 se na Pražském hradě uskutečnilo slavnostní setkání u příležitosti Mezinárodního dne památek a historických sídel. V rámci programu byl vyhlášen vítěz celostátní soutěže Cena za nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón za rok 2018.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Památky, Soutěže a festivaly
Co se děje
18.04.2019