pondělí
12. listopadu 2018
Svátek slaví: Benedikt
Ilustrační snímek k události
© Archiv pořadatele24. ročník Festivalu integrace Slunce vstupuje do své podzimní části

PRAHA: Od 5. do 9. listopadu se dveře dvou divadelních prostorů otevřou všem specifickým skupinám, lidem s handicapem, seniorům a zároveň těm, kteří přijímají bariéry jako výzvy. Svá prkna, která znamenají svět, nabídne již tradičně Palác Akropolis na Vinohradech a nově své zázemí poskytne vršovické Divadlo MANA.

od 05.11.2018 do 09.11.2018
Autor článku: 
Vlasta Rydlová

24. ročník Festivalu integrace Slunce tak ve své podzimní části rozšíří působení o další městskou část a dle své tradice naváže plynule na jarní program, který přilákal více jak tisíc diváků všech věkových kategorií. Festival je určen všem lidem bez rozdílu věku, pohlaví či handicapu, kteří tančí, muzicírují nebo hrají divadlo. V průběhu pětidenního programu se představí amatérské soubory, jednotlivci a i například pedagogové nebo studenti DAMU. Festival tematicky doprovází výstava ve foyeru Paláce Akropolis.

Festival integrace Slunce si klade za cíl umožnit všem bez rozdílů zažít proces realizace uměleckého projevu a pocítit tak v rámci celku ocenění publika za úsilí, které každý jednotlivec vynaložil. Atmosféra, která festival provází, je srdečná a dojemná ve své pospolitosti a pro všechny zúčastněné je velkým obohacením všedního života.

Festival integrace Slunce slouží k setkávání lidí se zdravotním postižením se zdravými všech věkových kategorií. Umění a kultura se nám stává prostředkem ke vzájemnému chápání a odbourávání bariér mezi lidmi.

Festival integrace Slunce v Paláci Akropolis, Kubelíkova 27, Praha 3 pořádá SUKUS, z.s. Za podpory: Městské části Praha 3 a Ministerstva kultury ČR.
Pod záštitou: Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové.
Mediální partneři: Slovenský institut, Abilympijský zpravodaj, časopis MŮŽEŠ, Rádio DAB Regina, Náš region, Pražský deník, Místní kultura, Radniční noviny, DAMU
Děkujeme Dilii za odpuštění autorských poplatků.

Zdravotně postižení mají vstup zdarma

 

http://www.festivalslunce.wz.cz/

 

Mohlo by vás také zajímat...

OLOMOUC: Pobočka Paměti národa Střední Morava slaví první narozeniny. Za prvních dvanáct měsíců své existence se podařilo natočit celkem 86 příběhů pamětníků z Olomouckého a Zlínského kraje; realizovat na pěti místech Příběhy našich sousedů – projekt, v rámci kterého žáci sedmých až devátých tříd základních škol natáčejí příběhy pamětníků ze svého okolí. Paměť národa Střední Morava ve dvanácti místech představila celkem dvě výstavy věnované lokálním pamětníkům a jejich příběhům, které se váží k rokům 1948 a 1968, a připravila také několik interaktivních workshopů pro žáky a studenty základních a středních škol.

Olomoucký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Památky, Vzdělávání
Co se děje
12.11.2018

OSTRAVA-POLSKÁ REPUBLIKA: Ve dnech 14. – 18. listopadu vystoupí ostravští filharmonikové v pěti polských městech. Během tohoto turné představí českou hudbu, a to v pětici nově zbudovaných koncertních sálů, určených pro velký symfonický orchestr. Filharmonie odehraje slavnostní koncerty na počest 100. výročí založení Polska.

Moravskoslezský kraj, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Co se děje
12.11.2018

ČR: Eva Olmerová - enfant terrible i femme fatale. Žena mnoha tváří. Žena živel. Stylově ne zcela ukotvená, ale ve všech svých podobách výtečná a výjimečná. Její talent byl báječný, osud nelehký. V příštím roce by 21. ledna oslavila 85. narozeniny, odešla však mnohem dříve. Co zůstalo, je její osobitý repertoár, jenž hravě chytí za srdce pamětníky i mladší generaci.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení
Co se děje
09.11.2018

DĚČÍN, ČR: Statutární město Děčín a Městská knihovna Děčín vyhlásily XXII. ročník literární soutěže „Literární cena Vladimíra Vokolka 2018“. Letošní ročník má uzávěrku 16. prosince 2018 (neděle) a slavnostní vyhlášení výsledků s předáním tištěného sborníku je plánováno na únor, příp. březen roku 2019.

Celá ČR, Ústecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
08.11.2018