středa
21. března 2018
Svátek slaví: Radek
Patronka soutěže A. Bolavá
© KK Karlovy Vary11. ročník Literární soutěže s Annou Bolavou

KARLOVY VARY: V Týdnu knihoven vyhlásila Krajská knihovna Karlovy 11. ročník oblíbené literární soutěže, do které každoročně přispívají autoři z celé České republiky. Jediným omezením je věk autorů minimálně 14 let a to, že povídka přihlášená do soutěže nesmí být dosud publikována. Jak již bylo řečeno soutěž je určena všem amatérským autorům z celé naší země.

Autor článku: 
Michaela Němcová

„Jsme velice rádi, že naše soutěž získala již své jméno po celé České republice a pravidelně nám chodí příspěvky ze všech jejích krajů,“ uvedl ředitel knihovny Vratislav Emler a dodal: „Věková skladba soutěžících je také velmi pestrá. Nejmladšímu bylo 16 let a nejstaršímu 83 let.“

Každý ročník soutěže má svého vlastního patrona. Každý rok se jedná o významnou osobnost současné literatury. Patrony soutěže již byli Jiří Hájíček, Miloš Urban, Věra Nosková, Petra Soukupová, Radek Malý, Martin Ryšavý, Tomáš Zmeškal, Petra Hůlová, David Zábranský a Josef Formánek. Patronkou letošního ročníku je neméně zajímavá osobnost, a sice mladá nadějná autorka Anna Bolavá, která za svou románovou prvotinu „Do tmy“ získala loni cenu Magnesia Litera.

Letos jí vyšel druhý román „Ke dnu“ právě z něj je vybráno i motto letošního ročníku Literární soutěže Krajské knihovny Karlovy Vary:

Jsem to pořád já. Dokážu vnímat a cítit a rozplakat se, jsem to já!“

(vybráno z románu Ke dnu)

PŘÍJEM SOUTĚŽNÍCH PRACÍ do 31. 12. 2017 prostřednictvím webového formuláře na adrese www.knihovnakv.cz

Pořadatel soutěže si vyhrazuje právo nezařadit soutěžní příspěvky, které budou závadné svým obsahem. Za závadný se považuje pornografický, xenofobní, rasistický, antisemitský či jinak se zdravou lidskou morálkou kolidující obsah.

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže za účasti patronky Anny Bolavé proběhne v sále Krajské knihovny Karlovy Vary 24. 2. 2018 od 16:00 hodin.

Více v přiložené TZ

Bc. Michaela Němcová
Krajská knihovna Karlovy Vary
odd. Public relations
Závodní 378/84
360 06 Karlovy Vary
tel:      354 222 804
mobil: 736 514 048
www.knihovnakv.cz

Akce knihovny 2017

 

Mohlo by vás také zajímat...

PLZEŇ: Pruhovaná trika, kníry jako Salvador Dalí, akrobatky zavěšené v závratných výškách, barevné žonglovací míčky, napětí, strach, smích. Co vám to připomíná? Vítejte ve světě nového cirkusu. S francouzskou elegancí a šarmem proniká od 70. let 20. století do západních zemí Evropy i kontinentů, aby se mohl po roce 1989 uchytit i u nás.

Plzeňský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly, Vzdělávání, Živé umění
Články a komentáře
21.03.2018

ČR, ZAHRANIČÍ: Na oslavu 90. ročníku udílení Oscarů a Filmových cen Britské akademie (BAFTA), rozšířila British Airways stávající nabídku ve svém palubním zábavním systému o zbrusu novou kategorii s kolekcí vítězných filmů. Kategorie nazvaná „Award Worthy“ nabízí snímky, které v letošním ročníku vyhrály 12 Oscarů a 12 cen Britské akademie, a zároveň obdržely z obou ceremonií 87 nominací.

Celá ČR, zahraničí
Cestovní ruch, Knihy, literatura, média
Co se děje
21.03.2018

BOHUMÍN: Zástupci žákovského parlamentu a společensko-vědního kroužku ze ZŠ Beneše v centru Bohumína v pondělí 19. března předali starostovi Bohumína pocitovou mapu. Ta vznikla jako společný projekt žáků 2. stupně zdejší školy. Děti v ní označily lokality, v nichž se cítí dobře, ale i ty, které vnímají jako zanedbané nebo potenciálně nebezpečné.

Moravskoslezský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Vzdělávání
Co se děje
21.03.2018

​ČR: V aktuálním čísle národopisného a vlastivědného periodika Slovácka najdete opět řadu zajímavých článků. Upozornit lze např. na snad nejstarší slovanský nápis v hlaholici na našem území vyrytý na kamenném fragmentu – najdete ho v Památníku Velké Moravy ve Starém Městě.

Celá ČR
Knihy, literatura, média, Lidová kultura, Památky
Co se děje
21.03.2018