pátek
20. října 2017
Svátek slaví: Vendelín
Patronka soutěže A. Bolavá
© KK Karlovy Vary11. ročník Literární soutěže s Annou Bolavou

KARLOVY VARY: V Týdnu knihoven vyhlásila Krajská knihovna Karlovy 11. ročník oblíbené literární soutěže, do které každoročně přispívají autoři z celé České republiky. Jediným omezením je věk autorů minimálně 14 let a to, že povídka přihlášená do soutěže nesmí být dosud publikována. Jak již bylo řečeno soutěž je určena všem amatérským autorům z celé naší země.

Autor článku: 
Michaela Němcová

„Jsme velice rádi, že naše soutěž získala již své jméno po celé České republice a pravidelně nám chodí příspěvky ze všech jejích krajů,“ uvedl ředitel knihovny Vratislav Emler a dodal: „Věková skladba soutěžících je také velmi pestrá. Nejmladšímu bylo 16 let a nejstaršímu 83 let.“

Každý ročník soutěže má svého vlastního patrona. Každý rok se jedná o významnou osobnost současné literatury. Patrony soutěže již byli Jiří Hájíček, Miloš Urban, Věra Nosková, Petra Soukupová, Radek Malý, Martin Ryšavý, Tomáš Zmeškal, Petra Hůlová, David Zábranský a Josef Formánek. Patronkou letošního ročníku je neméně zajímavá osobnost, a sice mladá nadějná autorka Anna Bolavá, která za svou románovou prvotinu „Do tmy“ získala loni cenu Magnesia Litera.

Letos jí vyšel druhý román „Ke dnu“ právě z něj je vybráno i motto letošního ročníku Literární soutěže Krajské knihovny Karlovy Vary:

Jsem to pořád já. Dokážu vnímat a cítit a rozplakat se, jsem to já!“

(vybráno z románu Ke dnu)

PŘÍJEM SOUTĚŽNÍCH PRACÍ do 31. 12. 2017 prostřednictvím webového formuláře na adrese www.knihovnakv.cz

Pořadatel soutěže si vyhrazuje právo nezařadit soutěžní příspěvky, které budou závadné svým obsahem. Za závadný se považuje pornografický, xenofobní, rasistický, antisemitský či jinak se zdravou lidskou morálkou kolidující obsah.

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže za účasti patronky Anny Bolavé proběhne v sále Krajské knihovny Karlovy Vary 24. 2. 2018 od 16:00 hodin.

Více v přiložené TZ

Bc. Michaela Němcová
Krajská knihovna Karlovy Vary
odd. Public relations
Závodní 378/84
360 06 Karlovy Vary
tel:      354 222 804
mobil: 736 514 048
www.knihovnakv.cz

Akce knihovny 2017

 

Mohlo by vás také zajímat...

KRAJ OLOMOUCKÝ: Arcibiskupský palác v Olomouci byl ve čtvrtek 12. října dějištěm historického okamžiku. Vůbec poprvé zde Olomoucký kraj uděloval ceny cestovního ruchu. O jejich držitelích rozhodla veřejnost v internetové anketě, hlasující si mohli vybírat z pětadvaceti nominací v pěti kategoriích. Absolutním vítězem s největším počtem hlasů a zároveň jedničkou v oblasti turistických cílů se stal Lesní bar v Horní Lipové.

Olomoucký kraj
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
Co se děje
20.10.2017

KROMĚŘÍŽ, PRAHA: V Praze se stále scházejí přátelé Kroměříže. Jsou mezi nimi rodáci, lidé, kteří v Kroměříži léta bydleli, i jejich partneři a partnerky. „Momentálně máme asi 80 členů. Naprostá většina z nich jsou ale důchodci. Uvítali bychom proto, kdyby mezi nás zavítali i mladí lidé, kteří třeba v Praze studují či studovali a už tu stejně jako my zůstali,“ řekl předseda spolku Josef Kvapilík.

Zlínský kraj
Cestovní ruch, Senioři, Ostatní
Co se děje
20.10.2017

PRAHA: Slavnostní vyhlášení nejlépe řízených neziskových organizací, které prošly sítem pátého ročníku prestižního nezávislého ocenění NEZISKOVKA ROKU, se blíží. Seznam patnácti semifinalistů je již znám. Zbývá z nich však ještě vybrat „tu vaši neziskovku“! Hlasovat ve speciální kategorii CENA VEŘEJNOSTI může každý.

 

 
Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
Nepřehlédněte
20.10.2017

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ: Během letní sezony připravil Královéhradecký kraj s využitím nejmodernější techniky balík nových propagačních materiálů, ve kterých ukazuje největší atraktivity regionu. Pro krajské občany, turisty i pro všechny ostatní jsou nyní připraveny letecké záběry, fotografie či brožury ve 12 jazykových mutacích.

Královéhradecký kraj
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
20.10.2017