čtvrtek
25. dubna 2024
svátek slaví Marek
Divadelní spolek Vojan Libice nad Cidlinou
© Milan Strotzer 2016



13. ročník Národní přehlídky seniorského divadla se připravuje

ČESKÁ TŘEBOVÁ:  Ve městě se v listopadu 2018 uskuteční 13. ročník Národní přehlídky seniorského divadla. Přehlídka je koncipována jako bienále, příležitost k setkání, vzájemné inspiraci a předvedení výsledků práce amatérských divadelních souborů a skupin (i jednotlivců), jejichž herecký kolektiv je nejméně z 50 procent složen z osob starších 60 let.

od 16.11.2018 do 18.11.2018
Autor článku: 
PhDr. Milan Strotzer

Věkové omezení se vztahuje pouze na účinkující. Netýká se autorů, režisérů, scénografů a dalších odborných funkcí, netýká se ani technických a jiných obslužných pracovníků.

Z přehlídky může lektorský sbor doporučovat inscenace k výběru do programu Jiráskova Hronova, festivalu amatérského divadla.

Přehlídka je otevřena všem divadelním druhům, žánrům, nejrůznějším divadelním postupům, stylům a poetikám, jakož i příbuzným druhům scénického umění. Její otevřenost je žádoucí i z hlediska divácké adresy. Znamená to, že se přehlídky mohou zúčastnit soubory činoherní i loutkářské, soubory s hudebními divadelními žánry, estrádními produkcemi apod. Přihlásit lze i sólová vystoupení, zvláště pak inscenace tzv. divadla jednoho herce. Vítána budou představení určená dospělým i dětem. Minutáž inscenace či vystoupení není limitována.

Přehlídka se uskuteční ve dnech 16. ‒ 18. listopadu 2018 v České Třebové.

Přihlášky k účasti na přehlídce mohou uplatnit divadelní kolektivy (jednotlivci) nejdéle do 21. 5. 2018. Bližší informace viz přiložené propozice.

Přilášku a propozice najdetet v přiloze.

 

Popisky k fotografiím:

Snímek z úspěšné inscenace minulého ročníku přehlídky ‒ Divadelní spolek Vojan Libice nad Cidlinou, Jiří Hlávka podle Viktora Dyka: Co vyprávěl Sepp Jörgen.
Foto © Milan Strotzer 2016

Divadelní soubor Žlutičan Žlutice, Pavel Trtílek, Jan Krupa: Můj krásný svět.
Foto © Milan Strotzer 2016

Divadelní soubor Na tahu Červený Kostelec, Jiří Hubač: Stará dobrá kapela.
Foto © Milan Strotzer 2016

Adivadlo Havlíčkův Brod, Milena Štráfeldová: Osamělé večery Dory N.
Foto © Milan Strotzer 2016

 

Přehlídku pořádá Kulturní centrum Česká Třebová s podporou města Česká Třebová a ve spolupráci s NIPOS-ARTAMA Praha. Přehlídku finančně podporuje Ministerstvo kultury ČR.

 

PhDr. Milan Strotzer
Vedoucí úkolu Databáze českého amatérského divadla a odborný pracovník pro amatérské divadlo
Národní informační a poradenské středisko pro kulturu
Fügnerovo náměstí 1866/5, P. O. Box 12 | 120 21 Praha 2
T. +420 221 507 973| M: +420 605 708 325
E:  mistr@nipos-mk.cz | W: www.amaterskedivadlo.czwww.nipos-mk.cz

 

 

Mohlo by vás také zajímat...

RONOV NAD DOUBRAVOU: V souvislosti s plánovaným dokončením celkových úprav náměstí se vedení města rozhodlo naplnit myšlenku pořízení sochy věnované svému nejslavnějšímu rodákovi. Ta se objevovala již od šedesátých let minulého století, kdy byla v Nečasově vile instalována obrazová galerie určená nejen pro díla Chittussiho, ale i dalších malířů Železných hor.

Pardubický kraj
Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění, Senioři, Památky
Co se děje
25.04.2024

ČR-PRAHA: Hlavním cílem předloženého návrhu je především zavést do právního řádu České republiky institut statusu umělce. Děje se tak prostřednictvím novelizace zákona č. 203/2006 Sb. o některých druzích podpory kultury. Za tímto účelem novela zřizuje nový registr umělců, který povede Ministerstvo kultury. Status umělce se stane nástrojem možné finanční podpory pro umělce, kteří mají na trhu práce mnohdy velmi specifické postavení.  

Celá ČR, Hl. m. Praha
Co se děje
25.04.2024

LIBEREC: Pro Liberec je Botanická zahrada nejen turistickou atrakcí, ale významným vědeckým botanickým centrem. Známost zahrady zvyšuje schopnost vědecká aktivita mezinárodních botanických konferencí, výměna teoretických znalostí přírody a také významná přednášková tvorba.

Liberecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
Co se děje
25.04.2024

ČR: Všechny v kulturním sektoru zajímá, jak se účinněji propagovat, ale někde to umějí lépe… Koncem loňského roku se na Ministerstvu kultury konal seminář věnovaný novým trendům v marketingu a propagaci kulturních zařízení a paměťových institucí. Ukázalo se, že sdílení zkušeností a úspěšných praxí je pro všechny, kteří mají oblast marketingu a propagace na starosti, velmi cenné. Proto jsme v Místní kultuře připravili anketu, která nabízí možnost „podívat se“, jak to dělají jinde. Chceme přinést konkrétní příklady vynalézavé, nápadité, ale hlavně fungující sebepropagace a dobře zvolené komunikační strategie vybraných projektů z oblasti kultury. Jaký je váš příběh? Co pomohlo ke zvýšení návštěvnosti, prodejnosti, sledovanosti? Čím můžete inspirovat ostatní?

Naším prvním hostem je nezávislý divadelní soubor Geisslers Hofcomoedianten. Příště to ale můžete být vy!

Pokud víte, jak na to, napište nám na: redakce@mistnikultura.cz

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Senioři, Vzdělávání
EDITORIAL
24.04.2024